خانه گزارش های ملکی قیمت آپارتمان نوساز در تهران + جدول قیمت

بازار مسکن

قیمت آپارتمان نوساز در تهران + جدول قیمت

۱۷
17
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاخص قیمت شهر تهران در خردادماه توسط بانک مرکزی ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در هر متر مربع اعلام شده در حالی که در بسیاری از مناطق جنوب تهران، میانگین روی اعداد پنج تا هفت میلیون تومان است.
قیمت

متاسفانه گرانی مسکن در تهران روزبه‌روز بیشتر و بیشتر به چشم می‌آید و این درحالی‌است که بیشتر مالکان آپارتمان‌های نوساز، ملک خود را به قیمت دلخواه وَ نَه مصوب ارائه می‎دهند.

همچنین شاهدیم که بیشتر خانوارها که بخش اعظم درآمدشان را صرف پرداخت هزینه‎های مسکن می‎کنند، کوچ کرده و به حاشیه شهر پناه برده اند. هرچند در مناطق حاشیه‎ای هم به صورت تصاعدی شاهد بالا رفتن قیمت مسکن هستیم، اما حداقل می‎توان از قیمت‌های غیر مصوب آپارتمان‌های نوساز جان سالم به در برد.

به گزارش مجله دلتا  ، شاخص قیمت شهر تهران در خردادماه توسط بانک مرکزی ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در هر متر مربع اعلام شده در حالی که در بسیاری از مناطق جنوب تهران، میانگین روی اعداد پنج تا هفت میلیون تومان است.

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند: قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های نوساز که در بسیاری از مناطق بیش از میانگین قیمت منطقه ارائه می‌شود، منجر به کاهش سهم معامله این گروه از آپارتمان‌های مسکونی شده است. آمارهای رسمی از تحولات بازار مسکن نیز این موضوع را تایید می‌کند.

در جدول زیر، قیمت روز  مسکن در محله‎های مختلف تهران را می‎بینیم.

قیمت

چندی پیش نیز  شاهد انتشار خبری از ناهید تاج الدین، دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بودیم:

«بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده از سوی بانک مرکزی، بیش از شش میلیون خانوار یعنی ۲۵.۹ درصد خانوارها اجاره نشین هستند. ۵۰ درصد درآمد خانوار به هزینه‌های مسکن تعلق می‌گیرد. از سویی اجاره‌نشینی در کشور به طور مداوم رشد داشته و انفجار قیمتی که اکنون نیز با آن مواجه هستیم باعث شده است که قیمت اجاره بهای مسکن رشد و شرایط را برای اجاره‌نشین‌ها بسیار سخت و دشوار کند. در این راستا بیم آن می‌رود که حاشیه نشینی‌های درون شهری و برون شهری افزایش یابد و وضعیت آسیب‌های اجتماعی وخیم‌تر شود. »

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…