خانه گزارش های ملکی قیمت مسکن در اروپا ، بیش از یک دهه ثابت و بدون تغییر!

مسکن در اروپا

قیمت مسکن در اروپا ، بیش از یک دهه ثابت و بدون تغییر!

۴
68
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در بین کشورهای مهم اروپایی فرانسه در سال‎های 2006 و 2011 بالاترین قیمت مسکن و در سال‎های 2009 و 2013 پایین‌ترین قیمت‌ مسکن را به خود اختصاص داده است.
قیمت مسکن در اروپا

قیمت مسکن در اروپا مثل دیگر کالاها در این قاره با ثبات بوده و تغییر بسیار کمی داشته است. به گفته منابع معتبر، قیمت مسکن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۰ تاکنون تنها ۱۵ درصد افزایش داشته است!

به گزارش مجله دلتا به نقل از  ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، قیمت مسکن در اروپا که شامل قیمت‌های نوساز و قدیمی می‌شود، دارای ثبات طولانی بوده و طی نوزده سال اخیر تنها دو بار دچار نوسان‎های زیادی شده است: نخستین بار در سال ۲۰۰۶ که قیمت مسکن هشت درصد افزایش یافت و دومین بار در سال ۲۰۰۹ که قیمت‌ها چهار درصد کاهش یافت.

در بازه زمانی ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ قیمت مسکن در سطح کشورهای عضو اتحادیه اروپا تنها ۱۵ درصد و در سطح منطقه یورو تنها ۱۱ درصد افزایش یافته است. بیشترین افزایش قیمت مسکن در این بازه زمانی در استونی با ۸۳ درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لتونی با ۶۱ درصد، اتریش با ۵۶ درصد، سوئد با ۵۵ درصد و لوکزامبورگ با ۵۰ درصد قرار دارند.

قیمت مسکن در اروپا

رشد قیمت در برخی کشورها منفی بوده است!

از طرف دیگر میانگین رشد قیمت در برخی کشورها منفی بوده است! قیمت مسکن در سال ۲۰۱۸ در ایتالیا در مقایسه با سال ۲۰۰۰ حدود ۱۷ درصد کمتر شده است و پس از این کشور، اسپانیا با منفی ۱۲ درصد و قبرس با منفی ۸ درصد قرار دارند.

در بین کشورهای مهم اروپایی فرانسه در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ بالاترین قیمت مسکن و در سال‎های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ پایین‌ترین قیمت‌ مسکن را به خود اختصاص داده است. در آلمان سال ۲۰۱۶ سال اوج قیمت‌ها و سال ۲۰۰۷ سال کف قیمت‌ها بوده است. قیمت مسکن در انگلیس در سال ۲۰۰۹ در کمترین سطح خود و در سال ۲۰۰۷ در اوج خود بوده است این مسئله در نروژ نیز صادق بوده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…