خانه گزارش های ملکی اجاره آپارتمان در مجیدیه ؛خانه ای نو در محله ای قدیمی

پیشنهاد دلتا

اجاره آپارتمان در مجیدیه ؛خانه ای نو در محله ای قدیمی

۱۳
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مجیدیه یکی از رگ‌های حیاتی شرق تهران است.
اجاره آپارتمان در مجیدیه

رهن و اجاره آپارتمان در منطقه‌ای که دارای راه‌های ارتباطی گسترده‎تری باشد، از اهمیت بیشتری برخوردار است. این ویژگی برای شهر تهران به علت میزان جمعیتی که دارد، اهمیت مضاعفی پیدا می‌کند. مسیرهای ارتباطی که از طریق وجود خطوط مترو، بزرگراه‌ها، اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها تامین می‌شود همگی می‌توانند با به وجود آوردن امکانی در جهت صرفه جویی و مدیریت زمان زندگی بهتری را برای اهالی منطقه رقم بزنند.

خیابان مجیدیه یکی از این محله‌های نسبتاً پر تردد است که امکانات و دسترسی‌های محلی مناسبی دارد.

مجیدیه جنوبی و موقعیت جغرافیایی منطقه ۸

بخشی از خیابان مجیدیه در منطقه ۸ تهران است. این منطقه با داشتن ۵ خط مترو به نام‌های مترو دانشگاه علم و صنعت، سرسبز، فدک، جانبازان، سبلان و همچنین به خاطر مجاورت با اتوبان‌ها و بزرگراه‌های متعدد، از بابت دسترسی به امکانات حمل ونقل و محورهای مواصلاتی وضعیت بسیار مناسبی دارد. از این رو شاید برای بسیاری از مردم رهن و اجاره آپارتمان در این منطقه دارای اولویت باشد.

 مجیدیه کجاست؟

مجیدیه یکی از محله‌های ارامنه نشین تهران است که با بافت سنتی خود در شرق تهران خودنمایی می‌کند. مجیدیه به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود و هم اکنون با نام استاد حسن بنا خوانده می‌شود. این محله دارای آپارتمان‌های متفاوتی به لحاظ قیمت، عمربنا و نوع ساخت و ساز است و به همین علت خانه‌های بسیاری را برای رهن و اجاره آپارتمان در مجیدیه به وجود آورده است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصاد آنلاین مجیدیه یکی از رگ‌های حیاتی شرق تهران است. نه به خاطر اینکه خیابان عریض و پر رفت و آمدی باشد؛ بلکه به خاطر اینکه دقیقاً در میانه‌ی مهم‌ترین بزرگراه شرق تهران قرار گرفته است.

سه بزرگراه طویل و وسیع همت، صیاد و رسالت جزو راه‌های ارتباطی اصلی به این خیابان هستند و مسیر مناسبی را برای تردد ساکنین خود به وجود آورده‌اند.

پیشینه تاریخی

در گذشته مجیدیه تنها شامل باغی حدود ۴ هکتار به نام باغ شازده بود. این باغ قجری در سال‌های مختلف با فروش به افراد مختلف دست به دست گشت تا اینکه بعد از سال ۵۷  تخریب شد و منطقه‌ی مجیدیه شکل شهری و کنونی خود را پیدا کرد.

در ابتدا به علت حاصلخیز نبودن زمین‌های کشاورزی‌ این محله، محدوده‌ی نامبرده تقریبا خالی از سکنه بوده، اما بعدها با گسترش شهرنشینی توسط ارامنه‌ی منطقه ساخت و سازهای سنتی در آن شکل گرفته است.

برای جستجوی ملک و تماشای موارد پیشنهادی در ایــــنجــــا کلیک کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…