خانه آشپزی نوشیدنی ورزشی خانگی ، سالم و پر انرژی

نوشیدنی ورزشی خانگی ، سالم و پر انرژی

۱۶
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نوشیدنی ورزشی خانگی، به ورزش‌کارانی که دنبال مواد سالم برای تأمین انرژی هستند، توصیه می‌شود.
نوشیدنی ورزشی

همۀ ورزش‌کاران دنبال راه سالمی هستند تا انرژی، آب و الکترولیت‌های از دست رفتۀ بدن را بازسازی کنند. مایعات حاوی شکر و مواد رنگ‌دهندۀ مصنوعی، نوشیدنی مفیدی برای پر کردن ذخایر بدن نیست. استفاده از نوشیدنی‌ ورزشی خانگی، گزینۀ مناسبی برای تأمین انرژی و مواد مغذی مورد‌نیاز بدن در روزهای تمرین و استراحت است.

نوشیدنی بازسازی الکترولیت‌ها

نوشیدنی ورزشی

نصف خیار و ۲ عدد لیمو را در آب‌میوه‌گیری بریزید. عصارۀ آن را با ۱/۵ لیوان آب نارگیل مخلوط کنید. این نوشیدنی را با یخ میل کنید.

نوشیدنی معروف Gatorade

نوشیدنی ورزشی

۳ فنجان آب، یک فنجان آب پرتقال، نصف فنجان آب‌لیمو، ۳ قاشق عسل و نصف قاشق چای‌خوری نمک را در مخلوط‌‌‌کن ریخته و با یخ ترکیب کنید.

نوشیدنی ورزشی DIY

زنجبیل را تکه کرده، در یک قابلمه بریزید و به آن آب اضافه کنید. بگذارید ۱۵ دقیقه آهسته بجوشد. پس از خنک شدن، مایع استویا را برای طعم به آن اضافه کرده، با عصارۀ ۳ عدد لیمو و مقدار کمی نمک دریایی مخلوط کنید.

نوشیدنی Super Energy

یک عدد پرتقال متوسط خرد شده، ۳/۴ فنجان شیر نارگیل، یک قاشق عسل، یک قاشق دانۀ تخم بذر‌کتان، کمی ماست وانیلی و نصف فنجان یخ را در همزن ریخته تا صاف شوند. سپس مصرف کنید.

نوشیدنی انرژی‌زا کاکائو و موز

نوشیدنی ورزشی

یک فنجان شیر، نصف موز رسیده، ۲ قاشق شکر و ۲ قاشق کاکائو شیرین نشده را داخل مخلوط‌کن بریزید تا مواد صاف و یکدست شوند. حالا از نوشیدن آن لذت ببرید.

نوشیدنی آب جو

۱/۴ فنجان جو، ۵ فنجان آب، ۵۰ گرم زنجبیل (پوست کنده و تکه شده)، آب و پوست ۲ عدد لیمو، ۱/۴ فنجان عسل، ۱/۲ قاشق چای‌خوری نمک.

جو و آب را داخل ظرف ریخته، ۱۵ دقیقه بجوشانید. پوست لیمو و تکه‌های زنجبیل را اضافه کرده بگذارید  ۱۵ دقیقۀ دیگر بجوشد. مایع را صاف کنید و عسل، آب‌لیمو و نمک را به آن افزوده، خوب هم بزنید تا خنک شود.

نوشیدنی انرژی‌زا توت فرنگی

نوشیدنی ورزشی

 ۲ قاشق عسل، ۱ عدد هلو بدون هسته و نصف شده، ۱ قاشق آب لیمو، نصف فنجان یخ، نصف فنجان توت فرنگی تازه یا یخ‌زده و ۳ قاشق شیر خشک بدون چربی را در مخلوط‌کن بریزید تا صاف و یکدست شده و سپس یخ را به آن اضافه کرده تا کاملاً با مواد مخلوط شود.

نوشیدنی انرژی‌زا شکلاتی

یک قاشق چای‌خوری کاکائو، ۲ قاشق چای‌خوری شکر، یک عدد تخم‌مرغ، نصف قاشق چای‌خوری وانیل و ۲ فنجان شیر را در مخلوط‌کن بریزید و پس از صاف شدن، نوش جان کنید.

نوشیدنی خرس گریزلی

۱/۳ فنجان آب‌لیمو، ۱/۴ فنجان عسل، ۱/۴ قاشق نمک، ۱/۴ قاشق جوش‌شیرین و مقداری آب را با هم مخلوط کرده، در یخچال نگهداری کنید. این نوشیدنی برای هر فعالیت که به انرژی نیاز دارد، مفید است.

منبع: wellandgood

 • پلو هفت رنگ

  دستور پخت پلو هفت رنگ

  قدیمی‌ها پلو هفت رنگ را از هفت جور پلو مختلف با کلی زحمت درست می‌کردند، یعنی پلوهایی مجزا …
 • خوراک لوبیا سبز

  طرز تهیه خوراک لوبیا سبز

  این غذا به دلیل انبوهی از سبزیجات مثل لوبیا سبز، سیب زمینی، هویج و غیره که در تهیه آن به ک…
 • آش شولی یزدی

  آش شولی محلی؛ یک غذای اصیل یزدی

  اگر آش شولی یزدی را با چغندر یا شلغم آماده کنید رنگ آن به سبزی خواهد زد و اگر برای تهیه آن…
بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

دستور پخت پلو هفت رنگ

قدیمی‌ها پلو هفت رنگ را از هفت جور پلو مختلف با کلی زحمت درست می‌کردند، یعنی پلوهایی مجزا …