خانه دکوراسیون معماری های خاص خانه پیانو ؛ معماری آهنگین چین ( + ویدئو )

خانه پیانو ؛ معماری آهنگین چین ( + ویدئو )

۳
32
زمان مطالعه: 2 دقیقه
غیر از خانه پیانو، کشور چین، در سواحل شهر بندری شیامن، جزیره پیانو هم دارد! که در آن بزرگ‎ترین موزه پیانوی جهان، قرار گرفته است.
خانه پیانو

خانه پیانو ، یک معماری جالب و چشم‎نواز در کشور چین است. خانه‎ای مجلل که شبیه به  پیانویی بزرگ است. به گزارش اختصاصی مجله دلتا، گفته شده که  این ساختمان عجیب و زیبا در شهر «هواینان» واقع در استان «آن هوی» ساخته شده است و شاهکار طراحی و اجرای جمعی از دانشجویان معماری دانشگاه فنی «هفی» چین است.

خانه پیانو حال‎وهوای خوبی دارد و حس آرامش را به بینندگان منتقل می‎کند، جوری که مردم محلی این ساختمان را «عاشقانه‎ترین خانه» در چین نامیده‎اند.

خانه پیانو

ساختمان پیانو یک طرح معماری عالی و درجه یک است که با استفاده از مقیاس ۱:۵۰پیانو، به‎طور کامل با شیشه‎ای سیاه و شفاف طراحی شده است.

شایان ذکر است که این ساختمان  پله برقی، اتاق کنفرانس و فضایی برای میزبانی از مراسم ازدواج و برنامه‎های دیگر مثل همایش‎های بزرگ را دارد.

این ساختمان پیانوی بی‎نظیر که در سال ۲۰۰۷ ساخته شده است، به عنوان نمایشگاهی برای نشان دادن طرح‎های جدید نیز مورد استفاده قرار می‎گیرد. این ساختمان در واقع یک بنای تجربی است که دانشجویان رشته موسیقی، از فضای دلنشین و منحصربه‎فرد آن برای اجرای موسیقی و انجام تمرینات قبل از آن، استفاده می‌کنند.

وقتی وارد خانه پیانو می‎شویم، می‎بینیم که در این ساختمان، ویولن، نقش پله برقی را دارد و با آن به طبقات بالاتر می‎رویم. بخش پایین پیانو هم شامل دو سالن بزرگ کنسرت است. همچنین، این خانه دلپذیر و مدرن، به عنوان یک مکان برای تمرین خوانندگان و نوازندگانی است که در گروه‎های محلی حضور دارند و  فعالیت می‎کنند.

غیر از خانه پیانو، کشور چین، در سواحل شهر بندری شیامن، جزیره پیانو هم دارد! که در آن بزرگ‎ترین موزه پیانوی جهان، قرار گرفته است.

 • طراحی داخلی مهدکودک

  طراحی داخلی مهدکودک

  معماری محل تحصیل به طور مستقیم با روند رشد خلاقیت در کودکان در ارتباط است. در این بخش از م…
 • خانه چندضلعی

  معماری خاص خانه چندضلعی در ژاپن

  به دلیل افزایش جمعیت در ژاپن نیاز به خانه های کوچک افزایش یافته است. در این بخش از مجله دل…
 • موزه مارپیچی

  موزه مارپیچی در نروژ

  موزه مارپیچی در نروژ، دو حاشیه رودخانه را به بکدیگر متصل می‌کند. در این بخش از مجله دلتا ب…
بیشتر ببینید در معماری های خاص

همچنین بخوانید

شکار سریع و وحشیانه گوزن کودو توسط شیر