خانه گزارش های ملکی بازار مسکن تهران ؛ ماه رمضان و کاهش خریداران

بازار مسکن تهران ؛ ماه رمضان و کاهش خریداران

۹
20
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به باور مشاوران املاک مناطق مختلف تهران ؛ هر چند طی ماه‌های اخیر، شیب رشد ماهانه قیمت مسکن نسبت به نیمه دوم سال گذشته کاهش پیدا کرده اما روند رشد ماهانه قیمت مسکن به‌طور کامل متوقف نشده است.
بازار مسکن تهران

بازار مسکن تهران در ماه رمضان با کاهش خریداران  مصرفی برای خرید و فروش ملک مواجه شده است. مشاوران املاک مناطق مختلف پایتخت؛ دو دلیل اصلی برای کاهش مراجعه  متقاضیان  و معامله آپارتمان مسکونی در بازار مسکن تهران اعلام می‌کنند.

به گزارش مجله دلتا؛ از دیدگاه آن‎ها دلیل اول کاهش مراجعان به بازار خرید و فروش ملک در تهران ، هم‎زمانی با ماه مبارک رمضان است که به‌طور طبیعی و طبق روال هرسال، میزان مراجعه خریداران و معاملات خرید و فروش ملک در این ماه به دلیل این‎که مردم به انجام فرایض و عبادات ویژه این ماه  سرگرم هستند، کاهش پیدا می‌کند. مشاوران املاک، دلیل دیگر کاهش میزان مراجعه متقاضیان مصرفی برای خرید یا فروش ملک را، شکاف قابل توجه  توان خرید  متقاضیان و قیمت‌های پیشنهادی فروشندگان و مالکان ارزیابی می‎کنند.

بازار مسکن تهران

به باور مشاوران املاک مناطق مختلف تهران؛ هرچند طی ماه‌های اخیر، شیب رشد ماهانه قیمت مسکن نسبت به نیمه دوم سال گذشته کاهش پیدا کرده اما همچنان روند رشد ماهانه قیمت مسکن به‌طور کامل متوقف نشده است. از این رو متقاضیان مصرفی به ویژه خانه‌اولی‌ها امکان حضور در بازار و خرید آپارتمان را ندارند. بنابراین،  میزان مراجعه و جست‎وجوی  متقاضیان خرید مسکن اندکی کاهش داشته است.

مشاوران املاک معتقدند: اگرچه طی یک سال گذشته، متوسط قیمت مسکن حدود ۷۰ درصد در مقایسه با  مدت مشابه قبل از آن رشد داشته است اما سقف تسهیلات بانکی برای افزایش توان خرید متقاضیان مصرفی ثابت مانده و همین موضوع امکان برنامه‌ریزی و ورود بخش زیادی از این گروه متقاضیان به بازار خرید و فروش ملک در تهران را از بین برده است.

منبع : دنیای اقتصاد

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…