قیمت روز آپارتمان در منطقه ۶ تهران + جدول

۶
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
داده‌های اولیه سامانه معاملات املاک ایران، حاکی از فروش بیش از شش هزار و ۶۰۰ آپارتمان مسکونی طی ۲۳ روز نخست اردیبهشت‌ماه در تهران است.
قیمت روز آپارتمان

قیمت روز آپارتمان در منطقه ۶ تهران با توجه به آمار ثبت شده در سامانه اطلاعات املاک تهران، در این مطلب بررسی می‎شود. منطقه ۶ تهران شامل یوسف آباد، آرژانتین، ساعی، کشاورز، نصرت، کریم خان، امیرآباد و بهجت آباد می‎شود.

داده‌های اولیه سامانه معاملات املاک ایران حاکی از فروش بیش از شش هزار و ۶۰۰ آپارتمان مسکونی طی ۲۳ روز نخست اردیبهشت‌ماه در تهران است.

به گزارش اختصاصی مجله دلتا، قیمت روز آپارتمان برای خرید در تهران و در منطقه ۶ آن به شرح زیر است:

قیمت روز آپارتمان

در سایت شهرداری منطقه ۶ تهران آمده است:

منطقه ۶ از لحاظ هندسی و از نظر جغرافیایی در مرکز شهر تهران قرار گرفته است. از سوی دیگر، به لحاظ موقعیت و هم‎جواری با مرکز ثقل قدیمی شهر، تحت تأثیر اقداماتی که پهلوی اول در خصوص توسعه تهران انجام داد، از دهه ۴۰ یکی از نقاط مرکزی و مهم پایتخت شد.

وسعت این منطقه  ۲۱۳۷.۹ هکتار است و از چهار جهت غرب، شرق، شمال و جنوب به ترتیب به وسیله بزرگراه‎های چمران، مدرس، همت و محور انقلاب- آزادی احاطه شده است. همچنین، بیش از ۳۰ درصد از ساختمان‌های حکومتی و ‎دولتی، نهادها و بانک‌های دولتی یا خصوصی و ارگان‌های اصلی کشوری را در خود جای داده است. به عبارت دیگر، مغز متفکر حکومتی، سیستم تصمیم‌سازی، مدیریت دولتی و همچنین موتور نظام بازرگانی‎ و اقتصادی نوین تهران، در منطقه شش قرار دارند. مجموعه عوامل گفته شده و داشتن شبکه دسترسی و حمل و نقل شهری ویژه آن (تنوع بزرگراه‎های شهری و دسترسی‎های محله‌ای)، برای این منطقه، نوعی مزیت نسبی محسوب می‎شود.

با هم جدول دوم قیمت روز آپارتمان در منطقه ۶ تهران را مرور می‎کنیم:

قیمت روز آپارتمان

 

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

۷ مدل شیک و جذاب پرده چین‌دار، برای اتاق پذیرایی

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها و نحوه باز و بسته شدنشان تاثیر می‌گذارد. در این مطل…