کدام منطقه تهران املاک ، بیشتر معامله می‎شود؟

۵
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
منطقه ۵ شهر تهران براساس آمارهای رسمی همچون ماه‌های گذشته، همچنان پرمعامله‌ترین منطقه شهر تهران است.
کدام منطقه تهران

کدام منطقه تهران املاک بیشتری معامله می‎شود؟ عواملی مانند شوک قیمت ارزی، نوسانات قیمت در بازارهای موازی مانند ارز و طلا و افزایش ریسک سرمایه‎گذاری در بورس، منجر به گرانی افسارگسیخته مسکن شد و با وجود رکود و کاهش توان خرید خریداران و سختی‎های مختلف، قیمت مسکن گران و گران‌تر شد؛ اما با وجود کاهش تعداد معاملات مسکن، آمار ارائه شده توسط سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور، منطقه ۵ شهر تهران را مانند ماه‌های گذشته همچنان پرمعامله‌ترین منطقه شهر تهران از لحاظ خرید و فروش املاک گزارش کرده است.

کدام منطقه تهران

مشاهدات و تحقیقات میدانی از آخرین وضعیت بازار معاملات مسکن در منطقه ۵ شهر تهران نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از آپارتمان‎های عرضه‌شده به بازار مسکن در این منطقه، واحدهایی هستند که عمرشان بیش از ۵ سال است. تعداد معامله واحدهای مسکونی با عمربنای بیش از ۱۰ سال نیز قابل‌توجه است؛ این در حالی است که تنها درصد کمی از واحدهای مسکونی که طی روزهای اخیر به بازار مسکن این منطقه عرضه شده نوساز بوده است. همچنین منطقه ۵؛ اولین مقصد خریداران آپارتمان در غرب پایتخت محسوب می‌شود و همین خوش‎نامی و اعتبار، موجب شده است تا این منطقه همچنان رونق داشته باشد.

طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده توسط وزارت راه‎وشهرسازی، میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در اسفندماه ۱۳۹۷، به ۱۱ میلیون تومان در هر مترمربع رسید که این قیمت در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۶، رشدی نزدیک به ۱۰۰ درصد را نشان می‌دهد.

 

در زمینه اخبار مسکن، بیشتر بخوانید:

پایان افزایش قیمت مسکن در تهران

پیش‎بینی افزایش ۳۰ درصدی نرخ اجاره در تهران

کاهش ساخت، عامل اصلی گرانی خانه

با صفحه خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا همراه باشید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

بهترین تقویت‌کننده‌های ناخن که برای شما معجزه می‌کند

یکی از علل شایع آسیب به ناخن خشک شدن بافت ناخن و اطراف آن است که باید با تامین رطوبت مورد …