این محصولات پوستی را هرگز استفاده نکنید

۳
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سازمان غذا و دارو هشدار داده است که افراد در مورد یک محصول پوستی خاص حواسشان را جمع کنند، چرا که ممکن است آسیب دائمی به پوست آن‌ها وارد شود.
محصول پوستی خطرناک

محصول پوستی خطرناک وجود دارد که استفاده از آن‌ برای پوست آسیب‌زا است. سازمان غذا و دارو همیشه امنیت محصولات پوستی را چک می‌کند. محصولات پوستی هم مانند مکمل‌های رژیمی همیشه توسط سازمان غذا و دارو بررسی می‌شوند تا همه از امنیت آن اطمینان حاصل کنند. در واقع آن‌ها یک‌سری فاکتورهای خاص را در این محصولات در نظر می‌گیرند. محصولاتی که این فاکتورها را نداشته باشند، معمولاً جزو محصولات خطرناک دسته‌بندی می‌شوند. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

محصول پوستی خطرناک

مراقبت از پوست یکی از روتین‌های ضروری برای هر فرد است، اما برخی از محصولاتی که ما در روتین روزانه استفاده می‌کنیم آسیب‌های جدی به پوستمان وارد می‌کند و جزء محصول پوستی خطرناک هستند.

از محصولات ازبین‌برنده ضایعات پوستی و خال استفاده نکنید!

سازمان غذا و دارو در مورد بعضی از محصولات پوستی هشدار داده است؛ محصولاتی که مربوط به ازبین‌بردن خال یا ضایعات پوستی هستند، امنیتشان توسط سازمان غذا و دارو تأیید نشده است و هنوز کیفیت آن‌ها مشخص نیست و نیاز به تأیید دارند‌.

در واقع وظیفه این سازمان این است که از سلامت مردم محافظت کند و به‌خاطر همین؛ این محصولات پوستی خاص را پیشنهاد نمی‌کنند.
این سازمان هشدار داد که این محصولات باعث آسیب دائمی به پوست می‌شود و طبق اطلاعاتی که این سازمان در اختیار قرار داده است، نباید از محصولات ازبین‌برنده ضایعات پوستی و خال استفاده کنید، زیرا عوارض جانبی خطرناکی را به وجود می‌آورد و باعث آسیب به پوست، عفونت، زخم و سرطان‌های پوستی می‌شود که جبران‌ناپذیر هستند.
محصولاتی که برای ازبین‌بردن خال و ضایعات پوستی هستند، مقدار زیادی سالیسیلیک اسید یا دیگر مواد خطرناک را در خودشان دارند. از طرفی این ضایعات را هم به طور کامل از بین نمی‌برند و ممکن است وضعیت حتی بدتر شود.

اگر هم ضایعات از بین بروند، آسیب دائمی به پوست و اطراف آن ناحیه وارد خواهد شد و ممکن است زخم و مشکلات رنگ‌دانه‌ای پوست به وجود بیاید.

از محصولات ازبین‌برنده ضایعات پوستی و خال استفاده نکنید!

در مورد چنین مشکلاتی حتماً باید به متخصص مراجعه کنید

سازمان غذا و دارو به مردم هشدار داده که اگر می‌خواهید مشکلاتی مانند خال و ضایعات پوستی را از بین ببرید، حتماً به پزشک مراجعه کنید و مطمئن شوید که این ضایعات سرطانی نیستند و بدانید که چگونه باید با آن‌ها رفتار کنید و هرگز خودتان به محصولات پوستی بدون نسخه اعتماد نکنید.

از طرفی هم اگر خال یا ضایعه پوستی‌تان رشد کرد، تغییرات داشت یا حتی خونریزی کرد و دردناک شد، حتماً باید به پزشک مراجعه کرده و خودتان سرخود کاری انجام ندهید.

در مورد چنین مشکلاتی حتماً باید به متخصص مراجعه کنید

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید صاف کردن مو با نوشابه را بخوانید.
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

نکات مهم مراقبت از پوست در ایام نوروز

مراقبت از پوست در ایام نوروز را جدی بگیرید و در صدد انجام دادن آن برآیید. …