با این تمرین‌ها هرگز پیر نمی‌شوید

۱۸
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ورزش منظم تأثیر شگرفی بر بدن ما دارد. ورزش صورت یکی از بهترین راه‌ها برای جوان و شاداب نگه داشتن پوست صورت است.
تمریناتی برای جلوگیری از پیری پوست

تمریناتی برای جلوگیری از پیری پوست وجود دارند که برای پوست شما معجزه می‌کنند. نیکولا جاس (NICHOLA JOSS) کارشناس مطرح زیبایی‌ است که افراد تراز اول دنیا را در زمینه‌های گوناگون از حضور در مراسم اسکار گرفته تا جلسه‌های عکس‌برداری برای مجلات، آماده می‌کند. او ۴ تمرین روزانه برای حفظ شادابی و استحکام پوست صورت دارد. همراه مجله دلتا باشید تا به این ۴ تمرین بپردازیم.

تمریناتی برای جلوگیری از پیری پوست

کشش چشم

یکی از تمرینات برای جلوگیری از پیری پوست کشش چشم است. درست مانند تمریناتی که برای بدن انجام می‌دهیم، این تمرین ‌هم با تکرار به نتیجه می‌رسد. هدف پرورش ماهیچه‌های صورت نیست، بلکه می‌خواهیم با کمی کشش ماهیچه‌های صورت را رها و تنش را از آن‌ها دور کنیم. در این تمرین با تحریک نقاط فشار، جریان خون افزایش می‌یابد و مواد مغذی بیشتری به پوست صورت می‌رسد. این از هر جهت برای پوست صورت سودمند است. «نیکولا» که با افراد بسیاری از جمله «گوئینت پالترو» و «مگان مارکل» کار کرده است، توصیه می‌کند این حرکت ساده را هر صبح انجام دهید:

با انگشتان اشاره‌تان روی ابروها را بپوشانید. ابروها را بالا ببرید و هم‌زمان چشم‌ها را ببندید و جمع کنید. آهسته تا ۳ بشمارید و سپس چشم‌ها و ابروها را رها کنید.

این تمرین به طراوت پلک‌ها و درمان پف زیر چشم کمک می‌کند.

جلوگیری از پیری پوست

قوام‌دهنده صورت

این حرکت، به‌ویژه در میان بازیگرها، بسیار پرطرفدار است زیرا تقریبا همه ماهیچه‌های صورت را درگیر می‌کند. نخست ماهیچه‌های صورت را رها کنید. سپس به آرامی و با صدای بلند این حروف را تلفظ کنید: A، E، I، O و U. نکته این است که برای تلفظ حروف، بهتر است دهان‌تان را به‌تمامی باز کنید و تا جایی‌که می‌شود ماهیچه‌ها را درگیر کنید. اگر به‌اندازه کافی روی هر حرف تاکید کنید، متوجه می‌شوید که همه ماهیچه‌هایتان از سینه تا گونه‌ها به‌کار گرفته می‌شوند.

برای تاثیر بهتر این حرکت را همراه با ماساژ صورت انجام دهید. نخست ماهیچه‌ها را با ماساژ دادن همراه با روغن گرم کنید، سپس حرکت را انجام دهید. همراهی این دو با یکدیگر، تنش را از ماهیچه‌ها می‌زداید و آن‌ها را باقوام‌تر و سفت‌تر می‌کند.

تقویت نقاط مشکل‌ساز

معمولا بخش پایینی صورت زودتر از دیگر قسمت‌ها دچار افتادگی و شل‌شدگی می‌شود. این تمرین به تقویت این بخش از صورت کمک می‌کند:

با بند انگشتان اشاره و میانی (همراه با روغن ماساژ مناسب که به لغزیدن انگشتان روی پوست کمک کند)‌ خط آرواره را از گونه‌ها به سمت گوش‌ها مالش دهید. نخست بند انگشتان را در گوشه آرواره قرار دهید. سپس پوست را به بالا و به سمت گوش‌ها بکشید. این حرکت با تکرار به کشیده شدن پوست به سمت بالا کمک می‌کند.

اکنون به‌آرامی آرواره پایینی را رها کنید. با این کار به ماهیچه‌های زیر استخوان گونه دسترسی خواهید داشت. آرنج‌ها را روی میزی قرار دهید و بخش بالایی استخوان گونه‌ها را به دست‌ها تکیه دهید. سنگینی سر را روی دست‌ها بیندازید و بگذارید سرتان آرام بگیرد. آرواره را همچنان باز و رها نگه دارید. برای ۱۰ ثانیه یا بیشتر این حالت را حفظ و سپس حرکت را تکرار کنید. این حرکت در کشش ماهیچه‌های گونه‌ها موثر است.

 کشش یوگا

یکی از تمرینات برای جلوگیری از پیری پوست یوگا است. ماهیچه‌های تحت‌فشار ممکن است به افتادگی صورت و بسته شدن منافذ منجر شوند. برای کشش و آرامش ماهیچه‌های صورت که از پرکاربردترین ماهیچه‌های بدن هستند، «جاس» تمرینی شگفت‌انگیز اما ساده دارد؛ کشش یوگا:

انگشتان اشاره را در دهان فرو کنید (بهتر است دست‌تان تمیز باشد!). انگشتان را روی لپ‌ها حرکت دهید تا به جایی برسید که کام و گونه‌ها به هم متصل می‌شوند. اکنون با فشار انگشتان را به پایین و به سمت آرواره پایینی بچرخانید. این کار باعث کشش و رفع تنش در ماهیچه‌های خسته صورت می‌شود.

فکرش را که بکنید، ورزش صورت به‌راستی زحمت چندانی ندارد. وقت زیادی هم نمی‌گیرد. پس، از این تمرین‌های ساده غافل نشوید. آیا شما تابه‌حال تمرین‌ها و حرکات ورزشی را برای صورت امتحان کرده‌اید؟ خوب است تجربه‌تان را با دیگران در میان بگذارید.

پیری پوست

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب چگونه با یک موز زیبا شوید؟ را بخوانید.

۱۸ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در ۳:۰۵ ب٫ظ

  سلام، اگرحداقل باعکس بود،مفهوم مطالب روبهتر میشد درک کرد.

  پاسخ

  • ریحانه شیشه گر

   ۱۵ آذر ۱۴۰۱ در ۱:۴۹ ب٫ظ

   حتما در این خصوص فیلم و عکس منتشر می‌کنیم.

   پاسخ

 2. ناشناس

  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۴۸ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۴۶ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در ۱۰:۱۰ ق٫ظ

  سلام این مطلب خیلی خوبه درصورتیکه عکس یا فیلم اون هم باشه که دچار مشکل نشیم

  پاسخ

  • ناشناس

   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۴۸ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ در ۴:۲۶ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ در ۴:۲۶ ب٫ظ

 7. ناشناس

  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ در ۱:۱۷ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ در ۲:۴۳ ق٫ظ

 9. ناشناس

  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ در ۲:۰۰ ق٫ظ

 10. ناشناس

  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ در ۹:۳۹ ب٫ظ

 11. ناشناس

  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ در ۸:۱۶ ب٫ظ

  سلام این تمرینات خیلی خوبن ولی بهتر است با فیلم وعملی باشه

  پاسخ

 12. خدارحم حاتمی

  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ در ۶:۴۶ ب٫ظ

  به نظربنده کار وفعالیت روزانه بهترین تمرین برای اندام‌های درونی وبیرون مابکار می‌روند این تمرینات که آقا ی مربی فرمودند برای تنبلی صدق میکند

  پاسخ

 13. ناشناس

  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ در ۴:۲۲ ب٫ظ

 14. ناشناس

  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ در ۴:۲۰ ب٫ظ

  جالب بود ورزش صورت!!

  پاسخ

  • ناشناس

   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۴۷ ب٫ظ

  • ناشناس

   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۴۷ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

نکاتی مهم برای آرایش چشم گود

آرایش چشم گود به شما کمک می‌کند زیبایی خاصی را به چهره خود بدهید. چشمان گود به چشمانی گفته…