با این ۳ روغن رشد ابروهای خود را چند برابر کنید

۱۰
28
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ابروهای پرپشت، سن شما را پایین می‌آورند و صورت شما را برجسته‌تر می‌کنند. اگر ابروهای پرپشت دوست دارید، جای خوبی آمده‌اید.
روغن های تقویت کننده ابرو

ابروها حالت صورت را مشخص می‌کنند. امروزه ابروهای پرپشت و ضخیم به شدت مورد توجه قرار گرفته و اکثر دختران و زنان برای پرپشت شدن ابروها هر کاری می‌کنند. خوشبختانه محصولات طبیعی بسیاری هستند که موجب ضخیم‌تر شدن ابروها می‌شوند. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع روغن های تقویت کننده ابرو می‌پردازیم.

پرپشت کردن ابرو با روغن کرچک

مواد لازم برای پرپشت کردن ابرو با روغن کرچک

  • روغن کرچک ارگانیک
  • پرس سرد

طرز استفاده از روغن کرچک برای پرپشت کردن ابرو

چند قطره روغن کرچک را با نوک انگشت روی ابروها ماساژ دهید. بگذارید ۳۰ دقیقه بماند. سپس با یک پاک کننده آرایش، روغن را پاک کنید و صورت خود را با آب ولرم بشویید. این کار را هر روز و حداقل به مدت ۶ هفته انجام دهید.
هشدار: درصورتی‌که به روغن کرچک ارگانیک آلرژی داشته باشید، ممکن است پوست شما قرمز، ملتهب و دچار جوش شود. پیش از مصرف، آن را بر روی بخشی از پوست خود تست کنید.

پرپشت کردن ابرو با روغن نارگیل

مواد لازم برای پرپشت کردن ابرو با روغن نارگیل

  • روغن نارگیل
  • یک تکه پنبه

طرز استفاده از روغن نارگیل برای پرپشت کردن ابرو

پنبه را به روغن آغشته کنید و آن را روی ابروها بمالید. یک شب بگذارید بماند و روز بعد آن را با ژل شست‌وشوی صورت بشویید. این کار را هر روز انجام دهید. البته هفته‌ای چندبار هم اثرات شگفت‌انگیزی خواهد داشت.

چرا این روش مفید است؟ 

ابروها از پروتئین ساخته شده‌اند. روغن نارگیل از این پروتئین محافظت می‌کند. لوریک اسید موجود در آن نیز به عنوان یک ماده آنتی باکتریال عمل کرده، از عفونت فولیکول‌های مو جلوگیری می‌کند. برای پرپشت شدن ابروها از این روغن می‌توانید استفاده کنید.

تقویت کردن ابرو

پرپشت کردن ابرو با روغن ویتامین E

مواد لازم برای پرپشت کردن ابرو با روغن ویتامین E

  • کپسول ویتامین E

طرز استفاده از روغن ویتامین E برای پرپشت کردن ابرو

کپسول ویتامین را باز کنید و روغن داخل آن را روی ابروهای خود بمالید. چند دقیقه ماساژ دهید و بگذارید به مدت یک شب روی پوست شما باقی بماند.
این کار را هر شب پیش از رفتن به رختخواب انجام دهید.
چرا این روش مفید است؟

روغن ویتامین E موجب افزایش رشد موها و تقویت فولیکول‌های مو می‌شود و ابروهای پرپشت‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورد. این ماده حاوی توکوترینول است، آنتی اکسیدانی که هرگونه استرس را کاهش می‌دهد.

روغن برای رشد ابرو

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب ۷ اشتباه که زیبایی شما را تهدید می‌کند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با لباس مشکی جذاب‌ترین تیپ را بزنید

ما ایرانی‌ها معمولا به پوشیدن لباس‌های مشکی علاقه زیادی داریم و حداقل یک دست لباس مشکی توی…