دسر فوری با بیسکویت پتی‌بور

۷
12
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دسر نسکافه‌ای برای طرفداران طعم نسکافه و قهوه است. در این دسر از بیکسویت پتی بور استفاده شده است که می‌توانید به دلخواه از نوع کاکائویی یا ساده آن استفاده کنید.
دسر نسکافه ای با بیسکویت پتی بور

دسر نسکافه ای با بیسکویت پتی بور یکی از انواع دسر‌‌های ساده است که با ۴ قلم مواد تهیه‌ می‌شود و شما‌ می‌توانید به راحتی با خامه و بیکسویت پتی بور یک دسر جذاب و خوشمزه با طعم نسکافه تهیه کنید. در این دسر ژلاتین یا نشاسته وجود ندارد و یک دسر بی‌دردسر و راحت است. با مجله دلتا همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه دسر نسکافه ای با بیسکویت پتی بور

  • خامه قنادی ۱ و ۱/۲ پیمانه
  • پنیر خامه‌ای ۳ قاشق غذاخوری
  • نسکافه ۱ بسته
  • بیسکویت پتی بور ساده یا کاکائویی ۱ بسته

دسر نسکافه ای با خامه

طرز تهیه دسر نسکافه ای با بیسکویت پتی بور

مرحله اول

ابتدا خامه قنادی را در دمای محیط قرار دهید تا کمی شل شود ولی حالت یخی داشته باشد. سپس پنیر خامه‌ای را اضافه کنید. بهتر است از پنیر خامه‌ای کم نمک استفاده کنید. حالا باید مواد را با همزن برقی بزنید تا به خوبی مخلوط و کم کم یخ خامه قنادی آب شود و یک مخلوط یکدست بدست بیاید.

مرحله دوم

در ادامه ۱ ساشه آماده پودر نسکافه را به مواد پنیری اضافه کنید و با همزن برقی مجدد هم بزنید تا نسکافه به خوبی با مواد مخلوط شود. مایه کرمی ما آماده شده است.‌ می‌توانید به دلخواه بین مواد موز حلقه شده یا توت فرنگی نیز قرار دهید.

مرحله سوم

ظرف مورد نظر را انتخاب کنید. یک ساشه نسکافه را با آب گرم مخلوط کنید و صبر کنید تا سرد شود و بیسکویت‌‌ها را داخل نسکافه بزنید. یک لایه بیسکویت پتی بور در طعم دلخواه بچینید. مواد کرمی را داخل قیف بریزید و نوک قیف را قیچی کنید و یک لایه روی مواد بیسکویتی بریزید و بعد مجدد بیسکویت بچینید و از مواد کرمی بریزید و ادامه دهید تا ظرف پر شود.

دسر با بیسکویت پتی بور

مرحله چهارم

حالا ظرف مورد نظر را برای ۱۲ ساعت یا یک شب در یخچال قرار دهید و برای سرو روی آن پودر کاکائو الک کنید و سس کاراملی بریزید و با میوه تزیین کنید. دسر را برش بزنید و سرو کنید. می‌توانید در کنار این دسر، گواراترین نوشیدنی تابستانی را هم امتحان کنید.

نکات کلیدی در تهیه دسر نسکافه ای با بیسکویت پتی بور

  • می‌توانید به‌جای نسکافه از اسپرسو نیز استفاده کنید.
  • این دسر شیرینی اندازه‌ای دارد و نیاز به اضافه کردن شکر نیست.
  • این دسر حداقل باید ۳ ساعت در یخچال بماند.
  • می‌توانید یک ردیف بیسکویت کاکائویی و یک لایه ساده بریزید.

دسر نسکافه ای با بیسکویت پتی بور

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن دستورهای غذایی بیشتر ترشه کباب، بی‌نظیرترین مرغ گیلانی را بخوانید.

بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

آموزش قدم به قدم درست کردن دلمه برگ مو

آموزش قدم به قدم درست کردن دلمه برگ مو به روش ساده را در مجله دلتا ببینید. …