این هوس‌های غذایی می‌تواند نشانه‌ آلزایمر باشد

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
میل و هوس غذایی تنها برای زنان باردار نیست؛ در برخی موارد، نشانه یک بیماری است که ما از آن خبر نداریم.
ارتباط هوس غذایی و آلزایمر

میل به غذا در افراد مختلف، متفاوت است. ممکن است شما یک لحظه بخواهید که غذای مضر بخورید و لحظه دیگر دوست داشته باشید که از میوه و سبزی استفاده کنید. این موضوع بستگی به شرایط و حالت شما دارد، اما به‌طور کلی میل به غذا در برخی افراد، نشانه این است که آن‌ها در معرض آلزایمر قرار گرفته‌اند. در این مطلب از مجله دلتا  به ارتباط هوس غذایی و آلزایمر می‌پردازیم. همراه ما باشید.

ارتباط هوس غذایی و آلزایمر

میل به یک غذای یکسان در مدت زمان طولانی می‌تواند از نشانه‌های اولیه آلزایمر باشد. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که تغییراتی در عادات غذایی افراد مبتلا به آلزایمر ایجاد می‌شود.

آن‌ها ممکن است در یک دوره زمانی طولانی فقط میل به یک غذا داشته باشند که علت آن نیز تغییرات مغزی و ذهنی آن‌هااست که لوب پیشین که پشت پیشانی و گوش آن‌ها قرار گرفته است، تحت تاثیر قرار می‌گیرد، عملکرد آن متفاوت می‌شود و ممکن است رفتارهای عجیب و غریب از فرد سر بزند. تغییر در اشتها نیز ممکن است در افراد آلزایمری، ایجاد و ترجیح آن‌ها در انتخاب غذا متفاوت شود.

میزان غذای مصرفی

همه‌چیز فقط وابسته به آن چیزی که می‌خورید، نیست؛ بلکه میزان غذایی که مصرف می‌کنید نیز اهمیت زیادی دارد. میزان اشتهای بسیاری از افرادی که در معرض آلزایمر هستند، یک‌باره تغییر می‌کند. ممکن است اشتهای آن‌ها بسیار کم یا بسیار زیاد شود که می‌تواند یکی از نشانه‌های اولیه ابتلا به آلزایمر باشد و همچنین، به‌طور معمول، شبیه به علائم افسردگی است.

اگر متوجه شدید به یک‌باره به غذاهایی میل پیدا کردید که آن‌ها را دوست نداشتید، اما امروز دوست دارید هر چه بیشتر از آن‌ها استفاده کنید، بدانید در معرض آلزایمر قرار گرفته‌اید؛ به‌خصوص غذاهای شیرین و شکلاتی و غذاهایی که طعم بسیار قوی دارند و داخل آن‌ها موادی مانند سس، زیاد استفاده شده است، بیشتر از بقیه این خطر در شما را نشان می‌دهند.

ارتباط هوس غذایی و آلزایمر

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب حقایقی جالب و عجیب و غریب که حتما باید بدانید!  را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

کتی که با آن نامرئی می‌شوید!

موضوع نامرئی شدن انسان پدیده‌ای است که تابحال تحقیقات گسترده‌ای در زمینه آن انجام شده است.…