اشتباهات رایج مدل مو که سن را بالا می‌برد!

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پیری می‌تواند یکی از حقایق زیبای زندگی باشد اما نیازی نیست که برای آن عجله کنیم. چیزهای به ظاهر کم اهمیت مثل مدل موی اشتباه می‌تواند شما را پیرتر از چیزی که هستید نشان دهد.

هیچ چیزی مانند یک کوتاهی موی عالی شما را زیبا نمی‌سازد، با دانستن چند نکته ساده، سن خود را بالا نبرید. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم تا برخی از اشتباهات رایج مدل مو را بیان کنیم که با انتخاب اشتباه سن خود را بالا نبریم.

اشتباهات رایج مدل مو برای جلوگیری از بالا بردن سن

موهای بیش از حد بلند

موهای بلند برای زنان زیباست و بیشتر خانم‌ها دوست دارند که موهای سالم و بلندی داشته باشند اما اگر موها بیش از حد بلند شوند می‌توانند شما را آشفته و سن بالا نشان دهند. بنابراین همیشه یک حدی برای اندازه موها داشته باشید.

مدل موی مناسب صورت

پیدا کردن مدل مناسب شکل صورت شما شاید زمان زیادی ببرد که بتوانید آن را به‌دست بیاورید. اگر موهای نازکی دارید گزینه موهای کوتاه را انتخاب کنید. اگر همیشه موهای بلندی داشته‌اید وقت آن رسیده است که تغییری در خود ایجاد کنید.

اشتباهات رایج مدل مو

هیچ وقت خود را تغییر نداده‌اید

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج مدل مو خانم‌ها این است که سال‌های زیادی موهای خود را تغییر نمی‌دهند. مثلا اگر شما ۵۰ سال دارید حداقل ۱۰ تا ۱۵ بار باید مدل موهای خود را تغییر داده باشید. اگر عکس‌های چند سال قبل خود را دیدید و تغییری مشاهده نکردید بهتر است به فکر آرایشگاه رفتن بیفتید.

مواظب رنگ موهای خود باشید

رنگ موهای خیلی تیره می‌تواند چند سالی به سن شما اضافه کند. اگر پوست نسبتا روشن دارید موهای خیلی سیاه مناسب شما نیست. بهتر است همیشه موهای شما بیش از یک رنگ داشته باشند یعنی چیزی مانند هایلایت که به موها عمق دهد.

مدل اشتباه مو 

طراحان تخصصی مو و آرایش برخی ترفندهای کوچک را به کار می‌برند که شاید دانستن آن به بهتر شدن شما کمک کند. مثلا بخش‌هایی از مو صاف و بخش‌هایی فر، مدل زیبایی است اما اگر به درستی انجام نگیرد ظاهر شما را خراب می‌کند.
این حالت فر و صاف باید مخلوط در هم و نامنظم باشد اگر بخشی کاملا صاف و بخشی کاملا فر باشد زیبا نمی‌شود.

اشتباهات رایج مدل مو

حجیم کردن زیاد موها

کمی حجم دادن به موها زیبا است و موها را پر و سالم نشان می‌دهد اما اگر موها را خیلی حجم دهید از مد افتاده و قدیمی به‌نظر می‌رسید.

بیش از حد صاف کردن موها از اشتباهات رایج مدل مو

اگر موها را خیلی صاف کنید و به کف سر بچسبانید سال‌ها پیرتر نشان داده می‌شوید. با بالارفتن سن ناخودآگاه حجم موها کم می‌شود. شما با انجام صاف کردن‌های پیاپی به این کم شدن بیشتر موها کمک نکنید.

اشتباهات رایج مدل مو

انتخاب شامپوی درست

بدانید که موهای شما چه جنسی دارند؛ چرب، خشک، معمولی یا حتی آسیب دیده و رنگ شده است یا نه! طیف زیادی از شامپوها امروزه در بازار موجود است. بنابراین در انتخاب دقت کنید زیرا تاثیر زیادی در حالت مو دارد.

آن‌ها را سالم نگه دارید

موها هر چقدر آسیب دیده‌تر باشند شما را سن بالاتر نشان می‌دهند. با رنگ کردن‌های زیاد و سوزاندن موها با سشوار و صاف کننده‌ها شاید در کوتاه مدت موها را خوب نشان دهند اما در بلند مدت این آسیب غیرقابل جبران می‌شود.

مجله دلتا

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب اشتباهات رایج آرایشی که باعث پیری پوست می‌شود را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

هنگام خرید بلوز به این نکات مهم توجه کنید

اگر می‌خواهید کمد لباس‌تان از لباس‌های بی‌مصرف پر نشود و در هزینه‌های خود به صورت قابل توج…