چگونه حرفه‌ای آرایش کنیم؟

۳
10
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای این که حرفه‌ای آرایش کنید گاها تفکرات غلطی بر ذهن شما حاکم می‌گردد. گاهی فکر می کنیم فقط ریمل زدن، کرم پودر زدن و غیره آرایش کردن حساب می‌شود!
آرایش حرفه ای

بعضی از افراد تصور می‌کنند با استفاده از یک سری از لوازم آرایشی و با زدن ریمل، کرم پودر و غیره می‌توانند یک آرایش حرفه ای و مناسب صورت خود انجام دهند. اما با رعایت یسری نکات که در این مطلب از مجله دلتا به آن‌ها می‌پردازیم شما می‌توانید آریشی حرفه‌ای انجام دهید.

نکاتی برای داشتن آرایش حرفه ای

اولین نکته‌ای که باید در آرایش خود رعایت کنید این است که کرم پودر یا کانسیلر برای پایه زیرین آرایش پشت پلک چشم مناسب نیستند، زیرا بعد از گذشت زمان باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست می‌شوند.

دقت داشته باشید فقط زمینی از قلم برای کرم پودر زدن استفاده کنید که بخواهید پوشش زیادی بر روی صورت خود ایجاد کنید. در غیر این صورت از انگشت خود برای کرم زدم استفاده کنید.

در آرایش حرفه ای صورت از پنکک فقط برای نقاطی که مستعد برق زدن هستند (نقطه T صورت) استفاده کنید.

آرایش حرفه ای

اگر خواستید از پودر برنز کننده استفاده کنید آن را روی گردن و قفسه سینه خود هم بزنید که هیچ نقطه‌ای از شما دو رنگ متفاوت دیده نشود.

آرایش حرفه ای

برای رژ گونه زدن با لب‌های بسته لبخند بزنید و بالای خطی که روی گونه ایجاد می‌شود را رژ گونه بزنید.

فراموش نکنید در آرایش حرفه ای از مداد ابرو فقط برای شکل دادن به انتهای ابرو استفاده کنید و داخل ابرو را باید با سایه ابرو پر کنید.

در آرایش حرفه ای برای رژ لب زدن از وسط لب شروع کنید و از وسط به دو طرف رژ بزنید.

برای ریمل زدن از ریشه مژه‌ها شروع کنید و به آرامی به سمت بالا بکشید. هیچگاه ریمل را از وسط مژه‌ها شروع به ریمل زدن نکنید. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید، مطلب چگونه به‌درستی ریمل بزنیم؟! را بخوانید.

در یک آرایش حرفه ای توجه شما یا باید روی چشم‌ها باشد یا رژگونه و رژلب. به این صورت که اگر آرایش چشم تیره انجام می‌دهید رژگونه و رژلب پررنگ استفاده نکنید.

مداد سیاه چشم وسرمه باعث ریز دیده شدن چشم‌ها می‌شوند، بنابراین اگر چشم‌های بزرگی ندارید از آن‌ها دوری کنید.

آرایش حرفه ای

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب ساده‌ترین ماسک موهای آبرسان در خانه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

برای زیبا‌تر شدن ناخن پا چه‌کار کنیم؟

همچنین بخوانید: چند ترفند جالب برای طراحی روی ناخن طراحی روی ناخن در منزل طراحی زیبا روی ن…