چند ترفند جالب برای رفع خستگی چهره

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لازم نیست تا حتما در صورت شما نقصی وجود داشته باشد که از این ترفندهای آرایشی بهره ببرید. بسیاری از افراد برای شاداب نشان دادن صورت نیز از ترفندهای آرایشی بهره می‌برند.

ترفندهای آرایشی روش‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید ایرادات و نواقص چهره خود را بپوشانید. این روش‌ها زمانی که چهره شما خسته و پوست شما کدر است، اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. در این مطلب از مجله دلتا ترفندهای آرایشی جالب و فوق العاده را به شما معرفی می‌کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید باعث رفع خستگی چهره خود شوید.

ترفندهای آرایشی برای رفع خستگی چهره

صورت خود را با آب سرد بشویید

اگر خسته هستید و زمان لازم برای آرایش و استراحت ندارید. از دوش آب گرم بپرهیزید زیرا این مورد صورت شما را ملتهب می‌نماید. با این کار در چشم‌های شما خون جمع می‌شود و پوست قرمز خواهد شد. اما استفاده از آب سرد باعث آرامش و رفع خستگی پوست می‌شود و آن را از هرگونه آلودگی تمیز می‌نماید.

رفع خستگی

از آرایش اسموکی بپرهیزید

آرایش چشم خود را از نوع دودی انتخاب نکنید. البته آرایش‌های مات گزینه خوبی برای صورت‌های خسته هستند اما در این مورد می‌بایست جوانب احتیاط را رعایت کرده و از آرایش‌های بسیار تیره پرهیز کنید. اگر خسته هستید، برای انتخاب رنگ سایه چشم  بهتر است از رنگ‌های روشن مثل طلایی و قهوه‌ای روشن یا از رنگ‌های نود استفاده کنید.

از شیر کم‌چرب استفاده کنید

از دیگر ترفندهای آرایشی برای از بین بردن پف و ورم دور چشم، استفاده از شیر کم‌چرب است. برای این مورد لازم است تا مقداری شیر کم‌چرب را با پنبه به پوست اطراف چشم خود زده و اجازه دهید تا چند ثانیه‌ای باقی بماند. این کار موجب خواهد شد که به کانسیلر نیاز نداشته و سریعا پف دور چشم شما کاهش یابد.

رفع خستگی

از کرم پودرهای مات و برنزه برای رفع خستگی چهره استفاده کنید

اگر صورت شما خسته باشد، قطعا آرایش نمی‌تواند خستگی صورت را به صورت کامل از بین ببرد. در این شرایط می‌توانید با استفاده از چند ترفند آرایشی میزان خستگی صورت خود را کاهش دهید. در این حالت پیشنهاد می‌شود از کرم پودرهای مات و برنزه استفاده کنید.

موهای خود را باز بگذارید و به آن حالت بدهید

یکی دیگر از ترفندهای آرایشی در زمان خستگی چهره، این است موهای خود را دم اسبی نبندید و اجازه دهید تا به صورت حالت دار، باز بمانند. موهای دم اسبی پوست شما را کشیده‌تر می‌نماید و این خود باعث نشان دادن خستگی و چین‌های احتمالی است.

رفع خستگی

از اسپری‌های حالت دهنده مو برای رفع خستگی چهره استفاده کنید

برای آرایش موها، اغلب افراد زمانی که خسته هستند، از ژل استفاده می‌کنند تا حالت مناسب به آن ببخشید. اما درنظر داشته باشید که این کار موجب می‌شود تا در ادامه موها به کف سر بچسبد و ریشه‌های آن در یکدیگر گره بخورند. یکی از روش‌های خوب برای آرایش مو، به این شکل است که کمی موها را نم دار نمایید، سپس از اسپری‌های حالت دهنده استفاده کنید تا حالت مد نظر شما به موها داده شود.

از کانسیلر برای زیر چشم‌های خود استفاده کنید

زمانی که شما خسته و کم‌خواب هستید، به احتمال زیاد زیر چشمان خود تیره و گود می‌شود. این حالت چهره شما را خسته‌تر از آنچه که هستید نشان می‌دهد. برای پوشاندن این تیرگی می‌توانید از کانسیلر ۱ یا ۲ درجه روشن‌تر از پوست استفاده کنید.

مجله دلتا

پیشنهاد مطالعه:‌ همچنین می‌توانید مطلب طبیعی آرایش کنید تا زیباتر دیده شوید را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

لباس‌های خود را به زیباترین شکل ست کنید

ست کردن رنگ های لباس با استفاده ار رنگ‌هایی که در چرخ رنگ در مجاورت هم قرار می‌گیرند استای…