تجربه اقامت در روستایی با قایق‌های وارونه

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در سواحل شمالی فرانسه روستایی منحصربه فرد با نام اکویین پلاژ قرار دارد، در این روستا مردم از خانه‌هایی به شکل قایق‌های وارونه برای زندگی استفاده می‌کردند.
خانه های قایقی در فرانسه

Equihen Plage در خط ساحلی شمال فرانسه، روستایی کوچک در کنار دریا است که جمعیت آن حدود ۳۰۰۰ نفر می‌رسد. در زمان‌های قدیم این مکان دهکده‌ای برای ماهیگیری با بندرگاهی خشک بود، از آن نوع که ساکنان مجبور بودند قایق‌های ماهیگیری را روی تخته‌هایی سر دهند تا بتوانند آن‌ها را داخل آب بفرستند. امروزه این روستا را به خاطر خانه‌های قایقی برعکس آن می‌شناسند که بین محلی‌ها با نام «قایق‌های معلق در هوا» نیز معروف بوده و اقامتگاهی خاص برای تعطیلات به‌شمار می‌رود. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با خانه های قایقی در فرانسه آشنا شوید.

هتل های دریایی

خانه های قایقی در فرانسه

در روزگاران قدیم، زندگی کردن در قایق به هیچ‌وجه عجیب نبوده است. به همین دلیل افراد قایق‌های قدیمی موجود در راستای خط ساحلی را پیدا می‌کردند. آن‌ها را تا مسافت زیادی روی ساحل بیرون می‌کشیدند تا خشک شده و مناسب برای زندگی شوند. جالب است بدانید، در رمان کلاسیک و معروف چارلز دیکنز به نام دیوید کاپرفیلد، برادر پگوتی در چنین خانه قایقی در یارموث زندگی می‌کرد.

در زمان‌های گذشته در پلاژ Equihen، قایق‌هایی که دیگر به درد دریا و انداختن به آب نمی‌خورند، به خشکی کشیده می‌شدند و بعد وارونه می‌شدند. کف این قایق‌ها که حالا دیگر به سقف تبدیل شده بود، با قیر خوب پوشانده می‌شدند تا این اطمینان بدست آید که در مقابل آب، مقاوم است. در دو طرف قایق درهایی ایجاد می‌شد تا به عنوان ورودی خانه باشند. پنجره‌های قایق هم اجازه ورود هوا و نور را به داخل خانه می‌دادند.

پذیرایی از توریست‌ها

بعدها اهالی این روستا تصمیم گرفتند تا دوباره سنت پیشینیان خود را زنده کنند. در نتیجه مردم روستا، تعدادی از قایق‌ها را با وسایل و تجهیزات مدرن دکور کردند تا بتوانند از توریست‌ها پذیرایی کنند. امروزه گردشگران زیادی برای دیدن این قایق‌ها به این روستا سفر می‌کنند. این خانه‌های قایقی شکل با قیمت‌های مختلفی اجاره داده می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند در این روستای ایرانی همه آدم کوتوله هستند.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین جاده‌های جهان کدامند؟

در سفرهای زمینی جاده یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های سفر است. انواع بسیاری جاده‌های کوهستانی،…