روستایی باورنکردنی در میان تخته سنگ‌ها

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در کشور پرتغال، روستایی یکه و تنها وجود دارد. این روستای عجیب در میان تخته‌سنگ‌ها به‌وجود آمده است.
روستای مونسانتو در پرتغال

هر از گاهی رد شدن از بین صخره‌های یک کوهستان، به عنوان یک تفریح، سرگرم‌کننده و حتی مفرح است. اما در نظر بگیرید که کوچه و خیابان‌های محل اقامت شما در بین این صخره‌ها قرار داشته باشند! مونسانتو روستایی باستانی در کشور پرتغال است که چنین وضعیتی دارد و خانه‌های آن در بین صخره‌ها قرار گرفته است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا با روستای مونسانتو در پرتغال ‌آشنا شوید.

روستای مونسانتو در پرتغال

پرتغال کشوری کوچک در اروپا است ک مشرف به ساحل آتلانتیک بوده و یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای گشت‌وگذار محسوب می‌شود. سفر به کشور پرتغال به معنای سفر به یک منطقه رنگارنگ و خارق‌العاده است. کشوری که پیوند عجیبی با دریا خورده و خط ساحلی آن بیش از ۸۰۰ کیلومتر است.

روستایی که در بین صخره ها ساخته شده

در جنوب شرقی کشور پرتغال، در کنار رشته کوهی به نام سرا دا استرلا، روستایی زیبا و دلربا به نام «مونسانتو» (Monsanto) خود را جای داده است. نکته‌ جالب این روستا آن است که در میان صخره‌ها ساخته شده است. خانه‌های این روستا به صورت متراکم بین تخته سنگ‌های غول‌پیکر قرار گرفته و خیابان‌های کوچک آن به وسیله‌ تراشیدن سنگ ایجاد شده است.

ظاهر مونسانتو در طی قرن‌ها تغییری نکرده است. ورودی بعضی از خانه‌های گرانیتی این مکان از سبک معماری «مانوئلین» (Manueline) برخوردار است. ضمن این‌که بقایای به جای مانده از تخریب قلعه در جنگ «لوسیتانیان» (Lusitanian) شکوه و ابهت خاصی به سرا دا استرلا داده است.

جاذبه های پرتغال

پرتغالی‌ترین روستای پرتغال

در سال ۱۹۳۸ طی یک رقابت ملی، مونسانتو به عنوان «پرتغالی‌ترین روستای پرتغال» انتخاب شد. با اعمال محدودیت‌های ساخت و ساز، اجازه دادند که آن‌جا به عنوان یک موزه پابرجا بماند. هر چند که امکان استفاده از حمل و نقل عمومی برای رفتن به مونسانتو وجود ندارد، اما اتمسفر و چشم‌انداز جذاب آن ارزش رانندگی به سمت مونسانتو را دارد.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند دره‌ عجیبی که سنگ‌های آن راه می‌روند!

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

واتیکان، کوچک‌ترین کشور دنیا

همچنین بخوانید: شهر هنر و موسیقی را بشناسید سقالکسار و دریاچه رویایی آن‌ نقاط دیدنی ایران …