چرا این جزیره نفرین‌ شده است؟

۱۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در دنیا مکان‌های زیبای زیادی هست که با وجود همه جذابیت‌ها کسی حاضر به سفر به آن‌ها نمی‌شود. بسیاری از این نقاطی که به‌صورت متروک رها شده‌اند جزیره هستند و مردم به آن‌ها به چشم جایی مخوف و ترسناک نگاه می‌کنند.
جزیره پاوگلیا ایتالیا

احتمالا داستان انسان‌های نفرین‌شده و یا خانه، جاده، قصر و جزیره‌های نفرین‌شده را شنیده‌اید که یا افسانه‌ای بودند و یا واقعی! جزیره پاوگلیا ایتالیا واقع در دریای مدیترانه هم در فهرست نفرین‌شده‌ها قرار دارد. با مجله دلتا همراه باشید تا این جزیره را بیشتر بشناسیم!

جزیره ارواح

جزیره پاوگلیا ایتالیا جزیره نفرین شده

جزیره پاوگلیا یکی از ۱۶۶ جزیره کوچک در تالاب ونیز است که در آن سوی سواحل شرقی شمال ایتالیا قرار دارد. در گذشته‌های دور این جزیره شلوغ بود اما حوادثی این سرنوشت تلخ و مخوف را برایش رقم زد.

جزیره نفرین شده

سرگذشت جزیره با قربانیان طاعون گره خورده است و این بیماری جزیره را به این حال و روز انداخته است. مردم بومی به آن، جزیره ارواح می گویند. آنها اعتقاد دارند که اینجا توسط ارواح نفرین شده است و با رفتن به آنجا گرفتار این ارواح می‌شوند.

جزیره پاوگلیا و طاعون

اولین محل قرنطینه در یکی از جزیره‌های کوچک تالاب به اسم Lazzaretto Vecchio درست شد. در هنگام کندوکاو این جزیره، باستان‌شناسان حدود ۱۵۰۰ اسکلت را از درون چاه‌هایی بیرون آوردند که قربانیان طاعون در گذشته در آن‌ها دفن شده بودند.

جزیره پاوگلیا

کارشناسان معتقدند که همچنان هزاران اسکلت دیگر در جزیره پاوگلیا دفن هستند.

ساخت بیمارستان قرنطینه در جزیره

مردم ونیز از این اتفاق درس‌های زیادی گرفتند. آن‌ها فهمیدند که این بیماری چگونه منتشر می‌شود و چطور مردم و کشتی‌ها بیماری طاعون را به این محل آورده‌اند. مسئولان فهمیدند که افراد بیمار باید از مردم سالم جدا شوند.

طاعون

برای همین دو چاه بزرگ را برای نگهداری از اجساد در دو محل خارج از شهر در نظر گرفتند. تعداد مرده‌ها روز به روز بیشتر می‌شد و این دو چاه خیلی زود پر شدند. سپس آن‌ها تصمیم گرفتند تا برای کنترل تعداد مرده‌ها، اجساد را به دو جزیره منتقل کنند.

در اوایل دهه ۱۴۰۰ ونیزی‌ها بیمارستانی را درست کردند که مخصوص قرنطینه افراد بیمار یا مستعد بیماری بود.

نفرین شده

سرنوشت جزیره پس از اپیدمی طاعون

اتفاق‌های مخوف جزیره با تمام شدن اپیدمی طاعون تمامی نداشت!

در اوایل دهه ۱۹۲۰، دولت تصمیم گرفت از این بیمارستان برای نگهداری بیماران روانی استفاده کند. با گذشت زمان داستان‌های ترسناکی درباره شکنجه این بیماران و انجام آزمایشات عجیب بر روی آن‌ها به بیرون درز پیدا کرد.

بیماران روانی

بعضی‌ها می‌گفتند دکتر این بیمارستان مجبور به خودکشی شد تا از مسئولیت‌هایی که بر عهده‌اش بود فرار کند. بعضی‌ها هم اعتقاد داشتند که ارواح کسانی که این دکتر آن‌ها را شکنجه داده بود این مرد را به دام انداختند.

کارکنان این بیمارستان و بیماران در نهایت در سال ۱۹۶۸ این محل را ترک کردند و هیچ کسی در این ساختمان نماند بجز ارواح افرادی که در اثر شکنجه مرده بودند!

پیشنهاد مطالعه: مطلب این گورستان ترسناک خانه خون‌ آشام‌‌هاست را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

سفر به شهر بادگیرها، قنات‌ها و بناهای تاریخی

شهر یزد یکی از زیباترین شهرهای ایران است که مرکز استان یزد می باشد، این شهر در بین رشته کو…