تیرامیسو با خامه صبحانه، یک دسر یخچالی خوشمزه

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جالب است بدانید که تیرامیسو به معنای “منو سرحال بیاور” است که گمان می‌رود این اسم به دلیل دو ماده کافئین‌دار استفاده شده در آن یعنی قهوه و کاکائو بر روی این دسر گذاشته شده است.
تیرامیسو

از مواد اصلی این دسر می‌توان بیسکویت لیدی فینگر، ماسکارپونه و خامه زده شده را نام برد که لایه‌های خوشمزه این دسر را می‌سازند. درست است که تیرامیسو با خامه زده شده هم دسری خوشمزه است ولی با خامه صبحانه هم بافت لطیف‌تر و هم مزه بهتری می‌گیرد. پس شما هم دست به کار شوید و مواد لازم برای تهیه تیرامیسو با خامه صبحانه را آماده کنید و از درست کردن این دسر هیجان انگیز لذت ببرید. با مجله دلتا همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه تیرامیسو با خامه صبحانه

  • خامه صبحانه یک و نیم فنجان
  • شکر دانه ریز یک سوم فنجان
  • اسپرسوی دم کرده سرد یک و نیم فنجان
  • پودر کاکائو به مقدار لازم برای تزئین
  • پنیر ماسکارپونه ۲۲۰ گرم
  • عصاره وانیل یک قاشق چایخوری
  • بیسکویت لیدی فینگر یک بسته

طرز تهیه تیرامیسو با خامه صبحانه

مرحله اول

ابتدا یک و نیم فنجان خامه صبحانه را داخل کاسه دستگاه همزن بریزید و با سرعت متوسط هم بزنید. در حین هم زدن شکر دانه ریز و عصاره وانیل را آهسته اضافه کنید. مخلوط را تا جایی هم بزنید که حالت فومی بگیرد.

مرحله دوم

سپس پنیر ماسکارپونه را به مخلوط خامه اضافه کنید و هم بزنید تا همه مواد ترکیب و یکدست شوند. سپس مخلوط را در یخچال قرار دهید تا خنک بماند. حالا قهوه اسپرسو دم کرده را داخل یک کاسه کم عمق بریزید. از طرفی ظرف مورد نظر خود برای تیرامیسو را کنار دستتان بگذارید.

مرحله سوم

بیسکویت‌های لیدی فینگر را داخل قهوه قرار دهید تا همه جای آن به قهوه آغشته شود. سپس آن‌ها را کف ظرف تیرامیسو بچینید به طوری که جای خالی باقی نماند. پس از این که کف ظرف با بیسکویت‌ها پوشانده شد، نیمی از مخلوط ماسکارپونه و خامه را روی بیسکویت‌ها بریزید و پخش کنید. سپس دوباره یک لایه بیسکویت آغشته به قهوه را روی لایه پنیری بچینید.

مخلوط ماسکارپونه و خامه باقیمانده را روی بیسکویت‌ها پخش کنید و روی آن را صاف کنید. مقداری پودر کاکائو را روی تیرامیسو الک کنید تا به طور یکنواخت پخش شود.

مرحله چهارم

تیرامیسو را به مدت حداقل سه تا چهار ساعت و حداکثر یک شب تا صبح داخل یخچال قرار دهید. پس از این مدت دسر لایه‌ای خوشمزه شما آماده سرو است. مقداری از آن را برش بزنید و داخل یک ظرف زیبا سرو کنید. نوش جان.

نکات طرز تهیه تیرامیسو با خامه صبحانه

  • برای تزئین این دسر می‌توانید روی آن را با مغزهای مختلف از جمله مغز فندق، بادام و غیره بپوشانید.
  • همچنین می‌توانید به جای استفاده از پودر کاکائو، روی تیرامیسو را با تراشه‌های شکلات بپوشانید.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با طرز تهیه انواع غذاهای لذیذ مطلب کیک قهوه خیس، یک عصرانه دلپذیر را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

ساج کباب لذیذ، غذایی ساده و متفاوت

شاید اسم ساج را به عنوان یک وسیله و تنها یک بار شنیده باشید. با مجله اینترنتی دلتا همراه ب…