خانه گزارش های ملکی رشد دو رقمی معاملات مسکن در یک سال

رشد دو رقمی معاملات مسکن در یک سال

۰
1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آمار سامانه املاک و مستغلات نشان می‌دهد در مهرماه امسال خرید و فروش مسکن کشور در مقایسه با ماه مشابه پارسال افزایش یافته است.

به گزارش مجله‎ی دلتا بر اساس آمار سامانه املاک و مستغلات تا ۲۳ مهرماه امسال در شهر تهران ۱۰هزار و ۹۷۱ قرارداد خرید و فروش و ۱۰ هزار و ۹۶۶ قرارداد اجاره ثبت شده که این رقم در مدت مشابه پارسال بالغ بر ۹۶۲۰ قرارداد خرید و فروش و ۱۲ هزار و ۶۶۵ قرارداد اجاره بوده است.

بررسی این آمار نشان می‌دهد میزان معاملات خرید و فروش شهر تهران در مهر ماه ۹۶ در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۵ حدود ۱۳.۵ درصد افزایش داشته و همین طور معاملات اجاره مسکن ۱۳ درصد کاهش یافته است.

در مدت یاد شده درسطح کشور ۳۳ هزار و ۴۶۸ قرارداد خرید و فروش و ۳۶ هزار و ۸۷۴ قرارداد اجاره در سامانه کد رهگیری ثبت شده است؛ این در حالی است که پارسال در ۲۳ روز مهرماه ۳۲ هزار و ۹۸۷ قرارداد خرید و فروش و ۳۹ هزار و ۶۶۴ قرارداد اجاره در بنگاه‌های املاک سراسر کشور ثبت شده بود.

مقایسه این آمار می‌گوید که میزان خرید و فروش و اجاره مسکن استان‌های کشور به ترتیب حدود ۱.۵ درصد افزایش و ۷ درصد کاهش یافته است.همچنین در شهریور ماه امسال در شهر تهران ۱۷ هزار و ۳۱۴ قرارداد خرید و فروش و ۱۶هزار و ۸۲۹ قرارداداجاره به ثبت رسید.

در کل کشور نیز در۳۰ روز سومین ماه تابستان ،۵۰ هزار و ۵۴ قرارداد خرید و فروش و ۵۴ هزار و ۹۱۸ قرارداد اجاره در سامانه املاک و مستغلات ثبت شده است.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

تمکین نکردن زن از شوهر چه عواقبی در پی دارد؟

تمکین از شوهر به معنای پذیرش مرد در امور کلی زندگی مشترک است و مصادیق گوناگونی از روابط خا…