املاک کلنگی مناطق لوکس تهران، در انتظار فروش

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با وجود انبوه ساختمان ‌های کلنگی در دو منطقه لوکس شمال تهران، تعداد معاملات این املاک در مناطق ۱ و ۳ محدود است و آن‌گونه که مشاوران املاک می‌گویند، در دو ماه اخیر رکود بربازار کلنگی‌های این مناطق حاکم شده است.

به گزارش مجله‎ی دلتا به نقل از دنیای اقتصاد به رغم آنکه تمایل به ساخت‌ وساز در‌ تهران نسبت به سال گذشته که بازارمسکن درگیر رکود عمیق بود، بیشتر شده و رشد منفی آمار صدور پروانه ساختمانی متوقف شده، اما سازنده‌ها، در ماه‌های اخیرکمتر به ساخت‌وساز در مناطق لوکس تمایل داشته ‌اند و همین موضوع سبب باقی‌ماندن ساختمان های کلنگی درصف انتظار فروش شده است.

دو منطقه لوکس یک و سه پایتخت در شمال‌شهر که پیش از رکود مسکن با انبوه ساخت‌وساز رو به رو بودند، ظاهرا امسال رغبت زیاد سازندگان برای ساخت و ساز را شاهد نیستند و آن‌گونه که مشاوران املاک می‌گویند، معامله خانه‌های کلنگی عرضه شده در بازار بسیار کم‌ شمار است.

املاک کلنگی مناطق لوکس تهران، در انتظار فروش

گاهی اوقات آگهی‎های این نوع املاک بیش از ۶ ماه در بنگاه‌ها باقی می‌ماند و مشتری واقعی ندارد. برخی از واسطه‌های ملکی معتقدند تغییر تیم مدیریت شهری و مستقر شدن مدیرانی که از تکیه بر تراکم‌ فروشی برای کسب درآمد توسط شهرداری پرهیز دارند، تمایل به ساخت‌وساز در مناطق یک و سه را با کاهش مقطعی و موقتی روبه ‌رو کرده است.

احتمالا این وضع ادامه نخواهدداشت؛ چرا که به هر حال با توجه به قیمت بالای آپارتمان‌های مسکونی در این مناطق، ساخت‌وساز حتی اگر با ویژگی‌هایی انجام شود که به لحاظ متریال و مصالح، به مختصات آپارتمان مصرفی نزدیک باشد، سودی قابل قبول عاید سازندگان خواهد کرد که نمی‌توانند برای همیشه از آن چشم‌پوشی کنند.

مشاوران املاک دلیل دیگر ماندن فایل‌های کلنگی در لیست فروش را مشجر بودن برخی از این املاک در دو منطقه خوش آب و هوای شمال شهر عنوان می‌کنند.

زمین‌های بیش از ۱۰۰۰ مترمربع بسیاری در شمال شهر وجود دارد که درخت دارند و همین موضوع استفاده از حداکثر عرصه ملک برای ساخت‌وساز را با محدودیت‌هایی روبه‌رو می‌کند.

هر چند مقررات شهری درباره این محدودیت‌ها شفاف است؛ اما برخی سازندگان به دلیل بی‌اطلاعی از جزئیات کامل مقررات، از خرید املاک کلنگی مشجر حتی اگر به‌عنوان «باغ» ثبت نشده باشند، ابا دارند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی مخصوص خانه‌های تاریک هستند

شاید گاهی با خرید یک گیاه آپارتمانی و انتقال آن به محیط کم نور خانه، شاهد از بین رفتن آن ش…