درخرید آپارتمان‎ نوساز زیر قیمت؛ عجله نکنید!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در خرید آپارتمان‎های نوساز زیر قیمت ، عجله نکنید!

آپارتمان‎های نوساز زیر قیمت زیادی در بازار مسکن وجود دارند که خریداران باید درخرید این‎گونه آپارتمان­­‎ها بسیار­­­ دقت کنند.

این آپارتمان‎های نوساز زیر قیمت که کمتر از قیمت عرف منطقه از سوی فروشنده‎ها پیشنهاد می‎­شوند ممکن است برای خریداران جذاب باشند.

به گزارش مجله دلتا ، این گونه آپارتمان‎های  نوساز زیر قیمت، بدون پایان کار هستند که به سبب وجود اشکال در صدور پایان کار آنها ممکن است، نسبت به سایر آپارتمان ‌های نوساز زیر قیمت عرف منطقه برای فروش عرضه شوند.

از آنجاکه غالب آپارتمان‎های نوساز دارای تخلف­‎های بزرگ و کوچک هستند، برای دریافت پایان کار، دو راه پیش رو دارند. راه اول آنکه سازنده‎ها، به برطرف کردن تخلف موجود در سازه اقدام کنند و راه دوم آن است که جریمه تخلف صورت گرفته پرداخت شده باشد.

درخرید آپارتمان‎ نوساز زیر قیمت؛ عجله نکنید!

بنابراین، فرآیند صدور پایان کار برای آپارتمان مسکونی یک فرآیند ساده، قابل پیش‌بینی و تضمین‌کننده نیست. بسیاری از واحد ‎های مسکونی با وجود گذشت سال‌ها از ساخت آن‎ها ، همچنان در مرحله دریافت پایان کار مانده­­‌اند.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران چندی پیش به شهروندان تهرانی در مورد خرید این ‌گونه آپارتمان‎ها هشدار داده بود.

زهرا صدراعظم‌ نوری در این باره گفت: این ساختمان‌ها تاییدیه و گواهی ایمنی از سازمان آتش‌­نشانی را ندارند، بنابراین هنگام بروز خطر، نیروهای آتش‌نشانی به‌عنوان بازرسان ایمنی اجازه ورود به این ساختمان‌های مسکونی را ندارند درنتیجه صدور و ابلاغ و اخطار برای ساختمان‌های نا‎ایمن با کاربری مسکونی امکان پذیر نیست و بازرسان فقط، موارد موجود در محیط بیرونی ساختمان را می‌توانند بازرسی کنند.

او افزود: با توجه به اینکه تعداد زیادی از ساختمان­‎های مسکونی بلند مرتبه درشهر تهران بدون پایان کار درحال خرید و فروش هستند،  به شهروندان تهرانی هشدار می‌دهیم که در مورد خرید این آپارتمان‎‎ها دقت کنند.

مجله دلتا ، همه چیز در مورد ملک و سلامتی

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

تفاوت مجازات رابطه نامشروع، برای افراد متاهل و مجرد

قانون‌گذار با تکیه بر قواعد شرع و همچنین با توجه به اوضاع و احوال جامعه جرائمی مانند زنا و…