خانه مد و زیبایی راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر زیاد عرق نمی‌کنید از لباس‌های پنبه‌ای استفاده کنید. لباس‌های پنبه‌ای نرم و راحت هستند و برای ورزش‌های سبک مانند پیاده روی و نرمش مناسب هستند.

هنگام خرید لباس ورزشی مردانه بیشتر از اینکه به مد توجه داشته باشید، راحتی و مناسب بودن را در نظر بگیرید. لباسی که هنگام ورزش به تن دارید روی بازده شما تاثیرگذار است. برخی از ورزش‌ها مانند شنا و دوچرخه سواری لباس‌های مخصوص به خود را دارند. برای ورزش‌های معمول بهتر است لباسی انتخاب کنید که راحت باشد و دمای بدن را پایین نگه دارد. پارچه، اندازه لباس و راحتی را در هنگام خرید لباس ورزشی مردانه، مدنظر قرار دهید. چگونه گرمکن و ست ورزشی مردانه انتخاب کنیم؟ با مطلب ” راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه ” همراه مجله دلتا باشید.

راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

جنس و پارچه لباس ورزشی

پلی استر، لاکرا و اسپاندکس از جنس‌های مناسب برای لباس‌های ورزشی هستند. این الیاف با دارا بودن خواص کنترل رطوبت، زیردست نرم، راحتی و سبک بودن برای استفاده در پوشاک مناسب است. این الیاف عملکرد بهتری نسبت به سایر الیاف در کنترل رطوبت دارند، به هنگام حرکت رطوبت را کنترل می‌کنند و به سرعت آن را خشک می‌کنند تا پوشنده لباس احساس راحتی کند. برخی از برندهای تولید کننده ست ورزشی مردانه از الیاف کولمکس یا ساپلکس در تولید لباس استفاده می‌کنند که در متعادل نگه داشتن دمای بدن کمک کننده هستند.

راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه جنس

به اندازه لباس دقت داشته باشید

بسته به سلیقه شخصی و محدودیت‌های ورزشی که انجام می‌دهید، ممکن است لباسی را انتخاب کنید که آزاد و راحت باشد یا اینکه لباسی را انتخاب کنید که جذب باشد و هنگام ورزش ماهیچه ها و عضلات بدن مشخص باشد.

دوخت، فرم گرمکن و ست ورزشی مردانه 

اگر دوچرخه سواری می‌کنید یا دونده هستید، شلوارهای ورزشی بلند که دست و پاگیر هستند، برای شما مناسب نیستند. دوخت لباس باید به گونه‌ای باشد که آزادی حرکتی را از شما نگیرد.

راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه دوخت

لباسی بخرید که دوست دارید

درحالی‌که کارایی، جنس و اندازه لباس ورزشی مهم‌ترین فاکتورها هستند، اما باید در هنگام ورزش احساس خوبی داشته باشید، به همین دلیل حتما لباسی بخرید که برای خودتان جذاب باشد.

با توجه به نیاز خود لباس ورزشی بخرید

برای فصول سرد سویشرت‌ها یا پیراهن‌های آستین بلند را انتخاب کنید تا هم بدن شما را گرم نگه دارند و هم راحت باشند.

راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه با توجه به نیاز

چند مدل لباس ورزشی در رنگ‌های مختلف خریداری کنید 

چند جفت کفش برای روزهای تمرین در اختیار داشته باشید. کفش‌هایی را انتخاب کنید که انعطاف‌پذیر باشند و از پاها در مقابل آسیب‌های احتمالی محافظت کنند. همچنین چند جفت جوراب نخی ورزشی خریداری کنید. در ماه‌های سردتر سال لباس‌های ورزشی را به صورت‌ لایه‌ای بپوشید. اگر در بیرون از منزل ورزش می‌کنید، در ساعات ابتدایی و پایانی روز که هوا سردتر است، بالاپوش یا سویشرتی مناسب نیاز خواهید داشت.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “چند ست؛ لباس گرم مردانه شیک” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

شال مشکی را با چه مانتویی باید بپوشید؟

همانطور که می‌‌دانید شال و مانتو در میان خانم‌ها بسیار محبوب است؛ زیرا از لباس‌های کاربردی…