کاهش ۱۹ درصدی معاملات مسکن در شهریور ماه امسال (+ویدئو)

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کاهش ۱۹ درصدی معاملات مسکن در شهریور ماه امسال در بازار مسکن تاثیر گذار بوده است.

به گزارش مجله دلتا؛ آمار دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از بازار مسکن در شهریور ماه نشان می دهد متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در این ماه در مقایسه با شهریور ۹۶ افزایش ۷۴ درصدی دارد.

این آمار نشان می دهد ، در شهریور ماه امسال ۱۰ هزار و ۵۳۷ مورد معامله به امضا رسیده که نسبت به ماه مرداد ۹۷ با ۱۳ هزار و ۱۲۰ مورد معامله، کاهشی در حدود۲ هزار و ۴۰۰ موردی داشته است.

کاهش ۱۹درصدی معاملات مسکن در شهریور ماه امسال

تعداد معاملات مسکن در شهریور نسبت به مرداد امسال ۱۹.۶ درصد کاهش نشان می دهد.ضمن اینکه این شاخص نسبت به شهریور پارسال گذشته ۳۳.۱۰ درصد کاهش داشته است.

همچنین قیمت متوسط هر متر مربع واحد مسکونی در شهریور در تهران ۸ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان برآورد شده که نسبت به ماه مرداد ۶۰۰ هزار تومان در هر متر مربع افزایش داشته است. این شاخص در شهریور پارسال ۴ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان در هر متر مربع بود که نشان دهنده افزایش شدید قیمت مسکن در شهریور امسال نسبت به مدت مشابه پارسال است.

به عبارت دیگر قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهریور امسال نسبت به مرداد ۹.۳ درصد و نسبت به شهریور پارسال ۷۳.۳۹ درصد افزایش نشان می دهد.

گرانترین منطقه تهران در شهریور امسال منطقه یک با متوسط قیمت متری ۱۷ میلیون و ۷۷۱ هزار تومان بود و ارزانترین منطقه پایتخت نیز منطقه ۱۸ با میانگین متری ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان تعیین شده است.

دیگر مناطق گران پایتخت شامل مناطق ۲ با میانگین هر متر مربع واحد مسکونی، ۱۲ میلیون و ۷۷۳ هزار تومان، منطقه ۳ با میانگین متری ۱۴ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۳۰۰ تومان، منطقه ۵ با متوسط متری ۱۰ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و منطقه ۶ با میانگین متری ۱۰ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان اعلام شده است.

مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ نیز با متوسط هر متر مربع واحد مسکونی زیر ۴ میلیون تومان ارزانترین مناطق تهران اعلام شده اند. مناطق ۴، ۷، ۸، ۱۳ و ۲۲ با میانگین بین ۷ تا ۸ میلیون تومان در هر متر مربع و مناطق ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۴ و ۲۲ با میانگین بین ۵ تا ۶ میلیون تومان در هر متر جزء مناطق باقیمت متوسط محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

خواص معجزه‌آسای ارده برای لاغری

از مهمترین خواص ارده برای لاغری، کاهش اشتها است. متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند، افراد برای ک…