خانه مد و زیبایی راهنمای انتخاب لباس مجلسی بلند

راهنمای انتخاب لباس مجلسی بلند

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فرم بدن هر خانمی با خانم دیگر متفاوت است. اگر مدل لباسی که می‌پوشید را متناسب با فرم بدن خود انتخاب کنید، می‌توانید اندام‌تان را زیباتر از حالت عادی نشان دهید.

پیراهن ماکسی از آن دسته لباس‌هایی است که هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد و معمولا یک مدل آن در کمد لباس‌های هر خانم شیک پوش و زیبایی وجود دارد. پیراهن‌های ماکسی از لحاظ سبک تنوع بسیاری دارند و ست کردن نیز کمی دقت می‌خواهد. در این مطلب مجله دلتا قصد داریم تا شما را با صفر تا صد فرآیند انتخاب یک پیراهن مجلسی بلند آشنا کنیم. با ما همراه باشید!

راهنمای انتخاب لباس مجلسی بلند

فرم بدن خود را به خوبی بشناسید

فرم بدن هر خانمی با خانم دیگر متفاوت است. اگر مدل لباسی که می‌پوشید را متناسب با فرم بدن خود انتخاب کنید، می‌توانید اندام‌تان را زیباتر از حالت عادی نشان دهید. باید بدانید اندامی ریزنقش دارید و یا درشت، سپس مدل‌های مختلف لباس مجلسی را بررسی کنید.

طرح و رنگ لباس مجلسی بلند

پارچه، رنگ و طرح پیراهن ماکسی چند فاکتور کلیدی هستند که باید در هنگام انتخاب و خرید به آنها خوب توجه کنید. پس برای اینکه یک لباس مجلس بلند به زیباترین شکل ممکن روی بدن دیده شود، مدلی از آن را انتخاب کنید که پارچه و طرح و رنگش با فرم بدن شما متناسب باشد.

لباس مجلسی بلند رنگ

اندازه قد پیراهن ماکسی

لباس مجلسی بلند اندازه‌های متفاوتی دارد. بعضی از آن‌ها کمی کوتاه هستند و بعضی دیگر تا روی زمین می‌رسند. بهتر است از میان این اندازه‌ها، اندازه‌ای را انتخاب کنید که برای‌تان راحت باشد، نه اینکه باعث شود زمین بخورید و یا پیراهن‌تان زیر پای‌تان گیر کند.

لباس مجلسی بلند قد

اکسسوری مناسب پیراهن مجلسی بلند

پیراهن‌های ماکسی مدل‌های بسیار متفاوتی دارند؛ بعضی از آنها خیلی رسمی و بعضی از آنها غیر رسمی است. بعضی دیگر هم بسیار کاربردی هستند؛ یعنی می‌توانید با استفاده از لوازم جانبی و زیورآلات متفاوت، پیراهن خود را به یک لباس شب و یا یک لباس نیمه‌رسمی تبدیل کنید.

 • لباس مجلسی بلند که یک طرح بزرگ دارد و یا طرح آن گلدار است، دیگر قسمت‌های استایل‌تان را کاملا ساده انتخاب کنید تا توجه افراد به سمت طرح پیراهن جلب شود.
 • پیراهن ماکسی یک پیراهن بلند و کمی گشاد است. به همین دلیل، همراه با آن یک جفت کفش ساده و راحت بپوشید. معمولا همراه با یک پیراهن ماکسی، از یک جفت صندل بنددار ساده با رنگی خنثی استفاده می‌شود. هیچوقت همراه با یک لباس مجلسی بلند از چکمه و یا کفش تخت جلو بسته استفاده نکنید.
 • استفاده از زیورآلات شیک همراه با یک لباس مجلسی بلند ، زیبایی آن را دوچندان می‌کند. می‌توانید از زیورآلات، کیف دستی و یا کمربند استفاده کنید تا استایل‌تان تکمیل شود.
 • می‌توانید همراه با یک پیراهن ماکسی ساده که رنگی ساده دارد، از یک گردنبند پر زرق و برق استفاده کنید تا استایل‌تان از حالت سادگی خارج شود.
 • اگر دوست دارید که کمر خود را باریکتر نشان دهید و همچنین، کمی از گشادی لباس خود کم کنید، میتوانید روی آن یک کمربند شیک ببندید.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “راهنمای کامل انتخاب لباس عروس” را مطالعه کنید.

 • راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

  گرمکن و ست ورزشی مردانه باید مقاومت کمی در برابر تبخیر آب داشته باشد در عین اینکه نباید با…
 • چند استایل با کاپشن پفی

  چند استایل با کاپشن پفی

  کاپشن پفی ساخته شده است تا شما را از شر سرما در امان نگه دارد. پفی بودن کاپشن به واسطه شکل…
 • نگهداری از کت و پالتو‌ خز

  انتخاب کمد لباس تاریک با رطوبت بسیار کم و یا جدا کردن کت و پالتو خز از سایر لباس‌ها و پوشا…
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

گرمکن و ست ورزشی مردانه باید مقاومت کمی در برابر تبخیر آب داشته باشد در عین اینکه نباید با…