اشتباهات مردان در زمینه پوشش!

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از فاحش‌ترین اشتباهات مردان در زمینه پوشش ؛ فاجعه جوراب سفید به همراه استایل رسمی و نیمه رسمی است.
اشتباهات مردان در زمینه لباس

لباس مردانه هم مثل هر لباس دیگری قوانین مخصوص به خودش را دارد؛ قوانینی که خیلی از آقایان از آن بی‌خبر هستند و به همین دلیل پشت سر هم فاجعه می‌آفرینند. اگر قصد دارید استایل شیکی داشته باشد، خوب است از نکات این مطلب مجله دلتا استفاده کنید. پنج نکته‌ای که در ادامه می‌خوانید رایج‌ترین اشتباهات مردان در زمینه پوشش هستند.

اشتباهات مردان در زمینه پوشش

لباس مردانه رسمی و فاجعه جوراب سفید: یکی از فاحش‌ترین اشتباهات مردان در زمینه پوشش؛ فاجعه جوراب سفید به همراه استایل مردانه رسمی و نیمه رسمی است. جوراب سفید از قدیم به عنوان جوراب ورزشکاران در نظر گرفته شده و امروز هم به عنوان بخشی از ست ورزشی به آن نگاه می‌شود.
پوشیدن کت و شلوار رسمی به همراه جوراب‌های معروف به «جوراب‌های خوشحال» یا Happy Socks که رنگ‌های شاد و طرح‌های بامزه دارد، به مراتب بهتر از پوشیدن جوراب سفید با کت و شلوار است.

اشتباهات مردان در زمینه پوشش جوراب

این شلوار پیرتان می‌کند: از اشتباهات مردان در زمینه پوشش، توجه نکردن به قد شلوار است. شلوارهای گشاد، بلند و پرچین سال‌ها است از دور خارج شده‌اند و مردانی که هنوز به این مدل‌ها علاقه دارند، قدیمی به نظر می‌رسند. قد ایده‌آل شلوار باید تقریبا مماس با خط بالای کفش باشد و اگر قرار است زیبایی جوراب‌ها دیده شود، می‌توانید چند سانتی‌ از قد آن را کم کنید. برای دیدن مطالب بیشتر بخش  مد و فشن مجله دلتا را دنبال کنید.

شلوار نامناسب

بدترین مدل کفش مردانه: لباس مردانه رسمی در کنار یک جفت کفش که قسمت جلویش مربع شکل است؛ یکی از ترکیب‌های خطرناک تاریخ مد و لباس محسوب می‌شود! این کفش‌ها تقریبا به شش دهه پیش تعلق دارند و معلوم نیست چطور هنوز که هنوز است جایشان را در قفسه کفش فروشی‌ها باز می‌کنند.

کفش نامناسب

بهترین اندازه آستین لباس مردانه: بلند بودن آستین کت از اشتباهات مردان در زمینه پوشش است. آن‌ها نمی‌دانند که قد آستین کت باید تا بالای استخوان مچ دست باشد و حدود دو سانتی‌متر از آستین پیراهن را هم نشان دهد. برای همین شبیه پسربچه‌هایی می‌شوند که لباس پدرشان را پوشیده‌اند و داخل آن گم شده‌اند.

همه دکمه‌ها بسته شود؟ در مورد دکمه‌های لباس مردانه دو قانون وجود دارد؛ اول اینکه آقایان نباید دکمه‌های پیراهن را تا جایی ببندند که به خودشان یا بیننده احساس خفگی دهد و دوم اینکه دکمه‌ها نباید آنقدر باز باشد که سینه مردان مشخص شود؛ به طور دقیق‌تر یک دکمه را از بالا باز بگذارد؛ اما بیش از دو دکمه را نه.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مطالب مد و زیبایی “هودی مردانه و چند سبک پوشیدن آن” را مطالعه کنید.

 • شومیز سفید

  هر خانمی به یک شومیز سفید نیاز دارد!

  شومیز سفید مردانه که بدون برش دوخته می‌شود، شاید به دلیل راحتی و بلند بودنش اشتیاقی برای پ…
 • شال با مانتو

  ست کردن شال با مانتو

  از آنجا که شال نسبت به دیگر پوشش‌های سر، در میان خانم‎ها، علاقمندان بیشتری دارد، بنابراین…
 • ست کردن لباس خال خالی

  نحوه ست کردن لباس خال خالی

  ست کردن لباس خال خالی نیز مانند بسیاری از نقش‌ها مثل نقش پوست حیوانات می‌تواند بسیار شیک و…
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

هر خانمی به یک شومیز سفید نیاز دارد!

شومیز سفید مردانه که بدون برش دوخته می‌شود، شاید به دلیل راحتی و بلند بودنش اشتیاقی برای پ…