خانه مد و زیبایی ویژگی‌های کفش پاشنه بلند مناسب

ویژگی‌های کفش پاشنه بلند مناسب

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کفش پاشنه بلند مناسب ، میزان راحتی را در آن کفش تعیین می‌کند. طبیعتا هرچه پاشنه کفش بلندتر باشد، از میزان راحتی آن کاسته می‌شود.
کفش پاشنه بلند مناسب

با توجه به میزان تنوعی که در ارتفاع، شکل و استایل پاشنه کفش‌ها وجود دارد، انتخاب بسیار سخت و گیج‌کننده خواهد شد. کفش پاشنه بلند مناسب، میزان راحتی را در آن کفش تعیین می‌کند. طبیعتا هرچه پاشنه کفش بلندتر باشد، از میزان راحتی آن کاسته می‌شود. کفش‌هایی که جلوی آن‌ها نیز لژ دارد، باعث می‌شوند از میزان خستگی حاصل از پاشنه بلند، کاسته شود. همراه این نوشتار از  مجله دلتا باشید.

کفش پاشنه بلند مناسب کدام است؟

پاشنه کفش بلوکی (Block Heels): به کفش‌هایی با پاشنه کلفت و در کل ضخیم‌تر از کفش‌های پاشنه بلند دیگر گفته می‌شود. این نوع پاشنه کفش، برای استفاده روزانه، گزینه خیلی خوبی است؛ زیرا سطح مقطع بزرگ‌تری دارد و وزن بدن به خوبی، روی آن پخش می‌شود. انواع و ارتفاعات مختلفی از پاشنه کفش بلوکی وجود دارد؛ از مربعی گرفته تا سیلندری.

کفش پاشنه بلند مناسب بلوکی

کفش پاشنه بلند گربه‌ای (Kitten Heels): اولین بار در دهه پنجاه میلادی برای دختران نوجوان وارد بازار شد چون پاشنه‌های بلند خیلی خانمانه بودند. این پاشنه کفش در حین ظرافت، ارتفاع کمی دارد. به یاد داشته باشید که پاشنه کفش گربه‌ای از مدل‌های ظریف و بلند، بسیار راحت‌تر است و انتخاب خوبی برای پوشیدن روزانه است. بلندی پاشنه گربه‌ای بین ۴/۴ سانتی‌متر تا ۸/۳ سانتی‌متر است.

کفش پاشنه بلند مناسب گربه ای

کفش پاشنه بلند مخروطی (Cone Heels): وقتی پاشنه مخروطی با پاشنه بلوکی ترکیب شود، راحت‌ترین پاشنه کفش ممکن را خواهید داشت که می‌توانید هر روز بپوشید.

کفش پاشنه بلند مناسب مخروطی

کفش پاشنه بلند لژدار (Wedged Heel): این نوع کفش‌ها به جای یک پاشنه کفش جدا، یک لژ کامل دارند. البته ممکن است این نوع کفش‌ها مقداری بزرگ به نظر برسند، پس بهتر است آن‌ها را با لباس مجلسی بلند  بپوشید.

کفش پاشنه بلند مناسب لژدار

راهنمای ارتفاع پاشنه کفش

پاشنه کفش سه سانتی‌متری: اگر تمام روز روی پاهایتان ایستاده‌اید و فعالیت زیادی دارید، سراغ پاشنه کفشی با این ارتفاع بروید.

پاشنه کفش پنج سانتی‌متری: پاشنه کفش پنج سانتی‌متری به اندازه‌ای راحت است که می‌تواند هم مناسب میهمانی‌ها و جاهای رسمی باشد و هم مجالس.

پاشنه کفش هفت سانتی‎‌متری: پاشنه کفشی که این بلندی را دارد، کاملا مناسب میهمانی‌هاست. یک یا دو روز قبل از اینکه این کفش‌ها را مستقیما برای میهمانی بپوشید، راه رفتن با آن‌ها را کمی تمرین کنید تا به آن عادت کنید و دچار مشکل نشوید. اگر با این کفش‌ مشکل دارید اما می‌خواهید کفش پاشنه بلند با همین بلندی داشته باشید، سراغ کفش‌هایی بروید که جلویشان لژ دارند.

پاشنه کفش ده سانتی‌متری: سعی کنید تا حد امکان از کفش‌هایی با این بلندی پاشنه، دوری کنید، زیرا برای ستون فقرات، مضر هستند و باعث آسیب جدی می‌شوند.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

خرید شال و روسری بهاره!

شکل و ظاهر پوشش در گذشته متفاوت بوده و مدل شال و روسری با گذر زمان تغییر کرده است. از این …