خانه مد و زیبایی کفش پاشنه بلند مناسب کدام است؟

کفش پاشنه بلند مناسب کدام است؟

۰
0
کفش پاشنه بلند مناسب ، میزان راحتی را در آن کفش تعیین می‌کند. طبیعتا هرچه پاشنه کفش بلندتر باشد، از میزان راحتی آن کاسته می‌شود.
کفش پاشنه بلند مناسب

با توجه به میزان تنوعی که در ارتفاع، شکل و استایل پاشنه کفش‌ها وجود دارد، انتخاب بسیار سخت و گیج‌کننده خواهد شد. کفش پاشنه بلند مناسب ، میزان راحتی را در آن کفش تعیین می‌کند. طبیعتا هرچه پاشنه کفش بلندتر باشد، از میزان راحتی آن کاسته می‌شود. کفش‌هایی که جلوی آن‌ها نیز لژ دارد، باعث می‌شوند از میزان خستگی حاصل از پاشنه بلند، کاسته شود. با مجله دلتا همراه باشید.

کفش پاشنه بلند مناسب کدام است؟

پاشنه کفش بلوکی (Block Heels): کفش‌هایی با پاشنه کلفت و در کل ضخیم‌تر از کفش‌های پاشنه بلند دیگر گفته می‌شود. این نوع پاشنه کفش، برای استفاده روزانه، گزینه خیلی خوبی است؛ زیرا سطح مقطع بزرگ‌تری دارد و وزن بدن به خوبی، روی آن پخش می‌شود.  انواع و ارتفاعات مختلفی از پاشنه کفش بلوکی وجود دارد؛ از مربعی گرفته تا سیلندری.

پاشنه بلوکی

پاشنه کفش گربه‌ای (Kitten Heels): اولین بار در دهه پنجاه میلادی برای دختران نوجوان وارد بازار شد چون پاشنه‌های بلند خیلی خانمانه بودند. این پاشنه کفش در حین ظرافت، ارتفاع کمی دارد. به یاد داشته باشید که پاشنه کفش گربه‌ای از مدل‌های ظریف و بلند، بسیار راحت‌تر است و انتخاب خوبی برای پوشیدن روزانه است. بلندی پاشنه گربه‌ای بین ۸/۳ سانتی‌متر تا ۴/۴ سانتی‌متر است.

پاشنه گربه ای

پاشنه کفش مخروطی (Cone Heels): وقتی پاشنه مخروطی با پاشنه بلوکی ترکیب شود، راحت‌ترین پاشنه کفش ممکن را خواهید داشت که می‌توانید هر روز بپوشید.

پاشنه مخروطی

کفش لژدار (Wedged Heel): این نوع کفش‌ها به جای یک پاشنه کفش جدا، یک لژ کامل دارند. البته ممکن است این نوع کفش‌ها مقداری بزرگ به نظر برسند، پس بهتر است آن‌ها را با ماکسی‌ بلند و پیراهن‌هایی با دامن گشاد و آزاد بپوشید.

کفش لژدار

راهنمای ارتفاع پاشنه کفش

پاشنه کفش سه سانتی‌متری: اگر تمام روز روی پاهایتان ایستاده‌اید و فعالیت زیادی دارید، سراغ پاشنه کفشی با این ارتفاع بروید.

پاشنه کفش پنج سانتی‌متری: پاشنه کفش پنج سانتی‌متری به اندازه‌ای راحت است که هم مناسب میهمانی‌ها و جاهای رسمی باشد و هم مجالس.

پاشنه کفش هفت سانتی‎‌متری: پاشنه کفشی که این بلندی را دارد، کاملا مناسب میهمانی‌هاست. یک یا دو روز قبل از اینکه این کفش‌ها را مستقیما برای میهمانی بپوشید، راه رفتن با آن‌ها را کمی تمرین کنید تا به آن عادت کنید و دچار مشکل نشوید. اگر با این کفش‌ مشکل دارید اما می‌خواهید کفشی پاشنه بلند با همین بلندی داشته باشید، سراغ کفش‌هایی بروید که جلویشان لژ دارند.

پاشنه کفش ده سانتی‌متری: سعی کنید تا حد امکان از کفش‌هایی با این بلندی پاشنه، دوری کنید، زیرا برای ستون فقرات، مضر هستند و باعث آسیب جدی می‌شوند.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “انتخاب لباس زنانه مناسب با رنگ پوست” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

چگونه بوت مردانه را با شلوار جین ست کنیم؟

از آنجا که این استایل، تنوع زیادی دارد، بسیار مناسب موقعیت‌های اجتماعی مختلف است؛ از کت چر…