تامین مسکن خانه‎اولی‌ها، با طرح تازه بانک مسکن

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

درطرح تازه بانک مسکن برای تامین مسکن خانه‎اولی‎ها، به سازندگان الگویی ارایه می‎شود که براساس آن در مورد ساخت و پیش فروش خانه اقدام خواهند کرد.
به گزارش مجله دلتا، مدیرعامل بانک مسکن با اعلام این مطلب گفت: البته خانه‎اولی‎های صاحب حساب پس‎انداز یکم دراولویت پیش فروش واحد های مسکونی سازندگان قرار دارند. تامین مسکن خانه‎اولی‎ها ابوالقاسم رحیمی انارکی در باره طرح تازه بانک مسکن گفت :بر اساس این طرح، انبوه‌سازان با خانه‎اولی‌ها برای پیش فروش مسکن قرارداد می‎بندند و متناسب با پیشرفت کار از محل وام ۸۰ میلیون تومانی، اعتبارات به آن‎ها تخصیص می‎یابد وهزینه خرید خانه به انبوه‌سازان پرداخت می‌شود و ظرف یک سال آینده خانه اولی ها صاحبخانه می‎شوند.

وی درمورد ارائه بسته‌های تشویقی به سازندگان با استفاده ازفناوری‌های نوین و حمایت از انبوه سازان صنعتی‎ساز اظهار داشت: در حالی که سقف تسهیلات برای انبوه سازان با روش‌های سنتی کاهش یافته است اما، به انبوه‎سازانی که به شیوه صنعتی سازی و با استفاده از فناوری‌های نوین ساخت و ساز می‎کنند، بیشترین سقف تسهیلات ارایه می‌شود.

او تصریح کرد: سود بانکی برای سازندگان حرفه‌ای نیز از ۱۸ به ۱۷ درصد کاهش می‎یابد تا در هزینه هایشان صرفه‎جویی شود.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه در استفاده از امتیاز وام ۸۰ میلیون تومانی بانک مسکن محدودیت وجود ندارد، گفت: کسانی که در سر رسید سپرده‎گذاری وام ۸۰ میلیون تومانی امکان خرید خانه و استفاده از این تسهیلات را ندارند می‌توانند ۱۳.۵ میلیون تومان در این حساب بگذارند و بقیه را از حساب پس انداز یکم خارج کنند.

او در عین حال تاکید کرد: اگر مبلغ باقی‎مانده در حساب صندوق پس‎انداز یکم از ۱۳.۵ میلیون تومان کمتر شود، امتیاز استفاده از وام ۸۰ میلیون تومانی از دست می‌رود.

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

تنها با ۷ کار ساده زندگی خود را متحول کنید

تغییر عادت‌ها تنها راه موفقیت ماست. تا زمانیکه عادت‌های روزانه ما تغییر پیدا نکند، ما هرگز…