ست کردن شال با مانتو

۱۶
5
زمان مطالعه: 3 دقیقه
این روزها شال پر طرفدارتر از روسری و دیگر پوشش‌های سر در میان خانم‌های کشورمان است.
شال با مانتو

امروز می‌خواهیم یک راهنمای کامل برای ست کردن شال با مانتو و پیراهن و غیره را با هم مرور نماییم. اما بهتر است از همین الان این موضوع را در نظر بگیرید که برای ساخت استایلی شیک و حرفه‌ای و ست کردن اصولی شال با لباس‌های خود، نکات مهم فراوانی وجود دارد که لازم است آن ها را در نظر بگیرید. با بخش مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید.

شال

ست کردن شال سفید

شال سفید را می‌توانید با هر رنگ دیگری ست کنید و استایلی زیبا برای خود بسازید. اما در هر صورت اگر رنگ سفید را برای شال خود انتخاب کرده‌اید، چند رنگ ویژه، برای انتخاب لباس و مانتو به شما پیشنهاد می‌کنیم. رنگ‌هایی نظیر قرمز و سبز همیشه در کنار سفید جذاب هستند و تضاد قابل توجهی را ایجاد می‌کنند. همچنین می‌توانید از شال سفید برای استایل های مشکی و خاکستری و کلا رنگ‌های خنثی نیز استفاده کنید.

روسری

ست کردن شال مشکی

مشکی هم مانند سفید، رنگی خنثی است. ست کردن شال مشکی کاری بسیار ساده است. شما می‌توانید به سادگی این رنگ را با سایر رنگ ها ست کنید.

ست کردن شال و لباس با رنگ های نزدیک به هم

از دیگر راه‌های ساخت استایل با شال و مانتو، استفاده از رنگ‌های نزدیک به هم است. شما می‌توانید در چرخه‌ رنگ‌ها از دو یا ۳ رنگی که نزدیک به هم هستند استفاده نمایید و استایلی شیک و زیبا با آن بسازید. مثلا یک شال قرمز برای یک مانتوی زرد یا خردلی و یا مثلا شال بنفش برای مانتوی آبی. با این فرمول می‌توانید بی‌نهایت استایل مختلف و زیبا بسازید.

مانتو

ست شال و لباس با رنگ‌های مکمل

دو رنگ زمانی مکمل یکدیگر می‌شوند که در چرخه‌ رنگ‌ها دقیقا مقابل یکدیگر قرار بگیرند.

استفاده از مکمل‌های رنگی در یک ست لباس، استایل فوق العاده زیبایی را می‌سازد. به عنوان نمونه سبز و قرمز مکمل یکدیگرند و استفاده از آن‌ها در استایل شما، ظاهری کامل را به وجود می‌آورد.

از دیگر مکمل‌های رنگی، زرد و بنفش هستند. این دو رنگ در کنار یکدیگر نماد بلند پروازی، اعتماد به نفس و لوکس‌گرایی هستند.

به عنوان یکی دیگر از ست مکمل های رنگی، می‌توانید آبی و نارنجی را در نظر بگیرید.

همچنین می‌توانید از شبه مکمل‌ها هم استفاده نمایید. مثلا آبی و قرمز شبه مکمل هم محسوب می‌شوند و میدانید که ترکیب فوق‌العاده‌ای را می‌سازند.

ست کردن شال طرح‌دار

برای ست کردن شال‌های طرح‌دار کافی‌ است، همان فرمول‌های قبلی که تا به اینجا گفته شد را تکرار کنید. چون غیر از این نمی‌توان به فرمول ثابت مشخص دیگری رسید. به عبارت دیگر، وقتی یک شال طرح‌دار گرفتید، اولین کاری که لازم است انجام دهید، این است که به طرح و رنگ‌های اصلی آن توجه نمایید. در واقع هر شال با توجه به طرحی که روی آن نقش بسته، یک رنگ شاخص و اصلی مشخص دارد. همان را به عنوان رنگ اصلی در نظر بگیرید و سپس برای ست کردن آن، تمام موارد بالا را می‌توانید به کار ببرید.

ست کردن

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر “ست مانتو رنگ سفید” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

چه رنگی را با چه رنگی ست کنیم؟

زرد یک رنگ اصلی است و توجه را به سمت خود جلب می‌کند.در لباس پوشیدن، از این رنگ بیشتر برای …