خانه مد و زیبایی اصول آرایش تابستانی

اصول آرایش تابستانی

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آرایش تابستانی اصولی دارد که با رعایت آنها می‌توانید آرایشی سبک و جذاب در تابستان داشته باشید.
آرایش تابستانی

تغییرات تابستانی در آرایش تابستانی کاملا محسوس‌ است؛ رنگ مو روشن‌تر می‌شود، مصرف ضد آفتاب بالا می‌رود و برای یک پوست برنزه درخشان، بیش از هر چیز به یک کرم پودر ماندگار نیاز است. با مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید تا با رعایت چند توصیه حرفه‌ای، یک آرایش تابستانی زیبا و جذاب را تجربه کنید.

انتخاب کرم پودر سبک

بی‌بی کرم درواقع نوعی کرم پودر سبک است که خاصیت نرم‌کنندگی دارد، دارای ضد آفتاب است و به خوبی پوست را پوشش می‌دهد. سبکی این نوع کرم باعث می‌شود کمتر عرق کنید و ضد آفتاب موجود در انواع مختلف این کرم تا حدودی از پوست در برابر آفتاب محافظت می‌کند. البته همچنان توصیه می‌شود در کنار هر کرم آرایشی حاوی ضد آفتاب، همچنان از یک کرم ضد آفتاب خوب هم استفاده کنید.

استفاده از کرم نرم‌کننده با خاصیت لایه‌برداری

شب‌ها از نرم‌کننده‌های با خاصیت لایه‌برداری استفاده کنید. چون پوست در تابستان چربی بیشتری تولید می‌کند، استفاده از کرم‌های لایه‌بردار اهمیت بیشتری دارد. اما آیا می‌دانستید از کرم لایه‌بردار فقط باید در شب استفاده کرد؟ چون استفاده از این کرم باعث می‌شود لایه نازکی از سطح پوست ساییده شده و چون در طول روز بیشتر در معرض نور آفتاب هستید، باعث می‌شود اشعه‌های مضر خورشید بیشتر روی پوست تاثیر بگذارد. هفته‌ای یک بار پیش از خواب از کرم لایه‌بردار یا کرم‌های مرطوب کننده‌ای که حاوی اسیدهایی با خاصیت لایه‌برداری ملایم است، استفاده کنید.

آرایش تابستانی لب ها

استفاده از بالم لب به جای برق لب

استفاده از برق لب یا رژ لب براق در آرایش تابستانی باعث بازتاب نور خورشید و افزایش احتمال سوختگی لب‌ها می‌شود. به جای آن از بالم لب استفاده کنید که مات‌تر است، لب‌ها را نرم می‌کند و SPF به کار رفته در برخی از آنها مانند یک ضد آفتاب ملایم از لب‌ها محافظت می‌کند.

استفاده از لوسیون بدن حاوی ضد آفتاب

استفاده از لوسیون و نرم‌کننده بعد از حمام، ضروری‌تر از آن است که فکرش را بکنید. لوسیون عادی خود را با یک لوسیون حاوی ضد آفتاب عوض کنید. اگر در طول روز بیرون می‌روید، لااقل بیست دقیقه قبل از خروج از خانه به جز صورت، به طور کامل دست‌ها و اگر لازم است پاها را هم با لوسیون ضد آفتاب پوشش دهید. یک لوسیون نرم‌کننده با SPF 30 هم پوست را نرم می‌کند و هم با آن در برابر اشعه‌های مضر UV در امان هستید.

استفاده از شامپو مخصوص موهای رنگ شده

از رنگ طبیعی موها یا موهای رنگ شده محافظت کنید. نور خورشید فقط روی پوست تاثیر نمی‌گذارد، بلکه می‌تواند به تدریج رنگ موها را نیز کمرنگ کند. بهترین شامپو برای تابستان یک شامپوی حاوی نرم کننده با فیلترهای UV است. پس حتی اگر موها را رنگ نکرده‌اید، در تابستان از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

انتخاب عطر تابستانی

وقتی هوا خیلی گرم می‌شود، به عطری نیاز دارید که شما را سرحال، سبک، تازه و خنک کند. عطرهایی با پایه میوه‌ای، مرکبات و گل‌های بهاری بهترین انتخاب است. پس هرگز به یک عطر اکتفا نکنید و عطرها را با فصل‌ها تغییر دهید. این یک روش پنهان برای افزایش جذابیت استایل شما است.

آرایش تابستانی پا

مراقبت از پا

بهترین صندل تابستانی در دنیا هم نمی‌تواند زیبا به نظر برسد، اگر پاشنه پاها ترک خورده و ناخن‌های نامرتبی داشته باشید. همان‌قدر که به ناخن‌های دست‌ و زیبایی آن اهمیت می‌دهید، به ناخن پاها هم توجه کنید. اگر صندل می‌پوشید، رنگ لاک خود را با رنگ صندل ست کنید یا سراغ رنگ‌های ملایم و طبیعی مثل کرم ملایم در تناژهای متفاوت بروید. اگر از صندل چرم استفاده می‌کنید، بهترین گزینه لاک قرمز است یا می‌توانید یک انتخاب جسورانه‌تر و مدرن‌تر مانند لاک مشکی داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با انواع لوازم آرایش “رژ لب، روح آرایش” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

چگونه شلوار‌های جین را بشوییم‌؟

جین‌ها خود دارای طبقه‌بندی خاصی هستند. مسلماً جین ضخیم جنس پارچه متفاوت‌تری نسبت به جین نا…