نکاتی درباره استعلام وکالت نامه‎های خارج از کشور

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نکاتی درباره استعلام وکالت نامه‎های خارج از کشور

نکاتی درباره استعلام وکالت‎نامه‎های خارج از کشور

برخی افراد به بنا به دلایلی برای انجام شدن کارهای شخصی مانند امور ملکی، اداری، حقوقی، بانکی و…خود وکیل و یا نماینده حقوقی استخدام و به ثبت وکالت‎نامه به همین منظور اقدام می‎کنند. استعلام وکالت نامه های خارج از کشور یکی ازمباحث مربوطه است. در این نوشتار و برای گاهی کاربران به چند نکته ضروری اشاره می‎کنیم .
به گزارش مجله‎ی دلتا وکالت نامه‎هایی تنظیم شده در داخل کشور را دفاتر اسناد رسمی ثبت می‎کنند و برغم نیاز مبرم به تشخیص اصالت آنها، تاکنون سامانه‎ای برای استعلام لحظه‎ای آنها راه اندازی نشده است و مردم برای بررسی صحت وکالت نامه‎ها چاره‎ای جز مراجعه حضوری به دفترخانه محل صدور وکالت‎نامه ندارند و معمولا” پاسخی به آنها داده نمی‎شود زیرا دفاتراسناد رسمی در این‎باره ملزم به پاسخگویی به اشخاص ثالث نیستند.

نکاتی درباره استعلام وکالت نامه‎های خارج از کشور

درباره گواهی امضا و وکالت‎نامه‎های اشخاص مقیم خارج ازکشور، موضوع متفاوت است. زیرا مرجع صدور این گواهی‎ها و وکالت‎نامه‎ها ، سرکنسولگری وسفارت خانه جمهوری اسلامی ایران(و یا نمایندگی‎های کشورمان) درکشورخارجی است به این  ترتیب که وزارت امورخارجه کلیه درخواست ها را از طریق سامانه اینترنتی خود جمع کرده و به سفارت خانه های متبوع ارسال می کند.
به منظور استعلام صحت و اصالت وکالت نامه های صادر شده درخارج ازکشور ،وزارت امور خارجه با راه اندازی سامانه تاک به این نیاز ضروری مردم و متعاملان پاسخ داده است. این نیاز وقتی شدید تر می شود که هنگام معامله ملک(به ویژه املاک ورثه‎ای) یک یا چند نفراز وراث که درخارج ازکشور هستند به سایرین وکالت نامه می‎دهند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی های حقوقی

همچنین بخوانید

این کارها کلیه‌تان را نابود می‌کند!

کلیه‌ عضوی سرسخت است همین دلیل باعث می‌شود که آسیب‌هایی که عادت‌های غلط ما به آنها می‌زند …