خانه مد و زیبایی آموزش رژ لب زدن حرفه ای

آموزش رژ لب زدن حرفه ای

۵
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
رژ لب جزء محبوب‌ترین و پرکاربردترین لوازم آرایشی خانم‌هاست. اما آیا می‌دانید چطور باید حرفه‌ای و زیبا رژ لب بزنید؟
رژ لب زدن حرفه ای

رژ لب محبوب‌ترین لوازم آرایش در میان خانم‌هاست که اگر به درستی زده شود، می‌تواند بر جذابیت ظاهری‌شان بیفزاید. اما زدن رژ لب به همین راحتی هم نیست و قوانینی دارد که باید رعایت کنیم. در این مطلب مجله دلتا نکاتی را برایتان آورده‌ایم که بهتر است هنگام رژ لب زدن به آن‌ها پایبند باشید. با توجه به این نکات رژ لب زدن حرفه ای را یاد می‌گیرید.

ماندگاری رژ لب

وسایل مورد نیاز

  • بالم لب
  • خط لب
  • کانسیلر
  • کرم پودر
  • رژ لب

راهنمای خرید رژلب

از بالم لب استفاده کنید

اولین قدم که شما باید برای رژ لب زدن حرفه ای بردارید، آماده کردن لب‌هایتان است. اگر نمی‌خواهید که لب‌هایتان خشک و ترک‌خورده به نظر آید، باید قبل از زدن رژ لب، از بالم لب استفاده کنید. با زدن بالم لب، لب‌های شما هیدراته شده، چین و چروک‌های آن از بین می‌رود و آماده زدن رژ لب می‌شود.

آرایش لب

کانسیلر بزنید

برای این که رژ لب به خوبی روی لب‌هایتان بنشیند، باید از یک پایه برای لب‌هایتان استفاده کنید. کانسیلر گزینه خوبی برای این کار است. یک کانسیلر به رنگ لب‌هایتان را بردارید و کمی از آن را با یک شت تخت به لب‌های خود بزنید. برای این که کانسیلر روی لب‌هایتان ثابت بماند، کمی کرم پودر روی آن بمالید تا تثبیت شود. این کار باعث می‌شود که رژ لب مدت بیش‌تری روی لب‌هایتان دوام داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با کانسیلر، “کانسیلر چیست؟” را مطالعه کنید.

خط لب را فراموش نکنید

برای این که رژ لب از لب بیرون نزند و رژ لب زدن حرفه ای انجام شود، بهتر است از خط لب استفاده کنید. در واقع خط لب به لب‌های شما وضوح بیش‌تری می‌دهد.

هنگام کشیدن خط لب، سعی کنید که خط را دقیقا از روی خط طبیعی لب خود بکشید، نه بالاتر یا پایین‌تر از آن. از یک گوشه لب خود آغاز کنید و به سمت دیگر بروید. رنگ خط لب نباید خیلی با رنگ رژ فرق داشته باشد. پیشنهاد ما این است که همرنگ رژتان باشد؛ اما می‌توانید تا یک یا دو درجه از آن تیره‌تر هم انتخاب کنید.

آموزش رژلب زدن برای لبهای کوچک

نکته دیگری که در مورد خط لب باید دقت کنید، جنس خط لب است. هر چه جنس آن نرم‌تر باشد، بهتر و کشیدنش راحت‌تر است. پس هنگام خرید دقت بیشتری به خرج دهید.

رژ لب بزنید

زمانی که تمام مراحل یاد شده را اجرا کردید، حال نوبت به رژ لب می‌رسد. کافیست رژ لب مورد علاقه خود را بردارید و آن را داخل خط لبی که کشیده‌اید، بمالید. اگر لب‌های خشکی دارید، از رژ لب‌های مات دوری کنید؛ زیرا بر خشکی لب‌تان می‌افزاید. رژ لب‌هایی که حاوی مرطوب‌ کننده ، بهترین انتخاب خواهند بود. همچنین اگر لب‌های باریکی دارید، از زدن رژ لب‌های تیره خودداری کنید؛ زیرا باریکی لب‌های شما را بیش‌تر نشان می‌دهند.

آموزش رژ لب زدن حرفه ای

از برق لب استفاده کنید

آخرین قدم برای رژ لب زدن حرفه ای این است که یک رژ لب مایع یا برق لب بردارید و به لب‌هایتان بزنید تا با درخششی که به لب‌هایتان می‌دهد، بر جذابیت شما بیفزاید.

چگونه حرفه ای رژ لب بزنیم؟

برای پاک کردن رژ لب چه کنیم؟

مواد بسیاری وجود دارند که شما به کمک آن‌ها می‌توانید رژ لب خود را پاک کنید. ما در این‌جا بهترین روش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

وازلین

کمی وازلین بردارید و آن را به لب‌هایتان بزنید. ۲ دقیقه صبر کنید و سپس با یک دستمال مرطوب لب‌های خود را پاک کنید.

روغن نارگیل/زیتون

شما نه فقط از روغن‌هایی مانند نارگیل و زیتون می‌توانید برای پاک کردن رژ لب خود استفاده کنید؛ بلکه می‌توانید به عنوان مرطوب‌کننده لب نیز آن‌ها را به کار ببرید.

بهترین پاک کننده آرایش صورت

لوسیون صورت/ بدن

اگر هیچ کدام از مواد بالا در دسترس شما نبود، می‌توانید از لوسیون صورت یا بدن استفاده کنید. مقداری از لوسیون را بردارید و آن را روی لب‌های خود بمالید. پس از گذشت ۲ دقیقه، با دستمال لب‌هایتان را پاک کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای انتخاب رژ لب مناسب، “نکاتی درباره انتخاب رنگ رژ لب” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

چگونه شلوار‌های جین را بشوییم‌؟

جین‌ها خود دارای طبقه‌بندی خاصی هستند. مسلماً جین ضخیم جنس پارچه متفاوت‌تری نسبت به جین نا…