خانه مد و زیبایی شال و روسری متناسب با رنگ پوست

شال و روسری متناسب با رنگ پوست

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای انتخاب شال و روسری نکات و قواعدی وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه کنید، می‌توانید استایلی متفاوت و شیک برای خود بسازید.
انتخاب رنگ شال و روسری

انتخاب رنگ شال و روسری مناسب یکی از ساده‌ترین کارها برای متفاوت کردن یک تیپ همیشگی است. شال و روسری از اکسسوری‌های مهم به شمار می‌روند و هماهنگ بودن آن‌ها با رنگ پوست، مانتو و سایر لباس‌ها اهمیت زیادی دارد. شاید بیشتر ما طرح و رنگ شال و روسری را با لباس‌ها، کیف یا کفش ست کنیم؛ اما باید پیش از آن به این فکر کنیم که آیا رنگی که انتخاب کرده‌ایم به صورتمان می‌آید یا نه. پس اگر شما هم در پی یافتن رنگ شال برای پوست گندمی یا رنگ روسری مناسب پوست سبزه یا سفید هستید، با این مطلب مجله دلتا همراه باشید.

بهترین رنگ شال برای پوست سبزه

شال و روسری متناسب پوست سفید (روشن)

بهترین رنگ روسری برای پوست سفید یا روشن می‌تواند رنگ‌های قوی مثل قرمز، آبی یا سبز باشد. از روسری‌هایی با رنگ‌های خیلی روشن یا بیش از حد کمرنگ استفاده نکنید؛ چرا که ممکن است این رنگ‌ها پوست شما را بی‌حال نشان دهند. اگر می‌خواهید از رنگ‌های روشنی مانند شیری یا سفید استفاده کنید بهتر است سراغ یک روسری طرح‌دار بروید. یک شال سفید ساده برای پوست‌هایی با تناژ رنگی خیلی روشن نمی‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

رنگ روسری برای پوست روشن

شال متناسب پوست گندمی و سبزه (متوسط)

برای پوست‌هایی با رنگ متوسط که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن است، طیف وسیعی از رنگ‌ها مناسب است و انتخاب رنگ شال و روسری کار سختی نیست. برای مثال می‌توانید سراغ رنگ‌های سبز یا آجری روشن بروید. روسری‌هایی با پارچه‌ براق در تناژ رنگی سرمه‌ای یا زرشکی هم انتخاب‌های مناسبی است.

رنگ شال روشن می‌تواند پوست سبزه یا گندمی را روشن‌تر نشان دهد، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر ظاهر این نوع پوست را به سمت پوست‌های تیره‌تر متمایل می‌کند. البته رنگ‌های سفید و مشکی هم می‌توانند این نوع پوست را بسیار زیبا نشان دهند.

رنگ شال برای پوست گندمی

در کل اگر رنگ پوست متوسط (نه خیلی تیره و نه خیلی روشن) داشته باشید، می‌توانید با توجه به تیپ، سلیقه و آرایش صورت خود با آزادی بیشتری در دنیای رنگ‌ها و طرح‌ها دست به انتخاب شال و روسری بزنید.

 روسری و شال متناسب پوست تیره

نکته مهم برای افرادی با پوست تیره این است که سراغ روسری‌هایی با رنگ مات و کدر نروند؛ رنگ‌های مات و کدر باعث می‌شود بازتاب رنگ شال و روسری، درخشش طبیعی پوست این افراد را از بین ببرد. برای مثال به جای طوسی بهتر است سراغ رنگ موشی بروید و البته آبی کاربنی و زرد روشن را فراموش نکنید.

رنگ‌های نزدیک به رنگ خاکی و همچنین بازی با رنگ‌های ارغوانی و بنفش هم می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند.

راهنمای انتخاب شال و روسری

اگر به فکر انتخاب رنگ شال و روسری مناسب برای تیپ جدید خودتان هستید، به این قواعد توجه کنید. فراموش نکنید روسری و شال یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌ها در تیپ شماست و احتمالا پیش از همه لباس‌ها و جزییات دیگر در ظاهر شما دیده می‌شود؛ پس همیشه سراغ خرید شال‌ها و روسری‌های باکیفیتی بروید که استایل شما را ارتقا می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جدیدترین مدل‌های پالتو زنانه، “جدیدترین مدل پالتو زنانه و دخترانه ۲۰۲۰” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

در موقعیت‌های مختلف چه لباسی بپوشیم؟

شلوار پارچه‌ای، پیراهن مردانه آستین بلند (ترجیحا آبی و سفید) بهترین انتخاب برای محیط کار ا…