احتمال افزایش ۱۵درصدی قیمت مسکن

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نایب رییس اتحادیه املاک استان تهران ، می گوید: پیش بینی می شود در نیمه اول امسال قیمت مسکن ، ۱۰ تا ۱۵ درصدافزایش یابد.

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصاد آنلاین حسام عقبایی ، با اشاره به تاثیر نوسان های نرخ ارز در بازار مسکن اظهار داشت:نوسان های نرخ ارز از زمستان پارسال آغازشد و درتعطیلات نوروز نرخ دلار، از ۵ هزار تومان هم گذشت و این افزایش قیمت در بازار مسکن هم تاثیر گذاشت .

 

نایب رییس اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به رشد غیر واقعی  قیمت مسکن در برخی از مناطق تهران گفت: در زمستان پارسال قیمت مسکن در برخی از مناطق تهران ، حتی تا ۳۰ درصد هم افزایش یافت. عقبایی تاکید کرد: اگرنرخ ارز کنترل نشود و همچنان رو به  افزایش رود به طور قطع دربازار مسکن هم تاثیرمی گذارد.

وی ، ازدیگرعوامل موثر در بازار مسکن را مدیریت نقدینگی دانست وگفت : به طور قطع افزایش نرخ دلار می تواند درنبود تعادل و بی نظمی بازار مسکن تاثیر بگذارد.

نایب رییس اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به عبور نرخ تورم مسکن از نرخ تورم عمومی گفت: تا پاییز پارسال بازار مسکن با نرخ تورم عمومی متناسب بود  اما ، با توجه به افزایش نرخ ارز وکنترل نشدن نقدینگی ، قیمت مسکن از نرخ تورم عمومی عبور کرد.

عقبایی با پیش بینی رشد قیمت مسکن در نیمه اول سال ۹۷ اظهار داشت : با توجه به افزایش قیمت ها درسال گذشته، معاملات مسکن در بازار، ظرفیت افزایش قیمت ندارد و رشد قیمت ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد خواهد بود.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…