بازار مسکن امسال به ثبات می‌رسد؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش نرخ ارز ، طلا و سکه  باعث شده است که بازار مسکن نیز تحت تاثیر قرار گیرد و قیمت‌ها کمی تغییر کند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، بیش از ۱۳۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم  به صنعت ساختمان وابسته است. متأسفانه رکود چهارساله بازار مسکن،  باعث کاهش سطح  اشتغال در کشور شده است.

بسیاری از فعالان صنعت ساخت و ساز از رکود بازار مسکن گله ‌مند ومعتقدند: افزایش قیمت مصالح ساختمانی و دستمزد کارگران باعث شده است که بسیاری از سازندگان مسکن تغییر شغل دهند و به حرفه دیگری روی آورند.

از سوی دیگر افزایش قیمت ارز ، طلا و حامل‌ های انرژی باعث تغییر قیمت در بازار مسکن شده ، به طوری که به گفته بسیاری از مشاوران املاک ، برخی از مناطق غرب تهران با افزایش ۳۰ درصدی قیمت مسکن رو به رو بوده‌ است.

بر اساس این گزارش مشاوران املاک می گویند: که قیمت مسکن از نیمه دوم سال ۹۶ رو به گرانی گذاشته و بعید است در سال ۹۷ این قیمت‌ها کاهش یابد،  بنابراین ، گرانتر شدن قیمت مسکن درسال ۹۷ دور از انتظار نیست .

برخی از کارشناسان نیز معتقدند: گرانی بازار مسکن حبابی بیش نیست و بزودی بازار به قیمت واقعی خود خواهد رسید.

این در حالی است که مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران ، با بیان اینکه زمانی که قیمت مسکن افزایش یابد دوباره  رو به کاهش نخواهد گذاشت  ، گفت: کاهش قیمت مسکن طی ۴۰ سال گذشته  یکبار اتفاق افتاد که آنهم پس از گذشت چند ماه به قیمت واقعی خود بازگشت.

وی در عین حال تصریح کرد: پرداخت تسهیلات مسکن با نرخ سود کم ، می‌تواند باعث تحرک بازار مسکن شود.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…