رفع موهای زائد بدن به شیوه خانگی

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای رفع موهای زائد بدن از روش های خانگی استفاده کنید.
رفع موهای زائد

این روزها رفع موهای زائد بدن دغدغه بسیاری از افراد است. از این رو بازار لیزر موهای زائد داغ داغ است و افراد بسیاری از طریق لیزر این مشکل را برطرف می‌کنند. ولی عوارض لیزر هم کم نیست و به برخی افراد نمی‌سازد و ایجاد حساسیت و ناراحتی های پوستی می‌کند.

پیشنهاد ما به شما برای رفع موهای زائد ، شیوه های خانگی است. این روش ها هم سالم هستند و هم اینکه هزینه زیادی نمی‌خواهند. فقط توجه کنید که یک بار به کار بردن هر یک از این روش ها، جواب نمی‌دهد و برای گرفتن نتیجه مطلوب باید چندین بار در طول هفته های متمادی تکرار شود.

برای آشنایی با روش های خانگی و سنتی رفع موهای زائد بدن و صورت، با صفحه مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید.

پیاز و ریحان :

ترکیب پیاز و ریحان یک روش عالی برای رفع موهای زائد است و امکان اینکه با این روش برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شوید، بسیار زیاد است.

چند عدد برگ ریحان تازه و پوسته دو عدد پیاز را با هم خرد و ترکیب کنید. سپس آن را روی قسمت هایی از صورت که موی زائد دارد، بگذارید. از این ترکیب به مدت یک ماه استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

رفع موهای زائد با عسل

عسل، لیمو و شکر :

به جای استفاده از موم ها و کرم های تجاری، از ترکیب عسل، لیمو و شکر که یک موم خانگی فوق العاده است، استفاده کنید.

۳ قاشق عسل، یک قاشق آبلیمو و ۶ قاشق شکر را با هم مخلوط کنید. آن را در ماکروویو یا روی شعله بگذارید تا خوب حرارت ببیند و مانند ژل شود. پس از خنک شدن، لایه نازکی از آن را روی موضع مورد نظر بگذارید و یک پارچه روی آن بکشید. پس از چند دقیقه، موم را در جهت خلاف رشد موها بکشید. موضع را با آب ولرم بشویید و برای نرم شدن پوست، از محصولات نرم کننده و مرطوب کننده استفاده کنید.

سفیده تخم مرغ، شکر و آرد ذرت

سفیده یک تخم مرغ را از زرده جدا کرده و با آرد ذرت و شکر مخلوط کنید تا یک خمیر چسبنده درست شود. این خمیر را به پشت لب زده و بگذارید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بماند. سپس آن را کشیده و بردارید.

رفع موهای زائد با زردچوبه

زردچوبه و شیر

زردچوبه یکی از محصولات شگفت انگیز برای زیبایی است که به پاکسازی موهای زائد بدن کمک می‌کند.

یک قاشق غذاخوری زردچوبه را با دو قاشق شیر مخلوط کرده و روی حرارت ملایم بگذارید. وقتی حالت خمیری پیدا کرد، بگذارید سرد شود. ماسک را روی محل مورد نظر زده و پس از خشک شدن آن را با مالش از پوست جدا کنید.

توجه داشته باشید که رنگ این خمیر تا ۲۴ ساعت بر روی پوست باقی می‌ماند و اگر می‌خواهید برای صورت استفاده کنید، تا یک روز از منزل خارج نشوید تا رنگ آن کاملاً از بین برود.

لیمو و شکر

لیمو، شکر و مقداری آب را با هم مخلوط کنید. سپس آن را به پشت لب زده و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست بماند. پس از گذشت این مدت، آن را بردارید و با آب سرد بشویید.

از این ترکیب دو بار در هفته استفاده کنید تا به طور قابل ملاحظه ای، کاهش یافتن موها را ببینید.

پوست گردوی سبز

ماسک پوست گردوی سبز بهترین روش طب سنتی برای رفع موهای زائد است.

تعداد زیادی پوست گردو را بسوزانید. یک قاشق غذاخوری خاکستر را با یک لیتر آب مخلوط کرده و بگذارید ۱۲ ساعت بماند. سپس یک پنبه را به این ماده آغشته کرده و به محل موهای زائد بمالید. این کار را چندین بار در روز و هر بار ۱۵ دقیقه تکرار کنید.

زاج سفید و گلاب

نصف قاشق چای خوری پودر زاج سفید را با ۳ قاشق سوپ خوری گلاب ترکیب کنید. چند قطره روغن زیتون به مخلوط افزوده و روی موهای زائد بمالید. پس از ۲۰ دقیقه دوباره مخلوط را روی موضع بمالید و پس از خشک شدن آن را با آب سرد بشویید. حتماً پس از شستن پوست، از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست خشک نشود.

دانلود اپلیکیشن
 • درست لباس پوشیدن

  درست لباس پوشیدن راه‌های خود را دارد!

  لباس‌های تنگ را کنار بگذارید. بارها پیش آمده که به خودتان قول داده‌اید که لاغر شوید تا لبا…
 • شخصیت شناسی کمد لباس

  شخصیت شناسی از روی کمد لباس!

  با توجه به این که این رویکرد مرتب کردن لباس‌ها کاملا کاربردی است، می‌تواند به کاهش استرس ب…
 • انتخاب کیف مجلسی

  چگونه کیف مجلسی انتخاب کنیم؟

  ﻧﮑﺘﻪ ﻣﻬﻤﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ در ﻣﻮرد رﻧﮓ ﮐﯿﻒ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ، اﯾﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ رﻧﮓ ﮐﯿﻒ‌ دﻗﯿﻘﺎ ﻫﻤﺮﻧﮓ لبا…
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

درست لباس پوشیدن راه‌های خود را دارد!

لباس‌های تنگ را کنار بگذارید. بارها پیش آمده که به خودتان قول داده‌اید که لاغر شوید تا لبا…