خانه سلامتی رژیم لاغری با سیب زمینی !

رژیم لاغری با سیب زمینی !

۳
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رژیم سیب زمینی! چه کسی گفته است که سیب زمینی یک ماده چاق کننده است؟ با مجله دلتا همراه باشید.
رژیم-سیب-زمینی

رژیم لاغری با سیب زمینی؟! تعجب نکنید! درباره رژیم سیب زمینی چه می‌دانید؟ شاید از نظر بسیاری از شما سیب زمینی یک ماده چاق کننده باشد اما بهتر است بدانید که ترکیب جادویی این ماده در کنار مواد غذایی دیگر می‌تواند شما را لاغر کند. اگر این ماده غذایی به صورت آب پز یا کبابی استفاده شود، می‌تواند به عنوان یک چربی سوز قوی عمل کند.

اصلا بگذارید این گونه بگوییم که سیب زمینی، پوست سیب زمینی و حتی آب سیب زمینی پر از ویتامین و خاصیت است؛ مصرف سیب زمینی پخته در رژیم های غذایی متنوع می‌تواند وزن شما را کنترل کند. می‌پرسید چگونه؟ با مجله دلتا همراه باشید.

رژیم سیب زمینی

رژیم لاغری با سیب زمینی

نسخه لاغری با سیب زمینی؟! البته حتما شما هم می‌دانید که منظور سیب زمینی سرخ کرده، چیپس و دیگر هله هوله ها نیست. قطعا این مواد غذایی چاق کننده هستند؛ پس باید از خوردن آن ها پرهیز شود. همه ما می‌دانیم که چاقی نتیجه عادت های ناسالم غذایی، کم تحرکی یا بیماری های خاص است. همین چربی های مزاحم باعث ناباروری، سرطان و بیماری قلبی می‌شوند.

اینکه شما از سیب زمینی چگونه استفاده می‌کنید، در رژیم لاغری بسیار تأثیر گذار است؛ بنابراین، اگر قصد لاغر شدن با خوردن سیب زمینی را دارید، رژیم لاغری سیب زمینی و ماست را امتحان کنید.

همانطور که می‌دانید، سیب زمینی و ماست هر دو از مواد غذایی کم کالری هستند، لبنیات و از جمله ماست و کشک پروتئین و کلسیم فراوان دارند، پروتئین با چربی های اضافی بدن مبارزه می‌کند و باعث ساخت عضلات و ماهیچه ها می‌شود.

مواد لازم برای تهیه ماست و سیب زمینی رژیمی

این نسخه خانگی را برای لاغری امتحان کنید؛ مخلوط ماست و سیب زمینی تازه و پخته شده:

۲ عدد سیب زمینی، ۱ قاشق نمک، مقدار کمی ماست کم چرب.

رژیم لاغری با سیب زمینی

طرز تهیه سیب زمینی رژیمی با ماست 

سیب زمینی های آب پز یا پخته‌شده را له کنید و به آن مقداری ماست کم چرب، نمک یا سبزیجات معطر اضافه کنید و مواد را هم بزنید. این ترکیب مغذی را به مدت دو ماه مصرف کنید. البته اگر از این رژیم غذایی استفاده می‌کنید، دقت کنید که سیب زمینی آب پز را به صورت تازه مصرف کنید و آن را در یخچال به مدت طولانی نگه ندارید تا خاصیت خود را از دست ندهد.

رژیم سیب زمینی

خواص سیب زمینی

در بسیاری از رژیم های دنیا از سیب زمینی به عنوان یک ماده غذایی سالم استفاده می‌کنند البته نوع سرخ کرده آن با نمک فراوان برای بدن مضر است؛ پس به شما توصیه می‌کنیم که از سیب زمینی پخته و آب پز به عنوان یک ماده غذایی سالم استفاده کنید.

سیب زمینی شکم سیر کن است

بله درست شنیدید، سیب زمینی یک ماده شکم سیرکن است که اگر به صورت صحیح در رژیم غذایی شما استفاده شود، می‌تواند احساس سیری ایجاد کند؛ مثلا یک کاسه بزرگ سالاد سیب زمینی همراه با سبزیجات باعث می‌شود تا یک سبد غذایی کامل و سالم داشته باشید.

نظر شما درباره این رژیم غذایی چیست؟ اصلا ترکیب ماست و سیب زمینی را به همراه سبزیجات تازه مثل شوید و … دوست دارید؟ اگر قصد لاغر شدن دارید، به شما توصیه می‌کنیم که حتما این ترکیب مغذی را تهیه و امتحان کنید، نظرات خوشمزه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

با زنجبیل لاغر شوید!

براساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد زنجبیل در کنار خاصیت سیرکنندگی خود، خاصیت گرمازای…