خانه گردشگری پارک پردیسان تهران ؛ ریه تنفسی پایتخت

پارک پردیسان تهران ؛ ریه تنفسی پایتخت

۱۳
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
رها سازی حیوانات خانگی در پارک پردیسان امکان پذیر نیست ولی گشت و گذار حیوانات خانگی همراه با صاحب آن‌ ها و با رعایت نکات ایمنی مانند استفاده از قلاده و باکس بلامانع است.
پارک پردیسان

با گردشی کوتاه در یکی از پارک های بی نظیر تهران، آن هم در یک بعد از ظهر سرد پاییزی چطورید؟ صفحه گردشگری به شما پیشنهاد می‌دهد امروز عصرمان را در پارک پردیسان تهران بگذرانیم. جایی که طبیعت سبز آن میزبان تهرانگردها و میهمانان خارجی‌است. می‌توان گفت اینجا پاتوق ساکنان غرب شهر است. راستش با اینکه پارک پردیسان از نظر فضای سبز بسیار غنی است، اما امکانات تفریحی این پارک نسبت به سایر پارک ها آن چنان قابل توجه نیستند، ولی این ریه تنفسی پایتخت در هر صورت شما را راضی خواهد کرد. با مجله دلتا همراه شوید.

پارک پردیسان ریه تنفسی

پارک پردیسان تهران

پارک طبیعت پردیسان محبوبیت بالایی بین تهرانی ها دارد. فضای این پارک برای انجام ورزش هایی نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری، دو و … بسیار مناسب است. اینجا مکانی برای ورزش های همگانی است که پیر و جوان و زن و مرد هم نمی‌شناسد. ورزش های روزانه مردم.  از موزه تنوع زیستی و باغ وحش کوچک آن نیز می‌توانید دیدن کنید.

تنها پارک شهری تهران که زیر نظر شهرداری فعالیت نمی‌کند همین پردیسان است. جالب است بدانید نگهداری و رسیدگی به آن به عهده سازمان حفاظت از محیط زیست ایران است و ساختمان آن نیز در ضلع جنوبی پارک بنا شده است.

موزه پارک پردیسان

راستی پل معلق آسمان هم که بعد از پل معلق مشگین شهر از بزرگترین پل های معلق در خاورمیانه به حساب می‌آید، حد فاصل بین بوستان نهج البلاغه و بوستان پردیسان است که  ۲۸۵ متر طول دارد، از اتوبان یادگار امام رد شده و این دو بوستان محبوب پایتخت را به هم ارتباط می‌دهد.

بوستان نهج البلاغه همسایه پردیسان

پارک نهج البلاغه تهران، در دره فرحزاد واقع‌ است و گذر آب از میان آن، هوایی خنک را در فصول گرم سال و منظره ای چشم نواز را در دیگر فصل ها به شما هدیه می‌دهد. این رود کوچک آن را به دو قسمت مجزا تقسیم کرده است و با یک پل و چندین پله کوچک و بزرگ به یکدیگر متصل شده‌اند. در منطقه ۲ شهرداری واقع شده و یکی از پارک‌های بزرگ و زیبای تهران است. می‌توانید برای استفاده از طبیعت بی نظیر پردیسان از پل معلق آسمان بهره برده و به آنجا هم سربزنید.

پل معلق آسمان تهران

چطور به پارک پردیسان برویم؟

مسیر اول: شهر تهران، بزرگراه همت غرب به شرق، نرسیده به خروجی شیخ فضل الله نوری

مسیر دوم: شهر تهران، اتوبان حکیم غرب، نرسیده به یادگار امام

موزه تنوع زیستی بوستان پردیسان

در شمال غرب این پارک بزرگ موزه تنوع زیستی واقع شده و هدف از تاسیس آن افزایش آگاهی افراد است با مباحثی مربوط به محیط زیست. حدود ۹۰۰ گونه از جانوران مهره دار و بی مهره تاکسیدرمی شده در آن قرار دارد که همه از حیوانات واقعی هستند.

موزه تنوع زیستی

گذر از پل معلق پارک پردیسان

نخستین پل معلق پایتخت ایران همین پل معلق آسمان است. از پارکینگ پارک نهج البلاغه در بلوار عربشاهی تا بوستان پردیسان با ۲۸۵ متر طول و نزدیک به ۲ متر عرض کشیده شده و  ارتفاع آن ۶۵ متر است.

ایستگاه بادبادک های پارک پردیسان

تا به حال ده ها بار برایتان اتفاق افتاده که در حال گذر از اتوبان هستید و متوجه پرواز بادبادک ها در آسمان شده‌اید. خوب آن ها دقیقاً از ایستگاه بادبادک های بوستان پردیسان به هوا برخواسته‌اند. درواقع این پارک به دلیل مرتفع بودن‌، پاتق بادبادک بازها هم شده است. فضایی باز و مرتفع که رنگین کمان بادبادک ها را در آسمان نقش می‌زند.

باغ وحش پارک پردیسان

مجموعه ای کوچک از حیواناتی مانند اردک، طاووس، لاک پشت و … در پردیسان وجود دارد که به باغ وحش کوچک معروف است. در شمال غرب پارک قرار داشته و بازدید از این باغ وحش شبانه روزی، رایگان است.

باغ وحش پارک پردیسان

تفریحات همگانی پارک پردیسان

 • پیکنیک
 • پیاده روی و دویدن
 • دوچرخه سواری (اگر دوچرخه داشته باشید.)
 • بادبادک بازی
 • تماشای منظره بی نظیر از دورنمای پایتخت و برج میلاد
 • استفاده از دستگاه های بدنسازی کارگذاشته شده در پارک

مسیر عبور دوچرخه

امکانات پارک پردیسان تهران

 • سرویس بهداشتی
 • کلینیک حیوانات
 • نیمکت
 • پارکینگ
 • آبخوری
 • آلاچیق
 • انتظامات

پیک نیک در پارک پردیسان

حرف آخر

اینجا یکی از معدود پارک های تهران است که می‌توانید حیوانات خانگی خود را در آن بگردانید. البته رها سازی حیوانات در این پارک امکان پذیر نیست ولی گشت و گذار حیوانات خانگی همراه با صاحب آن‌ ها و رعایت نکات ایمنی مانند استفاده از قلاده و باکس بلامانع است.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

لحظه‌ای آرامش در تهران شلوغ

اگر ساکن تهران و عاشق طبیعت هستید و این روزها هم زیاد وقت نمی‌کنید که به خارج از تهران برو…