خانه گردشگری زیپ لاین های هیجان انگیز جهان

زیپ لاین های هیجان انگیز جهان

۴
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
طولانی ترین زیپ لاین جهان در سان سیتی یا شهر خورشید واقع در آفریقای جنوبی است. 2 کیلومتر طول دارد و  عنوان بلند ترین زیپ لاین جهان را به خود اختصاص داده است.
زیپ لاین

زیپ لاین یکی تفریح بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی است. آدرنالین خونتان را با آن بالا می‌برید و کلی هم با جیغ و ویغ و سرو صدا در آسمان به پرواز در می‌آیید.  بعد هم با یک فرود جانانه در حالی که قلبتان مثل گنجشک می زند روی پاهایتان می ایستید.چطور باید انجامش دهید؟ به راحتی، مطلب زیپ لاین چیست؟ را در همین مجله بخوانید.

ماجراجویانه ترین شکل آن ها را امروز در این مطلب از صفحه گردشگری مان آورده ایم تا اگر گردشگر حرفه ای هستید یا معتاد به آدرنالین و یا نه مسافری که به یکی از شهر های زیپ لاین دار می روید، حتماً خودتان را به یک پرس لذت فراموش نشدنی میهمان کنید. با مجله دلتا بمانید.

Flight of the Gibbon

هیجان انگیزترین زیپ لاین ها

در دنیا این ورزش پرشور به عالی ترین شکل و هیجان انگیز ترین وضع ممکن انجام می شود. از نظر کسانی که به طور حرفه ای آدرنالین نوش جان می کنند، زیپ لاین بهترین هیجان انگیز دنیا حساب می شود. با آن چشم اندازهای بی نظیر که از آسمان می توان مانند قاب عکسی آن ها را تماشاکرد، آن سرعت حیرت آور و صدای ضربان قلبی ناشی از هراس که در گوش می پیچد، غیر از این هم نمی تواند باشد.

اگر به شهر های زیر سفر کردید بدانید یکی از هراس آورترین و هیجان انگیز ترین زیپ لاین ها را در خود جای داده اند. پس حتماً به آن ها سر بزنید.

 • سان سیتی، آفریقای جنوبی (Pronutro Zip 2000)

  طولانی ترین زیپ لاین جهان اینجاست. در سان سیتی یا شهر خورشید واقع در آفریقای جنوبی. ۲ کیلومتر طول دارد و  عنوان بلند ترین زیپ لاین جهان را به خود اختصاص داده است. با سرعتی برابر ۱۳۶ کیلومتر بر ساعت. به به چه شود.

  می خواهم چیزی را بدانید و اینکه اگر  پاهای خود را هم به سیم قلاب کنید می توانید مانند سوپر من که در هوا شناور می شد. شما هم در یک تابلو نقاشی شیبرجه بزنید و سر بخورید. پرواز کردن در ارتفاع ۲۷۵ متر از سطح زمین باید بسیار هیجان انگیز باشد. آن هم روی جنگل های سر سبز و  دیدنی آفریقا و ببرهایی که آن پایین منتظر سقوط شما هستند!

آفریقا Pronutro Zip 2000

 • دریاچه تاهو ، کالیفرنیا (Heavenly)

  اینجا دو زیپ لاین وجود دارد که یکی از آن ها ۳۰۰ متر طول و دیگری یک کیلو متر است. نمای دریاچه تاهو از بالا بسیار دیدنی است. منظره قله های پیرامید و تالاک هم قابل رویت است. و همینطور رشته کوه های کارسون و سیرا هم در این مسیر وجود دارند. تقریباً یک سال است راه اندازی شده ولی به قدری هیجان انگیز است که حسابی جای خود را بین طرفداران فرا ورزش یا همان تفریحات هیجان انگیز باز کرده است.

  سرعت زیپ لاین اول (۳۰۰ متری)۶۴  کیلومتر در ساعت است و سرعت دیگری به ۸۸ کیلومتر در ساعت هم می رسد.

 • گیبون؛ تایلند (Flight of the Gibbon)

  یکی از توریستی ترین مقاصد آسیا تایلند است. از برترین مقاصد گردشگری که اتفاقاً نخستین پارک زیپ لاین را هم تأسیس کرده است. در واقع می توان گفت تایلند خاستگاه یکی از جذاب ترین زیپ لاین ها و هیجان انگیز ترین آنها در جهان است. فکرش را بکنید پرواز برفراز جنگلهای سرسبز و انبوه تایلند چه قدر می تواند برای عاشقان هیجان و آدرنالین جذاب باشد.

  بخشی از این زیپ لاین درست از قلب جنگل های انبوه می گذرد. نزدیک به ۴ مایل یعنی تقریباً ۶ کیلومتر طول دارد و در شرق چیانگ مای تایلند واقع است.

Flight of the Gibbon تایلند

 •  آرِنال ، کاستاریکا (Arenal Volcano)

  در شمال غربی کشور کاستاریکا آتشفشانی وجود دارد که معتادان آدرنالین با یک زیپ لاین معروف در بالای دهانه آن به پرواز در می آیند. به همین راحتی شما هم می توانید سری به آمریکای مرکزی و کاستاریکا بزنید و حسابی از این تفریح هیجان انگیز لذت ببرید. در ارتفاعی که زیر پای شما دهانه یک آتشفشان قرار دارد و شما در حال جیغ زدن هستید.

  ارنال، آتشفشانی ۷۰۰۰ ساله که از دهانه آن هنوز دود حاصل از مواد مذاب خارج می شود!  ! من حتی نمی‌توانم تصورش را هم بکنم که می‌شود اطراف یک آتشفشان هم تفریح کرد.

آتشفشان ارنال Arenal Volcano)

 • دیوار بزرگ چین | (Great Wall of China)

  کشوری که دارای یکی از عجایب هفتگانه جدید، دیوار چین است، مگر می‌شود یکی از هیجان انگیز ترین زیپ لاین ها را نداشته باشد آن هم بر فراز همین دیوار. جایی که می توانید به جای آنکه به عنوان یک گردشگر حرفه ای روی  دیوار راه بروید و از آن دیدن کنید، روی آن پرواز و همه اش را در یک قاب بی نظیر و خارق العاده تماشا کنید. عجب حس فوق العاده ای. چشم‌ انداز منحصر به فرد و شگفت انگیزی را تصور کنید که با سرعتی غیرقابل تصور از برابر چشمانتان عبور می کند.

 • استلا زیلا ، لاس وگاس (SlotZilla)

  یکی از جالب ترین زیپ لاین های دنیا در لاس وگاس است. شاید برای خیلی از هیجان طلب ها چندان جالب نباشد اما خوب است بدانید یکی از مشهورترین و زیباترین زیپ لاین ها در بین گردشگران است. بلندترین و طولانی ترین زیپ لاین نیست اما زیبا ترین تصاویر را از قلب لاس وگاس به شما می‌دهد. در حالی که فقط حدود ۴.۵ متر از زمین فاصله دارید و با سرعت از بالای سر مردم شهر عبور می کنید.

زیپ لاین لاس وگاس (SlotZilla)

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

از موزه فیفا دیدن کنید!

موزه جهانی فیفا ( Fifa World Football Museum ) در اوایل سال 2016 افتتاح شده است. موزه‌ای ک…