خانه دکوراسیون چند نکته در چیدمان تابلو

چند نکته در چیدمان تابلو

۵
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وجود تابلو و تصاویر مختلف در دکوراسیون داخلی، سبب پرواز روح و ذهن می‌شود و افراد را به دنیایی دیگر پرتاب می‌کند.
چیدمان متنوع تابلو

چندین سال است که استفاده از تابلو و قاب در دکوراسیون داخلی برای تزیین دیوار، رواج یافته و به عنوان نمادی از شخصیت و علاقه افراد، می‌تواند به ایجاد فضایی آرامش بخش کمک کند. چیدمان متنوع تابلو در هر خانه ای باعث می‌شود نمای منحصر به فردی به وجد آید و شما در میان رنگ مورد علاقه، تصویر افراد خانواده و مناظر دوست داشتنی خود قرار بگیرید. در این بخش از مجله دلتا چند روش از چیدمان انواع تابلو در کنار هم را به شما می‌گوییم. با ما همراه شوید.

۱. چیدمان تابلو در چهارچوب

نصب تابلو

 

هنگام نصب تابلو، چهارچوبی فرضی را در نظر بگیرید. با توجه به ابعادِ چهارچوب می‌توانید از ترکیب چند قاب در کنار هم استفاده کنید. آن ها را به گونه ای کنار هم قرار دهید که نگاه بیننده را به خود جذب کند. بهتر است در مرحله اول، تابلو ها را روی زمین کنار هم بچینید تا بهترین ترکیب به دست آید. می‌توانید از چسب های ظریف برای نشانه گذاری روی دیوار استفاده و از دور به فرم چیدمان نگاه کنید. برای مثال اگر چیدمان مربعی را در نظر گرفته اید، با نصب تابلو در گوشه های این خطوط فرضی، تصوری از وجود چهارچوبی مربع شکل به وجود آورید. فرم مربع، ایستایی و آرامش را به فضا القا می‌کند و نماد نظم است.

۲. بزرگ ترین تابلو

تابلو

از بزرگ ترین تابلو شروع و سایر قاب ها را با توجه به آن چیدمان کنید. اگر در پی ایجاد تناسب هستید، قاب های هم اندازه و مربعی را انتخاب کنید. بهتر است در چیدمان انواع تابلو حداقل ۵ سانتی متر با هم فاصله داشته باشند.تابلوهای بزرگ، دیوار را کوتاه و کوچک تر نشان می‌دهد. بنابراین بهتر است، آن ها را در اتاق های بزرگ بیاویزید.

۳. ترکیب رنگ

قاب

به جای انتخاب قاب های تک رنگ، مانند سفید، مشکی و چوبی، سایر رنگ ها را هم در نظر بگیرید و با چیدمان متنوع تابلو رنگین کمان بسازید. قاب های فانتزی و رنگی توجه بیش تری را به سمت خود جلب می‌کند و فضا را دوستانه جلو می‌دهد. قاب هاب رنگی برای تصاویر سیاه و سفید، باعث ایجاد کنتراست می‌شود. اما اگر از طرفداران سادگی هستید، می‌توانید تصاویر مرتبط یا عکس هایی با پس زمینه هم رنگ را انتخاب کنید و آن ها را کنار هم قرار دهید.

۵. ترکیب تابلو های کوچک

دکوراسیون داخلی

وجود چند تابلوی کوچک در کنار یکدیگر، فضا را بزرگ تر نشان می‌دهد و برای نصب در خانه های بزرگ مناسب است. اگر قاب ها فرمی یکسان دارند، آن ها را در یک ردیف، پشت سر هم نصب کنید. اما برای ایجاد تنوع بصری، می‌توانید تابلو های کوچک با فرم متفاوت را کنار هم ترکیب و آن ها را به صورت پراکنده روی دیوار نصب کنید. ترکیب تابلوهای کوچک کنار یکدیگر، سبب بزرگ نمایی مکان می‌شود. بنابراین برای عریض تر جلوه دادن راهرو و مکان های باریک، دیوار را با تابلوهای مختلف بپوشانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز غذاخوری، گرد یا چهارگوش؟!

بدون شک میز ناهارخوری و صندلی‌های آن، مهمترین و ضروری‌ترین عنصر در طراحی فضای غذاخوری می‌ب…