ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی چرا آپارتمان های کوچک فروش نمی‌روند؟

چرا آپارتمان های کوچک فروش نمی‌روند؟

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قیمت‌ گذاری گزاف در بازار فروش آپارتمان‌ های کوچک‌ در تهران نشان می‌دهد که مالکان هنوز از شرایط حقیقی بازار مسکن آگاه نیستند.
قیمت فروش آپارتمان در تهران
با استمرار رکود عمیق در بازار معاملات مسکن، برخی از فروشندگان آپارتمان‌ های کوچک‌ متراژ همچنان قیمت فروش آپارتمان های خود را بالاتر از میانگین قیمت مورد انتظار هر منطقه اعلام می‌کنند.

به گزارش مجله دلتا اعلام قیمت‌های پیشنهادی گزاف ناشی از انتظار تورمی مالکان، تعجب فعالان بازار مسکن را برانگیخته است چرا که این نوع قیمت‌گذاری در هیچ‌یک از گروه‌ های متراژی به اندازه آپارتمان های کوچک‌ متراژ با مساحت تا ۶۰ متر مربع تعمیم پیدا نکرده است. علت این است که معدود فروشندگان واقعی باقی مانده در بازار مسکن از شرایط رکود شدید حاکم بر معاملات آگاه هستند و دلیلی برای دشوارتر کردن شرایط فروش ملک خود نمی‌بینند.

در عین حال یک گروه از فروشنده‌ها که آپارتمان‌های کوچک‌متراژ در بازار فروش املاک را عرضه کرده‌اند، همچنان بر قیمت‌های پیشنهادی بالاتر از سطح تنزل یافته ماه‌های اخیر اصرار دارند؛ به ویژه اینکه با کاهش توان خرید مردم، تقاضا برای چنین واحدهایی به شدت بالا رفته است و مالکان، این‌گونه استنباط می‌کنند که این واحدها در نهایت مشتری خود را خواهند داشت.

بررسی آگهی های موجود در گروه آپارتمان های کوچک متراژ نزد بنگاه‌ های معاملات املاک نشان می‌دهد حدود نیمی از این آپارتمان‌ ها، قیمت پیشنهادی بیش از حد مورد انتظار کنونی را دارند و البته گروه دیگری از فروشنده‌ ها با روند کاهش تدریجی قیمت‌های پیشنهادی همراه شده‌اند.

واسطه‌ های ملکی معتقدند علت تعیین قیمت فروش آپارتمان از سوی برخی از مالکان این نوع واحدهای مسکونی، آگاهی آنها از این واقعیت است که گروهی از خانه‌اولی‌های وام‌دار که موعد دریافت تسهیلات آنها فرا رسیده، چاره‌ای جز خرید آپارتمان های کوچک ندارند و این گروه از آپارتمان ها در هر شرایطی حتی با وجود رکود عمیق کنونی، مشتریانی بیش تراز سایر گروه های متراژی دارند، هرچند آنها واقعیت مهم‌تر درباره توانایی خریداران مسکن را در این نوع قیمت‌گذاری ها نادیده گرفته‌اند.

 

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

پارک جمشیدیه تهران

لحظه‌ای آرامش در تهران شلوغ

اگر ساکن تهران و عاشق طبیعت هستید و این روزها هم زیاد وقت نمی‌کنید که به خارج از تهران بروید اما دلتان می‌خواهد که کمی از هیاهوی شهر دل بکنید، پیشنهاد ما به شما رفتن به پارک جمشیدیه تهران است. این پارک نه تنها از زیباترین و پر طرفدارترین پارک‌های تهران است بلکه از جمله پارک‌های قدیمی و بسیار سرسبز پایتخت به شمار می‌رود.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر