سقف خرید اوراق تسهیلات مسکن محدود شد

هر نفر چند برگه تسهیلات می‌تواند خریداری کند؟

۲
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار، خریداران اوراق حق تقدم بانک مسکن تا ۴ ماه از زمان خرید این اوراق امکان فروش آن را ندارند.
اوراق حق تقدم

ناظر بازار برای آن دسته از خریداران اوراق حق تقدم بانک مسکن با نماد معاملاتی تسه که فقط۴ ماه به زمان انقضای تاریخ اعتبار آن نماد معاملاتی باقی مانده، برای این محدودیت استثنا قائل شده است.

به گزارش مجله دلتا بر مبنای این استثنا نمادهای معاملاتی تسه ۹۶۰۹، تسه ۹۶۱۰، تسه ۹۶۱۱ و تسه ۹۶۱۲ که مربوط به اوراق تسهیلات مسکن صادره در ماه‌ های آذر تا اسفند سال ۱۳۹۶ هستند، از محدودیت فروش، معاف هستند.

از دیگر محدودیت‌ هایی که برای اوراق تسهیلات مسکن در نظر گرفته شده، تعیین سقف خرید ۱۶۰ برگه برای دارنده هر کد معاملاتی در هر جلسه خرید است.

بر اساس اعلام ناظر بازار فرابورس، تخطی از این محدودیت‌ ها منجر به ابطال کلیه معاملات، حذف سفارش‌ های انجام شده و ارجاع تخلف به مرجع رسیدگی به تخلفات در سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

شایان ذکر است دارندگان برگه هایی که تاریخ اعتبار آنها به پایان رسیده، تا یک ماه پس از آن تاریخ می‎توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن نسبت به دریافت تسهیلات مسکن اقدام کنند.

محدودیت‌ های معاملاتی اوراق تسهیلات بانک ملی

ناظر فرابورس در خصوص معاملات اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی با نماد معاملاتی «تملی»، محدودیت زمانی فروش را حذف کرده و دارندگان این اوراق می توانند از پانزدهم همان ماه تا ۲ سال اقدام به خرید و فروش اوراق کنند.

همچنین محدودیت حجمی نیز برای اوراق تملی افزایش یافته و تقریبا تا ۸۰ درصد بیشتر از اوراق تسه امکان خرید اوراق تملی و تا سقف ۲۴۰ برگه در هر جلسه معاملاتی با یک کد بورسی وجود دارد.

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند احتمال دارد محدودیت‌ های حجمی جدید به افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن با نماد «تسه» و استقبال بیشتر از تسهیلات مسکن بانک ملی با نماد «تملی» منجر شود.

۲ دیدگاه

  1. بردیا

    ۲۸ آبان ۱۳۹۸ در ۴:۱۴ ب٫ظ

  2. یوسفی

    ۲۷ آبان ۱۳۹۸ در ۴:۲۰ ب٫ظ

    خوبه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه

آیا سوهان کشیدن ناخن برای شما هم به یک دغدغه تبدیل شده است؟ حفظ سلامت ناخن‌ها یکی از مهم‌ت…