ایست سازندگان در ایستگاه صدور پروانه

۱
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مجله خبری دلتا به نقل از «دنیای‌اقتصاد» مدیران  شهرداری اخیرا سامانه‌ای را در یکی از مناطق رونمایی کردند که در صورت راه‌اندازی، زمان صدور پروانه ساختمانی را  به حدود یک هفته کاهش خواهد داد.

محمد ابراهیم دادسرشت، مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران عنوان کرد: به منظور کاهش زمان، مکانیزه کردن سیستم گزارش‌گیری را در دستور کار قرار دادیم و با حذف بخش‌هایی از روند صدور پروانه که به کاربران مربوط بود، توانستیم زمان کوتاه‌تری را برای صدور پروانه به‌دست آوریم.  او افزود: پیش از ابلاغ طرح تفصیلی جدید در سال ٩١ مدت زمان صدور پروانه ٢۴٠ روز بود که این مدت زمان به تدریج کاهش یافت و به ۵٣ روز رسید.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه گفت: در مجموع اگر بتوانیم در سال ۹۷ بخش تایید نقشه را که به واسطه نبود طراحان حرفه‌ای مشکلاتی پیش‌روی ما گذاشته است، مرتفع کنیم امکان ارتقای رتبه و کاهش زمان صدور پروانه به حدود ۴٠ روز محقق خواهد شد.

او به اقدامات شهرداری تهران در راستای تشویق شهروندان به ساخت  مسکن پرداخت و عنوان کرد: از ابتدای بهمن ماه طرح تخفیف ۳۳ درصدی عوارض نقدی ساخت را در نظر گرفته‌ایم که این طرح تا پایان اسفندماه ادامه خواهد داشت. پیش‌بینی ما این است که با اجرای این طرح در فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده با رشد بیش از ۱۰ درصد در صدور پروانه ساخت مواجه شویم.

در حال‌حاضر به‌طور متوسط در شهر تهران دوره زمانی پروژه‌های ساختمانی حدود یک سال زمان می‌برد اما توقف ۵۳ روزه سرمایه‌گذاران در مرحله نخست یعنی صدور پروانه ساختمانی سبب می‌شود این زمان به بیش از یک سال تجاوز کند و این در حالی است که پیش‌بینی مدیران شهری از کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی برای سال آینده نیز به زیر یک ماه نمی‌رسد.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…