ایست سازندگان در ایستگاه صدور پروانه

۱
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
Parvaneh ایست سازندگان در ایستگاه صدور پروانه

به گزارش مجله خبری دلتا به نقل از «دنیای‌اقتصاد» مدیران  شهرداری اخیرا سامانه‌ای را در یکی از مناطق رونمایی کردند که در صورت راه‌اندازی، زمان صدور پروانه ساختمانی را  به حدود یک هفته کاهش خواهد داد.

محمد ابراهیم دادسرشت، مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران عنوان کرد: به منظور کاهش زمان، مکانیزه کردن سیستم گزارش‌گیری را در دستور کار قرار دادیم و با حذف بخش‌هایی از روند صدور پروانه که به کاربران مربوط بود، توانستیم زمان کوتاه‌تری را برای صدور پروانه به‌دست آوریم.  او افزود: پیش از ابلاغ طرح تفصیلی جدید در سال ٩١ مدت زمان صدور پروانه ٢۴٠ روز بود که این مدت زمان به تدریج کاهش یافت و به ۵٣ روز رسید.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه گفت: در مجموع اگر بتوانیم در سال ۹۷ بخش تایید نقشه را که به واسطه نبود طراحان حرفه‌ای مشکلاتی پیش‌روی ما گذاشته است، مرتفع کنیم امکان ارتقای رتبه و کاهش زمان صدور پروانه به حدود ۴٠ روز محقق خواهد شد.

Parvaneh33333 ایست سازندگان در ایستگاه صدور پروانه

او به اقدامات شهرداری تهران در راستای تشویق شهروندان به ساخت  مسکن پرداخت و عنوان کرد: از ابتدای بهمن ماه طرح تخفیف ۳۳ درصدی عوارض نقدی ساخت را در نظر گرفته‌ایم که این طرح تا پایان اسفندماه ادامه خواهد داشت. پیش‌بینی ما این است که با اجرای این طرح در فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده با رشد بیش از ۱۰ درصد در صدور پروانه ساخت مواجه شویم.

در حال‌حاضر به‌طور متوسط در شهر تهران دوره زمانی پروژه‌های ساختمانی حدود یک سال زمان می‌برد اما توقف ۵۳ روزه سرمایه‌گذاران در مرحله نخست یعنی صدور پروانه ساختمانی سبب می‌شود این زمان به بیش از یک سال تجاوز کند و این در حالی است که پیش‌بینی مدیران شهری از کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی برای سال آینده نیز به زیر یک ماه نمی‌رسد.

یک نظر

  1. رضا

    ۹ اسفند ۱۳۹۶ در ۸:۵۹ ق٫ظ

    چه خوب

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه

آیا سوهان کشیدن ناخن برای شما هم به یک دغدغه تبدیل شده است؟ حفظ سلامت ناخن‌ها یکی از مهم‌ت…