عجایب هفتگانه جدید! مگه داریم؟

۶
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
سر زدن به هر یک از این عجایب هفتگانه جدید بی شک یکی از اصلی ترین برنامه ها در چک لیست جهانگردان و گردشگران حرفه ای است
عجایب هفتگانه جدید

همه می‌دانیم که عجایب هفتگانه‌ باستانی چه هستند و سال‌ هاست که پرونده آنها بسته شده. اما از سال ۲۰۰۰ اتفاقی جالب در جهان توسط گروهی از محققان شکل گرفت. آن ها بستری فراهم کردند تا مردم آزادانه با شرکت در یک نظر سنجی از بین ۱۷۷ بنایِ تاریخیِ تعیین شده، عجایب هفتگانه دیگری را در جهان مشخص کنند. نتایج این نظرسنجی در سال ۲۰۰۷ اعلام شد. هفت مورد از آنچه که در کل جهان پراکنده بود انتخاب و به عنوان عجایب هفتگانه جدید نامگذاری شدند. هرچند ممکن است قبلاً آن ها را دیده باشید ، اما ممکن است ندانید که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه کره زمین مشخص شده‌اند. برای اطلاع از آن ها و محل قرار گیری شان این مطلب از مجله دلتا را از دست ندهید. چه بسا بخواهید یکی از آن ها را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنید.

عجایب هفتگانه New 7 Wonders of The World

عجایب هفتگانه

آن دسته از عجایب هفتگانه تاریخ بشر که از دیرباز مشخص شده بودند، تا قبل از سال ۲۰۰۰ و نظر سنجی عجایب هفتگانه جدید، یا ویران شده و یا به دست بلایای طبیعی از دست رفته‌اند. فقط یکی از آن ها همچنان باقی، و هنوز هم نقطه ای بی نظیر برای گردشگری و بازدید مسافران و جهانگردان است. اما سرنوشت ۶ تای دیگر متاسفانه محکوم به فناست. مطابق به این جدول آغاز و انجام این هفت نقطه عجیب روی کره زمین به شرح زیر است.

عجایب هفتگانه جدید New 7 Wonders of The World

عجایب هفتگانه جدید

رتبه یک: دیواربزرگ چین

برای محافظت از مرزهای امپراطوری چین، برای جلوگیری از حمله مغول ها، دیواری بزرگ ایجاد شد. سالانه بیش از چهار میلیون بازدید کننده دارد. از غرب به شرق شمال چین بنا شده و طول آن برابر ۲۱,۱۹۶ کیلومتر است. طولانی‌ترین سازه‌ ساخت دست انسان. با توجه به اینکه دیوار بزرگ چین «Great Of China» یکی از نقاط گردشگری بی نظیر در کل دنیا محسوب می‌شود، انتخاب دیوار عجیب چین در بین عجایب هفتگانه جدید جهان خیلی هم غیر منتظره نبود.

دیوار چین New 7 Wonders of The World

 رتبه دو: تندیس مسیح منجی برزیل

در کوهستان کورکووادو شهر ریودوژانیرو برزیل مشهورترین جاذبه‌ این کشور یعنی تندیسی از عیسی مسیح، به نام تندیس  «مسیح منجی» (Christ the Redeemer)،قرار دارد. از همه جای شهر دیده می‌‌شود و ساخت آن ۱۰ سال به طول انجامید. ارتفاع آن ۳۰ متر است و سکوی زیر آن ۸ متر. یکی از مهندسان مشهور برزیلی آن را طراحی کرده و با حمایت‌های مالی جماعت کاتولیک برزیل ساخته شده است.

مجسمه مسیح منجی New 7 Wonders of The World

رتبه سه: ماچو پیچو  پرو

شهری ساخته شده از گرانیت درخشان معروف به شهر اینکاها، با نام «ماچو پیچو» (Machu Piccho) . از آن لحاظ دیدنی است که بین دو قله‌ در رشته‌کوه آند قرار گرفته و گویا در حال ریزش است. در اواسط قرن پانزدهم پس از میلاد ساخته شد و در زمان امپراطوری اینکاها. جالب است بدانید تا سال ۱۹۱۱ جز ساکنان محلی این مکان، هیچ کس از آن خبر نداشت. تا اینکه باستان‌ شناسی این مکان با شکوه و با ابهت را کشف کرد و همه به خصوص گردشگران و جهانگردان به این مکان سرازیر شدند. نمی‌توانید راه دیگری غیر از پای پیاده، قطار و هلیکوپتر به اینجا پیدا کنید.

ماچوپیچو New 7 Wonders of The World

رتبه چهار: چیچن ایتزا مکزیک

یکی دیگر از عجایب هفتگانه جدید از کشور مکزیک انتخاب شده است. بقایای باشکوه و مجلل «چیچن ایتزا» (Chichen Itza). در اینجا برده، لباس، عسل و … خرید و فروش می‌کرده اند و در واقع در سال‌های ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ میلادی یک مرکز خرید تجاری برای فرهنگ و تمدن مایا محسوب می‌شده است. مرکز چیچن ایتزا یعنی معبد کوکولکان، باقی‌ مانده بنای اصلی است. با ارتفاع ۳۰ متر که به «ال کاستیو» (El Castillo) معروف است.

چیچن ایتزا New 7 Wonders of The World

رتبه پنج: کولوسئوم رم

 از بناهای باشکوه، دیدنی و تاریخی شهر رم ایتالیا، بنای کولوسئوم (Colosseum) است. ۵۰۰ سال از این بنا، برای جنگ گلادیاتورها با یکدیگر، برده ها یا حیوانات وحشی استفاده می‌شد. یک آمفی تئاتر بزرگ که شاهد کشته شدن چندین هزار انسان بوده است. ۵۰ هزار نفر می‎توانستند در این بنا همزمان برای دیدن صحنه های این مبارزات جمع شوند.

کولوسئوم New 7 Wonders of The World

بخشی از کولوسئوم برای بازدید گردشگران باز است. جایی که شاید بتوان گفت در کل ایتالیا هم منحصر به فرد است. طراحی چنین بنای پر ابهتی برای امپراطوران رم، هر گردشگری را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پر بیراه هم نبود که این بنا که بارها لوکیشنی برای فیلم هایی از تاریخ رم استفاده شده، به عنوان عجایب هفتگانه جدید انتخاب شود.

کولوسئوم رم New 7 Wonders of The World

رتبه شش: تاج محل هند

مقبره‌ای در شهر آگرا هندوستان قرار دارد که متعلق به پادشاه مغول «شاه جهان» و همسرش است. ۱۶ سال برای ساخت این بنای با شکوه از سنگ مرمر سفید، زمان گذاشته شده. سبک معماری‌اش، ایرانی، اسلامی، ترکی و هندی است. حوضی در این بنا وجود دارد که انعکاس دیدنی بناست. این مقبره‌ در میان باغی قرار دارد که خود یک جاذبه بی نظیر گردشگری است.

تاج محل New 7 Wonders of The World

رتبه هفتم: پترا در اردن

یک شهر تاریخی در جنوب کشور اردن ساخته شده که می‌گویند ساخت آن بسیار پیچیده است. گاهی حتی آن را به دستان غیر ارگانیک نسبت می‌دهند. شهر «پترا» (Petra) پایتخت امپراطوری نبطیان بوده و با تراشیده شدن کوه ساخته شده است. سیستم آب‌ رسانی آن مشهور است و گنجینه کشور اردن است. یکی از مهمترین جاذبه ها و یکی از عجایب هفتگانه جدید است که نمی تواند روزی را بدون شلوغی مسافران به شب برساند.

پترا New 7 Wonders of The World

حرف آخر

سر زدن به هر یک از این عجایب هفتگانه جدید بی شک یکی از اصلی ترین برنامه ها در چک لیست جهانگردان و گردشگران حرفه ای است. اما اگر حرفه ای هم نباشیم، حتماً دیدن آثار تمدن های کهن که بدون امکانات پیشرفته امروزی توانسته‌اند چنین عجایبی را به وجود آوردند خالی از لطف نخواهد بود.

 Colosseum / New 7 Wonders of The World

۶ دیدگاه

 1. میلاد

  ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۷ ق٫ظ

  مفید بود

  پاسخ

  • گلزار

   ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در ۳:۰۷ ب٫ظ

   سلامت باشید ممنون 🙂

   پاسخ

 2. haomidi@gmail.com

  ۲۴ آبان ۱۳۹۸ در ۱۱:۲۹ ق٫ظ

  عجاعب هفتگانه که چندهزارسال طوکشید تابوجودآمدند قدیمی شدعمو.عجاعب چندهزارگانه.که هرروز مردم ایران ازاین دولت میبینند راتوجه کن .که هرلحظه اتفاق میفتد.البته استقبال مردم هم ازاین عجاعب دیدنی تره

  پاسخ

  • گلزار

   ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در ۳:۰۹ ب٫ظ

   ابتدا ممنون که به مجله دلتا آمدید
   سپس: شما متن رو نخوندید. در مورد عجایت هفتگانه جدید نوشته شده. بد نبود پس از مطالعه نظرتون رو می فرمودید.
   و در نهایت سپاسگزارم. 🙂

   پاسخ

 3. یوسفی

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ در ۱۱:۲۰ ق٫ظ

  عالی بود

  پاسخ

  • گلزار

   ۲۳ آبان ۱۳۹۸ در ۸:۵۴ ق٫ظ

   سپاسگزارم 🙂

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

۴ مورد از جاهای دیدنی ماسوله که کمتر درباره آن‌ها نشیده‌اید

خانه‌های پلکانی و بالکن‌های مزین به گل‌های شمعدانی و روستایی که در بین کوه‌ها و جنگل‌های س…