خانه دکوراسیون دکوراسیون داخلی کناف سقف ؛ نمایی مدرن و زیبا

کناف سقف ؛ نمایی مدرن و زیبا

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
استفاده از سقف کاذب و اجرای آن با به کارگیری گچ، فلز، آلومینیوم، چوب و کامپوزیت در شاخه های ساختمانی رو به افزایش است.کناف سقف یکی از انواع سقف کاذب است که به دلیل داشتن مزایای فراوان در طراحی داخلی منازل به کار می‌رود.
کناف سقف

طراحان دکوراسیون داخلی به دلیل اهمیت سقف، آن را دیوار پنجم نیز می‌نامند. برای محافظت در برابر عوامل بیرونی، مانند باران، باد، برف، نور مستقیم خورشید، جدا کردن طبقات و هم چنین حفظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارتفاع سقف با توجه به منطقه جغرافیایی متغیر است. سقف انواع مختلفی دارد؛ از جمله سقف LCP، کامپوزیت، دال بتنی، کاذب و متحرک. در این بخش از مجله دلتا،  کناف سقف را به شما معرفی می‌کنیم.

سقف کاذب

استفاده از سقف کاذب و اجرای آن با به کارگیری گچ، فلز، آلومینیوم، چوب و کامپوزیت در شاخه های ساختمانی رو به افزایش است. سقف کاذب شامل دو بخش است؛ شبکه فلزی متصل به سقف و پنل سبکِ مجزا. سقف کاذب مصالح زیر ساخت را پوشش می‌دهد. عایق صدا و دما به حساب می‌آید. سقف های بلند را کوتاه تر نشان می‌دهد و انتخاب مناسبی برای استفاده از نور مخفی است.

سقف کاذب

کناف سقف

کناف از جنس گچ نوعی پوشش سقف است که روی سازه های فلزی اجرا و به آن متصل می‌شود. از ویژگی های این سقف وزن سبک، تنوع در ظاهر و شکل پذیری آن است. وزن کم این سقف باعث می‌شود دیوار ها بار کم تری حمل کنند و در هنگام زلزله ایمنی بیش تری برای ساکنان ایجاد شود. برای بازسازی خانه های قدیمی می‌توان کناف سقف را به کار برد. سقف کناف در انواع بدون سازه نیز وجود دارد. این نوع به وسیله چسب به دیوار ها متصل می‌شود.

کناف کاری

پیاده سازی کناف روی سقف به ابزار و مصالح ویژه ای نیاز دارد و در مراحل مختلفی اجرا می‌شود. کناف کاری به چهار شکل از جمله پوششی، جدا کننده، مشبک و یکپارچه صورت می‌گیرد. هر کدام از این اشکال در جای متفاوتی به کار می‌روند.

کناف کاری پوششی؛ در بازسازی ساختمان های قدیمی کاربرد و نقش ترمیم کننده دارد.

کناف کاری جدا کننده؛ همان طور که از نام آن پیدا است، برای جدا کردن بخش های مختلف به کار می‌رود.

سقف کناف مشبک؛ از ساده ترین روش های اجرای سقف کاذب است. برای زیبایی و نورپردازی به صورت مخفی در خانه استفاده می‌شود.

کناف یکپارچه؛ این مدل به صورت یکدست روی سازه های فلزی آماده شده و پس از خشک شدن به دیوار متصل می‌شود.

کناف سقف

کناف سقف پذیرایی مستطیلی

یکی از فضاهایی که کناف سقف در آن کاربرد زیادی دارد، اتاق پذیرایی است. فرم پذیرایی در بیش تر خانه های ایرانی به شکل مستطیل است. اگر قصد دارید سقف پذیرایی را بازسازی کنید، برای اجرای سقف کاذب در چنین مکانی به شما پیشنهاد می‌کنیم فرم های متنوع سازه ها را مورد استفاده قرار دهید. همچنین برای جذابیت بیش‌تر از نور مخفی داخل سقف استفاده کنید. به این شکل علاوه بر اینکه به زیبا شدن اتاق کمک کرده اید با نورپردازی مناسب سبب بزرگ تر شدن پذیرایی هم می‌شوید.

می‌توانید سقف کاذب را رنگ آمیزی کنید یا از گچ بری های مختلف روی آن بهره ببرید. کناف سقفِ پذیرایی می‌تواند به گرم ماندن خانه در زمستان و خنک نگه داشتن آن در تابستان کمک کند. اتصال و جابه جایی این سقف به آسانی صورت می‌گیرد. بنابراین برای تغییر دکوراسیون یا تعمیر آن با سرعت بالا و با پرداخت هزینه کم می‌توانید آن را بازسازی کنید.

با اجرای سقف کاذب کابل های برق و تمام اتصالات درون سقف پنهان شده  و به این شکل از شلوغی نمای سقف جلوگیری خواهد شد. می‌توانید با توجه به ارتفاع سقف خانه، ضخامت های مختلفی را برای آن انتخاب کنید تا سقف بیش از حد کوتاه به نظر نرسد.

امیدواریم این مطلب فوق برای شما مفید بوده باشد. ما را در بخش دکوراسیون دنبال کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • ساعت دیواری مدرن

  تاثیر ساعت دیواری در دکوراسیون منزل

  بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ساعت در دکوراسیون نقش چندانی ندارد و فقط یک وسیله کاربردی …
 • فرش در دکوراسیون منزل

  قوانین پهن کردن فرش

  هر کسی دوست دارد زیباترین و بهترین فرش را برای منزل خود بخرد. اما نکته‌ای که باید خیلی به …
 • مدل های جدید دکوراسیون

  اصول قدیمی چیدمان را فراموش کنید

  خیلی از ما وقتی از قوانین و اصولی پیروی می‌کنیم، دیگر به سختی از آن‌ها دست می‌کشیم و سراغ …
بیشتر ببینید در دکوراسیون داخلی

همچنین بخوانید

ایده‌هایی برای جداسازی فضای خانه

جداسازی فضای خانه کار بسیار ساده‌ای است. تنها با کم و زیاد کردن چند المان ساده به خانه مثل…