ساختمان متروپل پاراسول؛ غول چوبی زیبا

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساختمان متروپل پاراسول

عظیم ترین سازه چوبی دنیا، به اسم ساختمان متروپل پاراسول (Metropol Parasol) در شهر سویل قرار دارد. در ساخت این پل چهار طبقه از درخت بو و درختان فیکوس الهام گرفته شده است. ساختمان متروپل پاراسول غول چوبی زیبا یکی از شگفتنی های معماری دنیاست.

بالاترین سطح این سازه جذاب ترین طبقه آن نیز هست و بازدیدکنندگان می توانند در اتفاع حدود ۳۰ متری از سطح زمین، روی متروپل قدم بزنند.

در بالاترین سطح پل، آمفی تئاتر بزرگی قرار دارد که می توان جشن ها و سخنرانی های گوناگون را در آن برپا نمود. ساخت و تکمیل این پروژه شگفت معماری، از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ میلادی طول کشید.

ساختمان متروپل پاراسول و شهر سویل

شهر سویل Seville که به آن سبیا یا سویا هم گفته می شود، مرکز بخش خود مختار اندلس و استان سبیا در کشور اسپانیاست و در کنار کلیسای جامع سویل از جاذبه‌های توریستی این شهر به شمار می رود.

این پل تاریخی خارق العاده امروزه از مهم ترین دیدنی های این شهر و حتی کشور اسپانیا محسوب می شود.

متروپل پاراسول به صورت ۶ قارچ چوبی غول پیکر ساخته شده که با توجه به عظمتش، ظرافت و دقت زیادی در آن به کار رفته است.

معنی کمله پاراسول سایبان است و این قارچ ها یا چترهای چوبی که ارتفاع آن ها به حدود ۳۰ متر می رسد القا کننده سایبان هستند.

خاص ترین پل چوبی جهان ۴ سطح یا طبقه مختلف دارد و به طور تقریبی ۷۰ متر عرض و ۱۵۰ متر طول دارد.

این پل شامل۱۲۶۷۰ مترمربع زیربنای اصلی است. و در حالی که اسپانیا به خاطر تاریخ کهن و تمدن و داشته های تاریخی خود یکی از مکان های دیدنی گردشگری در دنیا به شمار می رود با این حال سازه های جدید و مدرنی مانند مورد اخیر باعث شده است این کشور از نظر مدرنیزم نیز به یکی از جاذبه های گردشگری در دنیا تبدیل شود. تاجایی که درآمد این کشور در محل گردشگری یکی از منابع اصلی مالی این کشور به شمار می رود.

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

هرگز از این وسایل تزیینی در منزل استفاده نکنید!

همه‌ ما در دوره‌های مختلف دکوراسیون خانه را تغییر داده‌ایم و همیشه از آن لذت برده‌ایم. درس…