رشد ۱۵ درصدی قیمت مسکن در استان تهران

۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئیس اتحادیه املاک استان تهران می گوید: آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که قیمت مسکن امسال تا ۱۵ درصد رشد داشته است .

مصطفی قلی‌خسروی ، در دومین همایش مشارکت در ساخت با بیان اینکه ۱۷۴ حرفه با بازار ساخت و ساز مربوط هستند، افزود: موانع موجود در راه ساخت و ساز باید برداشته شود  و کار را برای سازندگان تسهیل کرد.

به گزارش مجله خبری دلتا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، قلی خسروی  رونق بازار مسکن را مناسب دانست وگفت: نمی خواهیم گرانی در این بازار ایجاد شود ، چرا که گرانی ، رونق در این بازار از بین می‌رود.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه  معاملات مسکن در بهمن ماه افزایش داشت ، گفت: ۲۰ هزار و ۸۰۲ قرارداد خرید و فروش در تهران ثبت شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸ و ۶ دهم درصد افزایش داشته است .

قلی خسروی همچنین افزود:  در بازاراجاره نیز ۵۸ هزار و ۴۸ قرارداد ثبت شده است که با ۲۹ درصد کاهش روبه رو بوده است .

وی با بیان اینکه رشد قیمت مسکن از شاخص تورم عبور کرده است، گفت: مرکز آ‌مار میزان رشد قیمت مسکن را در استان تهران  ۱۵درصد اعلام کرده و در کشور نیز قیمت مسکن ۹ درصد افزایش داشته است .

رئیس اتحادیه املاک استان تهران، تأکید کرد: معاملات مسکن نشان می‌دهد که ، سال آینده قیمت مسکن ۲ درصد بیشتر از شاخص نرخ تورم افزایش می‌یابد.

بر اساس این گزارش ، ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران نیز در این همایش ، با بیان اینکه باید به موضوع  مشارکت در ساخت توجه خاص و مدیریت نیز باید اصلاح شود گفت : با اصلاح مدیریت ، می‌توان میزان بیکاری را کم کرد  و با ایجاد اشتغال ، بازار ساخت و ساز را رونق داد.

رهبر با بیان اینکه بودجه عمرانی کشور در سال ۹۷ صفر است، گفت: با این میزان بودجه نمی‌توانیم تولید مسکن را افزایش دهیم.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

باغرود نیشابور، بهشت دره های بینالود

باغرود نیشابور از مراکز گردشگری طبیعی نیشابور است و در ۱۲ کیلومتری شمال این شهر قرار دارد.…