محدودیت عرضه خانه های کوچک در تهران

۱
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به رغم اینکه طی سه سال گذشته  دولت  با عرضه تسهیلات صندوق  پس انداز یکم سعی کرد توان خرید دهک های متوسط برای خرید خانه  را بالا ببرد اما ، به تازگی افزایش قیمت ها این تلاش ها را خنثی کرد و خریداران با محدودیت عرضه  خانه های نقلی و متراژ پایین در تهران روبه رو شده اند.

به گزارش مجله خبری دلتا به نقل از ایلنا ، پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز یکم تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان  به هریک از زوج ها ، توان مردم را برای خانه  دارشدن نسبت به سال های گذشته بهبود بخشید ، هر چند  که با افزایش قیمت ها درچند ماه اخیر تاثیر این تسهیلات کمرنگ شد.

آخرین گزارش های مرکز آمارحاکی است  ، پاییز امسال  در مقایسه با  پاییز پارسال قیمت فروش یک متر مربع واحد مسکونی با رشد  ۱۶ و ۶ دهم درصد همراه شد. همچنین متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین مسکونی  معامله شده در بنگاه ‌های معاملات ملکی شهر تهران ۵ میلیون و ۲۳۸ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۳۵ متر مربع بوده است که در مقایسه با  فصل تابستان  ۱ و ۴ دهم درصد و نسبت به فصل  پاییز پارسال  ۱۷ و ۸ دهم درصد افزایش داشته است.

مشاوران  املاک  تهران می گویند : افزایش  تقاضا برای خانه های  کم متراژ  و عرضه  محدود آن ها ، باعث افزایش قیمت واحد های مسکونی کوچک شده است .

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

روشهای جالب برای بستن شال‌‍‌های زمستانی

بستن شال‌‍‌های زمستانی روشهای جالب برای بستن شال‌‍‌های زمستانی. یاد بگیرید و استفاده کنید.…