خانه دکوراسیون پنج معماری مدرن و خیره کننده!

پنج معماری مدرن و خیره کننده!

۱۹
11
زمان مطالعه: 4 دقیقه
پنج ساختمان با معماری مدرن و خاص که طراحان حرفه ای در سراسر جهان طراحی کرده اند در مجله دلتا به شما معرفی کردیم.
معماری مدرن

­­­وقتی به معماری مدرن فکر می‌‎کنید چه چیزی به ذهنتان می‌رسد؟ احتمالا خطوط درهم، تیز و طولانی یا ساختاری دور از ذهن، استفاده از مواد صنعتی جدید و چیزهایی شبیه به این موارد. اما این موارد برای تمام سازه های با معماری خاص صدق نمی‌کند. مثلا مرکز زرافه ای مراقبت از کودکان، بنای یادبود ایلیندن، خانه شفاف، خانه مکعبی و خانه صدفی که ما در این مقاله از مجله دلتا به شما معرفی می‌کنیم، با تصور عموم از معماری مدرن فرق می‌‎کند.

۱. مرکز زرافه ای مراقبت از کودکان – فرانسه

ساخت این سازه فرانسوی در سال ۲۰۱۲ به پایان رسید. این ساختمان مرکز نگهداری از کودکان که شامل مجسمه هایی از حیوانات مختلف، از جمله یک زرافه غول آسا است. این زرافه به گونه ای طراحی شده که انگار ساختمان از وسط بدنش رد شده است. هدف از این طراحی تلقین حس حرکت و ایجاد خلاقیت در ذهن کودکان بوده است. در بخشی های دیگر ساختمان نیز مجسمه ای از خرس و کفشدوزک وجود دارد.

فرانسه

فرانسه

فرانسه

۲. بنای یادبود ایلیندن – کروشفو، مقدونیه

ایلیندن بنای یادبودی ساخته شده در سال ۱۹۷۴ است که به انقلابیون و رزمنده های ایلیندن در شورش سال ۱۹۰۳ تقدیم شد. قسمتی از محوطه این ساختمان شامل مجسمه هایی استوانه ای به اسم “شکستن زنجیر” وجود دارد. این استوانه ها به صورت ردیفی و پشت سر هم به شکلی یکسان قرار گرفته اند و نمادی از آزادی بشریت و رها شدن از بند می‌باشد. درون سازه، مقبره‌ی نیکولا کارف، رئیس جمهور کروشفو و مجسمه ای از توزه پروسکی خواننده، قرار دارد.

معماری مدرن

معماری مدرن

۳. خانه شفاف – توکیو، ژاپن

این خانه‌ی شفاف ژاپنی نور طبیعی را در تمام روز به ساکنان می‌دهد اما از حریم شخصی خبری نیست. بخش های مختلف این خانه درختی شفاف نه فقط از یکدیگر جدا نشده اند، بلکه به طرزی خاص با یکدیگر در ارتباطند. افراد می‌توانند صدای یکدیگر را از پایین و بالا و هر جای خانه بشنوند. پله ها متحرک و از جنس چوب است. اسکلت استیل و سفید رنگ ساختمان شباهتی به درخت ندارد اما تجربه زندگی در این خانه و ارتباط عمیقی که بین ساکنان ایجاد می‌شود الگوبرداری شده از جنس ارتباطی است که بدون وجود معماری های مدرن و مهندسی شده، گذشتگان ما با یکدیگر داشته اند.

ژاپن

ژاپن

ژاپن

ژاپن

خانه مکعبی – روتردام ، هلند

این سی و هشت خانه، توسط پیت بلوم طراحی شده اند. خانه های مکعبی شکل، چهل و پنج درجه کج شده اند و روی تیرک هایی به فرم شش ضلعی قرار دارند. هدف از این طراحی بهینه سازی فضا و توزیع بهتر اتاق ها بوده است. اما در واقع حدود یک چهارم از این فضای صد متری به دلیل موقعیت قرار گرفتن خانه بدون استفاده می‌ماند. این ساختار به عنوان نمادی از درختان و جنگل در سال ۱۹۸۴ احداث شد.

خانه مکعبی هلند

خانه مکعبی هلند

خانه مکعبی هلند

خانه مکعبی هلند

خانه صدفی – مکزیکو

خانه صدفی توسط خاویر سنوزیان با الهام از گائودی و فرانک لیود رایت، طراحی و در سال ۲۰۰۶ احداث شد. سنوزیان اسم این طراحی را “بیو آرشیتکت” گذاشته است. بنای مذکور دارای ظاهری نرم است که به موزاییک های شیشه ای رنگی منتهی می‌شود. این شیشه های رنگین با برخورد نور خورشید در اتاق پذیرایی رنگین کمانی زیبا می‌آفرینند.

مکزیکو سیتی

مکزیکو سیتی

مکزیکو سیتی

مکزیکو سیتی

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکاتی برای انتخاب رنگ مبلمان

مبلمان یکی از مهم‌ترین اثاثیه اتاق پذیرایی است؛ پس انتخاب رنگ و طرح مناسب آن نقش مهمی در ز…